Nový film režiséra Bohdana Slámy Štěstí je dojemným příběhem o křehkém vztahu dvou mladých lidí, jenž postupně přeroste v opravdovou lásku. Herecké obsazení i atmosféra filmu navazuje na Slámův úspěšný debut Divoké včely, který měl mimořádný ohlas u českých diváků a přinesl mu i řadu cen na mezinárodních filmových festivalech. Hrdinka příběhu Monika (Tatiana Vilhelmová) se musí rozhodnout, zda obětuje vysněnou cestu do Ameriky za svým přítelem, aby se mohla postarat o děti svojí nejlepší kamarádky. Největší oporou se jí stane Toník (Pavel Liška), s nímž se snaží dětem nahradit chybějící rodinu ,a najde u něj nejen oporu, ale i opravdovou lásku. Film je hereckým koncertem obou hlavních představitelů, které doplňují skvělými výkony ve vedlejších rolích Aňa Geislerová, Bolek Polívka, Simona Stašová, Zuzana Krónerová, Marek Daniel a další. (oficiálny text distribútora)

BoXBe

Slámovi se podařil krásný kousek. Jednak vybral do roli Dáši Aňu Geislerovou, čímž se "poštěstilo" diváka u obrazovky opravdu rozezlit, protože tu postavu bych hned od začátku škrtil a nenávidím doteď. Geislerová bravo, ale bravo Bohdan Sláma a bravo Tatiana a bravo Pavel a bravo Bolek a bravo Simona i Martin. Herci neškobrtli a Bohdan Sláma jim dal prostor. Diváka zhypnotizují v dnešní době ne často vídané krásné dlouhé scény, ve kterých má herec prostor chodit, mluvit, improvizovat a vůbec hrát!! Šťastný byl i výběr mostecka jako půdy pro příběh a neutěšenost sídlištních životních etud z filmu těžce na všechny, kdo aspoň zhruba toto zažili opravdu silně doléhá. Štěstí není jednoduché na dívání, často je smutné, často je o nejednoduchých pravdách a rozhodnutích i životní nejistotě, ale jednoznačně patří mezi to lepší české co šlo za poslední roky do kin. ()

mortak

Laskavý neorealismus ve formě kázání. Sláma dává jasně a zřetelně najevo, na čí straně jsou jeho sympatie. Toník odmítá prodat chalupu a nastoupit k otci do továrny, a místo toho se snaží hospodařit. Je hodný, citlivý a nekonzumní - Don Quijote v severních Čechách. Monika má zdravé etické myšlení, které je ovšem ovlivněno současným "mravním marasmem". Sláma z výše kazatelny - režiserské i scénáristické - brojí za věrnost rodné hroudě, protože štěstí je v lůně domoviny a nikoliv v daleké Americe. Symbolem Slámových filmů jsou správná rozhodnutí, i když někdy přicházejí pozdě (závěr filmu). Zatímco reálný život obyčejného člověka spočívá ve vražedném sledu špatných rozhodnutí, Slámovi hrdinové jdou neochvějně, i když s omyly, po cestě dobra. Některým však není dáno nahlédnout pravdu života a svou nevědomostí způsobují zlo sobě a jiným (Dáša, Jára a trpící děti). Právě černobílé postavy, ztrácející duši pod nánosem symboliky, sráží tento sympatický pokus o sondu do života obyčejných lidí do průměru. Nelze točit skutečnost a zároveň se na ní dívat z výše kazatelny. ()

WolfR

Úžasný bezchybný film! Neuvěřitelná ukázka fungujícího maxima na minimu. Vypiplaný scénář, který má duši. Úžasná kamera a především neskutečné herecké výkony, 5 hvězd. ()

Flyer

Syrový a přesto poetický, humorný a zároveň velice smutný. Takový je snímek Štěstí, který už nyní řadím mezi opravdové perly české kinematografie. Herecké výkony jsou naprosto famózní i to i přes fakt (a nebo díky němu, jak se to vezme), že kvůli dlouhatánským záběrům musely být na herce kladeny obrovské nároky. Připočteme-li vynikající a strhující příběh, je mé hodnocení jasné. ()

zorro

Jedna pecka Páťo vem to to podášmi to pak jo... a další ty vole já tam mám cement.Jinak k hodnocení je to maximálně na 70% ()

Gavin87

Film zdaleka nedosahující kvalit svého předchůdce, Divokých včel. Tomutu filmu v mých očích rovněž ubírá na atraktivnosti skutečnost, že kromě mé veliké "oblíbenkyně" paní Vilhelmové ještě přibyla má druhá velká "oblíbenkyně" paní Geislerová. Tuto skutečnost však s přehledem vyvažuje pan Martin Huba, jehož charismatický herecký projev mám velice rád. ()

vesper001

Sláma se pokouší být Mojžíšem českého filmu a mávat holí nad bahniskem lokální tvorby s marnou nadějí, že se divácké stádo před ním rádo samo rozestoupí a projde mu jakýkoli blábol. A podle zdejších recenzí se mu to daří. Naneštěstí Vesper je zvyklá plavat proti proudu, takže ovce i sláma mají smůlu. Nikdo nemůže říct, že bych neměla ráda české filmy (aniž bych ho nakopla), a mám dokonce ráda i filmy na závažná témata, ale tohle není ten případ. Štěstí jsem viděla několikrát a komentář přepisovala hodněkrát. Stejně ale nemohu jinak, než říct, že se mi ten film nelíbí. A co hůř: deprimuje mě, vadí mi, a v určitých místech se mi přímo hnusí. Dokonce natolik, že mi nestojí za to, tvářit se chytře a rozebírat tady teorii, že úkolem umění je především demonstrovat krásu, a pokud jsou k tomu použity opačné prostředky, musí být dobře opodstatněné. Kašlu na to. Je to hnusný film. ()

Mylouch

Velká polemika s aplikovatelností převládnuvší ideologie maximalizace osobního užitku a jeden z nejdůležitějších filmů desetiletí, ve kterém život nečpí kavárenskou technikou absolventů víkendových kurzů tvůrčího psaní. ()

sator

Příběh o vytěžených duších ve vytěženém kraji...Gaislerka na Oscara...viděno po druhé ...Polívkovo možná nejlepší výkon...(2019) ()

Triple H

Tu viac, tu menej - ale našiel som tam črepinky, ktoré by mohli byť aj z môjho života. Perfektné herecké výkony - do posledného. Film mi zostal visieť v hlave až tak, že som sa po ňom mal problém sústrediť na učenie :-). Ale mám to - za E! Tomu sa hovorí šťastie! ()

fantoci

Můj názor na tento film se průběžně vyvíjel v průběhu děje. Osobně nemám moc rád depresivní snímky. Tento snímek je až silně depresivní. Jednotlivé postavy představované Vilhelmovou, Geislerovou, Liškou a dalšími jsou skvěle zahrané. Výborná byla i práce kamery a její dlouhé záběry bez střihu. Film je Českou akademií poslán pro boj o americké Oscary. Takový snímek však u amerického publika pravděpodobně neuspěje. ()

farmnf

Film o lidech kteří pijou kořalku a kouří jak papíroví čerti. Příběh komplikovaných osobiček žijících povětšině v pěkných sračkách. Vůbec jsem od toho nic nečekal, ale nakonec to zaujalo. Ten Liška, to je vážně borec---jeho "do fabriky ne, v žádným případě " mě z ní v uších každý ráno, když jdu na autobus. Z toho plyne, bacha na Slámu, pěkně se profiluje chlapec... ()

Decker

Pro me prvni setkani s Bohdanem Slamou a musim uznat, ze se mi to moc libilo. Reziser krasne vystihuje tragickou realitu, ale na druhou stranu velmi pekne navozuje pocit v podstate Stesti :-) ()

Lachtaan

Takhle to dopadá, když ještě bydlíte s rodiči a vybíráte náplň na večerní filmovou seanci na základě neměnného, pro mě nepříliš pozitivního kritéria - nutnost dabingu či nejlépe český původ. U obou variant se člověk může lehce spálit, u té první buď trpí váš sluch nebo vyberete úplně vedle, u té druhé se pak chcete vyhnout odpadním romantickým komediím a s absencí filmových klasik 80. a starších let na dostupných VOD službách musíte sáhnout po nějaké “artovce”. [viděno na HBO GO 4.5.2021] ()

senor

Nejlepší český film tak za posledních deset let. Ty tři hlavní charaktery jsou tak skvěle napsané, že je to reálnější než jakákoliv reality show. A ten konec je krásný, protože je i ve své nejednoznačnosti logický a de facto jasný. ()

Honzíno

Chápeš ten přesah a o čem to ve skutečnosti je? Vynikající a drsná sonda do sociálních sfér, které ovlivňují lidské vztahy. Film, který opět čeří otázku, zda mít pouze rád stačí a jestli vůbec jde někoho milovat celý život a co ve skutečnosti stačí ke štěstí... Chce to odvahu se podívat do očí tezím, které snímek vyřkává. A též to možná chce určitou zkušenost aspoň s kouskem trablí, jež ústřední herecká skupina prožívá. 80-90% ()

Evropské filmové ceny

Evropské filmové ceny

10.05.2017

Od roku 1988 uděluje evropská filmová akademie filmové ceny pro evropskou kinematografii. Původně se ocenění jmenovalo Cena Felix a od roku 1997 bylo přejmenováno na Evropské filmové ceny. Udílení… (viac)

Český lev 2005

Český lev 2005

27.02.2006

V sobotu 25. února 2006 proběhlo v paláci Lucerna předávání 13. ročníku výročních filmových cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Podle všech očekávání si pro nejvíce sošek přišli lidé,… (viac)

MFF Bratislava

MFF Bratislava

19.11.2005

Ve dnech 2. - 10. prosince 2005 se v bratislavském Palace Cinemas uskuteční 7. ročník MFF Bratislava. Během této doby se představí 18 filmů z celého světa, jejichž kvalitu budou krom početného… (viac)