Svetoznámy futbalový tréner Yves Gluant sa svojím francúzskym futbalovým mužstvom práve zvíťazil nad tímom Číny. Vo chvíli, keď slávi triumf so svojimi oddanými fanúšikmi a krásnou milenkou, medzinárodnou popovou hviezdou Xaniou, je však náhle napadnutý otrávenou šípkou. V panike sa záhadne stratí jeho diamantový prsteň nevyčísliteľnej hodnoty – Ružový panter. Vražda sa stane mediálnou senzáciou číslo jeden a tajomným zločinom onedlho ožije celá zem. Prípadom je poverený hlavný inšpektor Dreyfus (Kevin Kline), ktorý sa však usiluje o prestížne vyznamenanie, o ktoré sa v minulosti neúspešne pokúšal už šesťkrát. S vedomím, že nesmie spraviť žiadnu chybu, donúti k prípadu nezdolného inšpektora Clouseaua (Steve Martin). Clouseau a jeho nový pomocník, vytrvalý a ľadovo pokojný príslušník francúzskej polície Gilbert Ponton, nasledujú sériu stôp, ktoré ich naháňajú po celom Paríži a nakoniec ich zavedú až do New Yorku. Tu sa Clouseauovi podarí zúžiť okruh podozrivých na Xaniu, odmietnutú futbalovú hviezdu zámožného majiteľa kasína. Clouseau vedie vyšetrovanie neuveriteľnými okľukami a jeho metódy sú celkom fascinujúce. Nakoniec musí s pomocou oddanej sekretárky Nicole odhaliť tvár vraha a zabrániť Dreyfusovi, aby si jeho úspech privlastnil. (TV Markíza)

Hermes

No právě jsem se na to dodíval, takže to mám čerstvě v hlavě. Dvě hvězdičky za několik povedených scéne a hlášek, z nichž jedna z těch zajímavějších je taneček dvou hlavních hrdinů v uplých kostýmcích ke konci filmu, nebo zásah agenta 006. Jinak ale film postrádá nějakou dějovou linku. A jedna hvězdička by byla za krásnou Beyoncé, která se ale nezmohla na víc než několik úsměvů a pár zavlnění v bocích, což z ní herečku první třídy udělá ztěží :) Ovšem pohled na ni je bohovský :). Akorát si mohla ospustit pění svých "hitů" ve filmu ()

Stingray odpad!

Mám rád Steva Martina,mám rád Jeana Reno,žeru Jasona Stathama a miluju Růžový Pantery.....a tady? Vydržel sem asi do půlky a omdlel sem... ()

Tares

Pobavil jsem se. Což je u filmů tohoto druhu to hlavní. Lepší by bylo ale neznat předlohu. Srovnáním se Selersem se totiž člověk nevyhne. A v momentě kdy se začne srovnávat, dostává tento film na frak. Detektivní zápletka je blbá a spíše tu překáží. Některé vtipné situace vtipné nejsou a film často ztrácí tempo. Některé vtipy jsou ale vydařené a zcéna s výukou akcentu je geniální. S. Martin se však pro tuto roli nehodí a měl ji raději, jak měl původně v plánu, odmítnout. " armbrgr" ()

padlar

Ač to možná bude znít divně, tak k mému vlastnímu překvapení se mi tento film líbil. Čekal jsem, že film bude jen vykrádačka starých gagů z filmů se Sellersem, ale nebylo tomu tak - film si jde vlastní cestou. Což je jedině dobře. ()

YoKoKura

Myslím že tento film nejlépe vystihuje scéna s glóbusem, vtipný začátek ale poté je to příliš natahované a i trapné. Bože to je opravdu debilita kterou zachraňuje pár vtipů ale jsou opravdu jen 2. ()

Umělec

Zapomeňte, že to má cokoli společného s původním originálem. A připravte se na klasickou, nenáročnou, střeštěnou, AMERICKOU komedii určenou pro průměrného konzumního diváka. A pak se na to dá docela koukat. Viděl jsem nadabovanou verzi a některé slovní hříčky byly dokonce i vtipné :-) Prostě neurazí, neohromí, nijak nezatíží ... 65% ()

towlee

Nic jiného než snaha parazitovat na úspěchu vynikajících komedií s nepřekonatelným Peterem Sellersem. Zatímco byl ale Clouseau v podání Sellerse roztomilý nešika, kterého jste si museli zamilovat, Clouseau v podání Steva Martina je prostě obyčejný debil, kterého byste nejraději zabili. Neříkám to často, ale tohle je OPRAVDU špatný film, který VÁŽNĚ nestojí za shlédnutí. ()

Restr

Přetočit film s Peterem Sellersem je něco podobného, jako přetočit Louis de Funèse - nemožné. Pokud si odmyslím předchozího Růžového pantera, ani tak nedopadá tohle dílko Shawna Levyho bůhví jak dobře. ()

anonim

Ano, musím objektivně uznat, že je to slátanina s naprosto nedokonalou a nedomyšlenou zápletkou. Díky geniálnímu českému dabingu ale pokaždé dostávám záchvaty smíchu, díky kterým nedokážu dát nižší hodnocení. Zvláště ne dnes, když máme takový hezký počas. ()

Petrval odpad!

Tento remake slavného inspektora je opravdu odpad odpadů. Steve Martin jako vždy ukázal, že hercem-komikem se nemůže stát každej. Humor (pokud se to dá tomuhle tak říkat), je opravdu pokleslej a neustálé si plést slova jako humor neberu. Děj byl trapnost nad trapnost. A nezachráněj to ani známí herci ve vedlejší rolích. Hodnotím ho Odpad! protože bohužel nižší hodnocení tady není. ()

Pavlisko83

Tak nějak mám dojem, že při natáčení tohoto filmi všichni prostě jen spoléhali na to, že jméno Clouseau samotné jako takové zajistí dobrou zábavu. Bohužel to není pravda a Steve Martin laťku nasazenou Peterem Sellersem nepřeskočil, ale jen rádobykomicky v plném trysku přerazil čelem. ()

Ospalek

"Retardovaný" Steve Martin si vybral správný typ filmů. Působí komediálně i akčně. Na tom příběhu by ale !rozhodně! chtělo přidat. Jako obyčejně průměrných 50% ()

whass

Klasicky britský humor!!Opravdu skvělá komedie a musi rict ze lip jsem se dlouho nenasmal (samozrejme nepocitam MR Bean :-D)Martin je opravdu pán humoru.. ()

Fash

Ruzoveho pantera miluju od utlych let. Stejne jako herec Steve Martin je mi moc prijemny. Bohuzel kombinace techto dvou veci neni prilis dobra,...Jedna vec je remake a druha je parodie. Rekneme si to uprimne,...Peter Sellers hrajiciho Clousea-a občas působil jako kretén, ale nebyl v zadnem pripade krecovity a gagy nebyly nuceny. Steve Martin je vyborny herec i komik, ale tahle role mu zkratka vubec nesedla. Z meho pohledu je nynejsi inspektor silne mentalne zaostaly a nejakou velkou nahodou se dostal k policejni funkci. ()

Jezinho95

Tak tady si myslím že Růžový Panter je obrovsky nedoceněný. Osobně jsem to viděl poprvé v kině, kam jsem z dlouhé chvíle vyrazil a vlastně dá se říci náhodně vybral právě tento film. Nic extra jsem od něj nečekal, ale tato šílená komedie o ještě šílenějším inspektorovi mě nadchla již od první minuty. Je plna různých fórků (že se člověk ani chvilku nenudí) a nezapomenutelná je především scénka s lekcí angličtiny a hamburgerem. Parádní výkon od Steve Martina a i díky českému dabingu vynikne jeho plynulá a bezchybná francouzština :) i po následném opakování v televizi jsem se utvrdil ve svém názoru a dávám pro někoho zřejmě nepochopitelných 5 hvězdiček, nicméně teď spíše než-li kvalitu filmu hodnotím to jak jsem se u něj bavil. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)

Růžová pohroma se spoustou hvězd

Růžová pohroma se spoustou hvězd

15.08.2007

Sotva který filmový kritik se o remaku Růžového pantera se Stevem Martinem, zoufale se pokoušejícím dostihnout nedostižného Petra Sellersa, vyjádřil pozitivně. Jenomže šéfové Sony Pictures nečtou… (viac)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (viac)

Noc oživlých exponátů

Noc oživlých exponátů

22.04.2006

Jeden z členů všude dobře známé sebranky Frat Pack, Owen Wilson, už po několikáté podpoří svého kolegu Bena Stillera v novém filmu, jehož režie se ujal tvůrce Růžového pantera Shawn Levy. Dobrodružná… (viac)