Nový film režiséra Bohdana Slámy Štěstí je dojemným příběhem o křehkém vztahu dvou mladých lidí, jenž postupně přeroste v opravdovou lásku. Herecké obsazení i atmosféra filmu navazuje na Slámův úspěšný debut Divoké včely, který měl mimořádný ohlas u českých diváků a přinesl mu i řadu cen na mezinárodních filmových festivalech. Hrdinka příběhu Monika (Tatiana Vilhelmová) se musí rozhodnout, zda obětuje vysněnou cestu do Ameriky za svým přítelem, aby se mohla postarat o děti svojí nejlepší kamarádky. Největší oporou se jí stane Toník (Pavel Liška), s nímž se snaží dětem nahradit chybějící rodinu ,a najde u něj nejen oporu, ale i opravdovou lásku. Film je hereckým koncertem obou hlavních představitelů, které doplňují skvělými výkony ve vedlejších rolích Aňa Geislerová, Bolek Polívka, Simona Stašová, Zuzana Krónerová, Marek Daniel a další. (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Skutečně životní příběh současnosti ať chceme nebo ne. Stačí se jenom rozhlédnout. Slevování ze svých zásad, sebeobětování pro štěstí jiných, zrada od těch, od koho by se to ani ve snu nečekalo, sebeúcta, ponižování a nevděk. Silný příběh plný citů a zklamání. Poetičnost snímku dodává na kvalitě a citově nejednoho zasahuje. Veškeré osoby jsou velice blízké a upřímné. 7 zasloužených českých lvů. ()

rybicka11

Příběh nic moc, ale luxusní kamera. Hlavně na české poměry. Fakt opravdu umělecké a zajímavé záběry, které mají třeba minutu, ale nenudí diváka. Dvě hvězdy strhávám za nudný příběh. ()

martiňák

Štěstí bylo zřejmě natočeno za více peněz než Divoké včely a je to na něm vidět, což je jedno z mála pozitiv tohoto filmu při srovnání se svým předchůdcem. Jinak mě totiž Štěstí zdaleka tolik nezaujalo jako Divoké včely a podle mého názoru pokulhává i ve vykreslení atmosféry a charakterů postav, v hereckých výkonech, v poutavosti hudby. Přijde mi, že v Divokých včelách Bohdan Sláma ze sebe dostal to nejlepší co v něm bylo a v případě Štěstí už jen trošku jiným způsobem rozvíjí co natočil dříve. Moc jsem se na ten film těšil, ale je to pro mě jen lehký nadprůměr. ()

levente

Po dlouhé době jsem se těšil, že jsem něco napíšu. Veskrze pozitivního. Pro mne nejlepší český film poslední doby se opírá o dokonalé (dokonalé) herecké výkony. Vilhelmová se svou pozitivní rolí srostla stejně jako Geislerová se svou nemilou nepěknou. Pro mne největším potěšením bylo sledovat pana Polívku a Hubu. Otcové od rodin, tak typičtí a přitom svébytní tu ještě nebyli. Nejslabším článkem tak byla Simona Stašová, která ob jednu dobu přehrávala. Je to jedno. Příběh je jednoduchý (proč by proboha měl být složitý!!!), uvěřitelný (snad až na nemoc Geislerové). Krajina je... mostecká. Hudba.... česko-anglická. No, zkrátka pokud ve Vás něco emocí je, nejste zásadoví za každou cenu (jako třeba LarryW) a stejně tak přihlouplí, udělá Vám tento film, i přes jeho zřejmou neveselost, radost. ()

Geoffrey

Štěstí mě vpodstatě donutilo zaujmout taková stanoviska, jaká specifikoval už Tetsuo (anebo alespoň jim podobná). Štěstí jsem nepřijal. Naopak - příčí se mi. A k dovršení všeho, nepřišlo mi ani dobře inscenované (od kamery až po vedení okoukaných herců). ()

Lipi21

82% REŽIE / Bohdan Sláma: **** KAMERA / Diviš Marek: **** SCÉNÁŘ / Bohdan Sláma: **** HERCI: **** HUDBA / Leonid Soybelman: *** ()

Liduskaa

? ? ? 74% ? ? ? kde to ten film nabral??za co takové hodnocení dostal?...film je ze života,ale je poddán takovým způsobem, že člověk z něj na konci stejně nic nemá... ()

Utero

Nikdy jsem o českou kinematografii nejevil zájem. Žil jsem v přesvědčení, že nejlepší české film jsou Pelíšky a to další už vidět nemusim. Ale jdnou se mi dostal do rukou tento film… Nebudu popisovat co jsem během sledování prožíval, protože to nelze popsat. Výkony Tatiány Vilhelmové, Pavla Lišky a hlavně Anny Geislerové jsou na světové úrovni a vážně mě odrovnali. Štěstí je nejlepší český film co jsem zatím viděl a ukázal mi, že bych měl Českým filmům dát šanci a začít si je hezky shánět…. Jinak díky za skvělé bonusy na dvd. Hlavně půl hodina vystřižených scén mi udělala vážně radost. ()

panAnderson

Opravdu povedený film. Film, který v člověku jistě vyvolává spoustu emocí. Kvalitu filmu také pozvedávají skvělé herecké výkony všech herců, kteří ve filmu hrají. Pavel Liška, Vilhelmová, Geislerová, Polívka a Stašová jsou skvělý jako vždy a v tomto filmu se na stejné vlně veze i Marek Daniel, který zde zahrál svůj doposavaď nejlepší herecký výkon. Jen více takových českých filmů. ()

Luisis

Až při druhém shlédnutí jsem pochopil, jak to Bohdan Sláma myslel.Herecký koncert zabalený ve famozním scénáři.Kdo tohle pochopí, pochopí i ten život jaký je.Některé scénky jsou skvostné.Dítě sfoukávající dort a nebo závěrečný pohled Tatiany z okna vlaku.Dokonalost.Bohdane seš borec - 96% ()

Ozzy2

Další ze série lehce zaměnitelných českých slátanin s Wilhelmovou,Gaislerovou,Liškou a dalšími členy Barrandovské mafie. Jsem zvědavý, zda se ve svých letech ještě dočkám českého filmu, po jehož shlédnutí pronesu slova: "Tak tohle byla fakt pecka se vším všudy". ()

tranquill

Sociální drama, které zobrazuje různé pohledy na lásku, přátelství i rodinu. Výborné civilní herecké výkony, Aňa Geislerová zde snad ve své nejprotivnější roli. ()

Ygnor

Nemám ten film rád, a ani jsem ho nikdy neviděl celý, vždy nějaké fragmenty (když jde v televizi), ze kterých mi je akorát nevolno. Možná, že když navíc teď Daniel s Liškou dělají tupáckou reklamu pro ještě hnusnější firmu, jejíž podomní nabízeče již x let musím pracovně řešit. Neustále protlačované, protěžované a provařené pražské ksichty hovící si ve svých škatulkách, asi jako furt to samé, co se jídlem nazývá, servíruje v dostupných modlách amerického rychlého občerstvení, a kde je furt narváno. Lidi to chcou a lidi domu tleskají a i nad tím dozajista dojímají. Kvůli Kronerové a Stašové nedávám svůj subjektivní odpad. Včely od Slámy můžu, ale tady se to prostě zgrclo (zdrclo - pro ty co nerozumí po našemu). ()

crackonosh

S hodnocením jsem nějakou dobu váhal, tak se pokusím alespoň vysvětlit své dojmy, když už mi hodnocení hvězdičkami nestačí. Slámovy Divoké včely jsem viděl a v kontextu českého filmu posledních let je považuji za nadprůměrný snímek. Snahy o jakýsi zpytující realismus si cením, i když v případě tohoto filmu (včel) už hraničila s trochu přeexponovaným naturalismem, jenž vykresloval tamní českou vesnici jako hodně zanedbanou rozvojovou zemi. Ale budiž. Ve Štěstí je rukopis autora velmi dobře znatelný a stále mě lákájí ty dobře odpozorované dialogy, které vnáší do filmu závan pravdivosti a lidskosti. Problém filmu nevidím ani tak v poměrně jednoduchém scénáři, jako spíše v jeho střihu. Někde jsem četl, že Sláma natočil mnohem více materiálu, ze kterého pak vybíral. Nicméně střih na mě dost často působil ukvapeně, nepromyšleně, spousta scén pro mě vyznívá nedokončeně, nepromyšleně, nebo i zbytečně a tento způsob shledal jsem trochu nešťastným. Oproti tomu kamera je dobrá (až na pár scén, kdy nelogicky ostří na upozaděnou postavu) a herci jsou také velmi slušní. Trochu mi vadí, že se ve filmu zbytečně objevuje až příliš mnoho okoukaných tváří (Polívka, Stašová i hlavní hrdinové), ale je fakt, že jsou ve svých rolích přinejmenším dobří, hlavně Pavel Liška v druhé půli překvapil. Do jisté míry mě více zaujali skvělí vágusáci a punkeři v epizodních rolích, nádhera :-) Úspěch filmu bude jistě větší v zahraničí, kde přece jen bude mít film větší punc artovostij, ač zahraniční divák nemusí nutně ocenit míru relističnosti prostředí, postav a jejich chování, kterou si naopak více uvědomujeme my, kteří v podobných podmínkách někdy žijeme. A přestože ne každý z nás byl někdy tak na dně jako hlavní postavy, ta existenční a existencionální tíseň na některé z nás překvapivě silně doléhá. ()

Hlavička

Velice drsná atmosféra všedních dnů... tvrdá realita. JJ pro dobrotu na žebrotu... a tak to je téměř všude ... Vynikající obsazení.. Geislerová, Wilhelmová a Liška - skvělá trojka.. Polívka a Stašová - skvělá dvojka...co víc dodat? ()

ttchor

Život sa nám javí, ako ho chceme vidiet, raz je pochmúrny, monotónny, inokedy farebný, radostný a chceme aby nam prinášal to, po čom túžime, byť slobodný, byť milovaný, byť jednoducho šťastný...Počiatočný dlhý obraz z okna miestnej krčmi na krajinu, v ktorej akoby zastal čas očami nás všetkých, prechádza do príbehu o hľadaní šťastia, túžob a snoch človeka a jeho snaha po ich naplnení... ()

Louie

Tak nevím, podle mě je tohle hodně slabý film, který jsem dokoukal do konce jen proto, abych věděl, o čem že to tolik lidí v mém okolí neustále básní. Ale udělat dobrý film neznamená namíchat známé (i dobré) herce s dlouhými záběry a rádobystylem nové vlny, kterou lze jen těžko (zda-li vůbec) překonat. Rozhodně v tomto roce bylo mnoho jiných a zajímavějších českých snímků. ()

Evropské filmové ceny

Evropské filmové ceny

10.05.2017

Od roku 1988 uděluje evropská filmová akademie filmové ceny pro evropskou kinematografii. Původně se ocenění jmenovalo Cena Felix a od roku 1997 bylo přejmenováno na Evropské filmové ceny. Udílení… (viac)

Český lev 2005

Český lev 2005

27.02.2006

V sobotu 25. února 2006 proběhlo v paláci Lucerna předávání 13. ročníku výročních filmových cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Podle všech očekávání si pro nejvíce sošek přišli lidé,… (viac)

MFF Bratislava

MFF Bratislava

19.11.2005

Ve dnech 2. - 10. prosince 2005 se v bratislavském Palace Cinemas uskuteční 7. ročník MFF Bratislava. Během této doby se představí 18 filmů z celého světa, jejichž kvalitu budou krom početného… (viac)