Píše se rok 1993, ve Rwandě vypukla kmenová válka mezi Hutu a Tutsii. Celý svět v čele s OSN fatálně selhal a nyní jen prostřednictvím médií bezmocně přihlíží jednomu z nejmasovějších a nejkrutějších pogromů od konce 2. světové války. Paul Rusesabagina je managerem hotelu, který za normálních okolností slouží diplomatické smetánce a bohatým cizincům. Bez váhání otevře brány luxusního resortu bezbranným uprchlíkům. Těch se tam až do konce konfliktu postupně tísní 1268. Jeden muž tak zmohl tisíckrát víc, než tisíce vojáků mírových vojsk. Konflikt si za pouhé 3 měsíce trvání vyžádal skoro milion lidských životů. (oficiálny text distribútora)

Paity

Nemám rád Dona Cheadka, naopak film je lepší podle mého díky Nicku Noltemu. Těžké téma, které ne každý snese, ale je nutné se podívat i na odvrácenou stranu země, kde bída, hlad, negramotnost a násilí vládne. Kde ten kdo vstane z postele už se do ní večer nemusí vrátit. ()

VIPerson

Příliš dlouhá stopáž,velmi málo pocitů (jak pozitivních tak negativních),Don Cheadle s jeho přízvukem je mým oblíbencem mezi afroameričany (zde jen afričan)a nezdálo se mi že by nijak přehrával a přistupoval k filmu s úctou,což udělal i sám režisér,který ale zapomněl být trošku osobitější a udělal z velmi silné události velmi průměrný (dokument) film.Je dobré o celé situaci vědět a připomínka ve filmu,že lidé se jen podívají a dál budou jíst klidně své večeře a nic neudělají...to prostě tak je a tak to přetrvává dodnes a bohužel se též k těmto lidem (nikoli hrdě) hlásím.Ve své podstatě nám (řadovým občanům),ale ani nic jiného nezbývá.PS:oscarová skladba Milion Voices je trefná a působivá....celkem slabší 4* ()

Rapikk

V roce 1994 v průběhu pouhých 100 dní zemřelo přibližně 800 tisíc lidí. A jak zemřeli? Naprostá většina - muži, ženy, děti i starci - byli rozsekáni mačetami. Rwandská genocida je jednou z největších a nejkrutějších etnických čistek moderních dějin a ignorace permanentních členů Rady bezpečnosti je o to děsivější. Tento film ukazuje tuto hrůzu v nechutnosti její reality, růžové brýle aplikovány nebyly. Hotel Rwanda je třeba vidět, ale pro slabší povahy to rozhodně není. ()

CarlosX

Nektere filmy jsou obsahove tak dulezite, a navic maji v sobe tak silne poselstvi, ze je ani neni treba hodnotit, ale je potreba je videt... Hotel Rwanda tenhle element splnuje dokonale, navic ale pridava spoustu skvelych elementu filmarskych a hereckych v podobe Dona Cheadla ...diky za tyto filmy, ktere pred nejhorsimi etapami lidskeho sveta nezaviraji oci, ale snazi se vyvolat zajem ...song Milion voices mi hraje v hlave uz roky, vzdycky si u neho vzpomenu, ze jsou dulezite i ty veci, ktere se nas mozna bezprostredne netykaji, ale obecne maji pro tento svet jen tezko definovatelny hluboky vyznam. ()

ChrisBa

Ďalší z filmov, ktorý ponúka príbehy zverstiev ľudí, nad ktorými ostáva rozum stáť. Samozrejme, že ide o vďačnú tému pre režisérov, ktorou zrejme nik neopovrhne, ale napriek tomu si myslím, že práve pri takýchto filmoch je o to ťažšie dať tomu filmu dušu.. a to sa Terrymu Gergeovi podarilo.. správne ukázaná tvrdá realita, ktorá sa odohrávala v Rwande v roku 1993.. kedy sa celý svet otočil chrbtom k všetkým, na ktorých boli páchané svinstvá a zvrhlosti... skvelo dojímavé a zároveň naturalistické.. scéna, kedy zásahové jednotky prídu na pomoc iba bielym zahraničným návštevníkom a nechávajú zvyšok hotela na pospas smrti, dojme nejedného diváka..herecké výkony výborné.. najmä Don Cheadle v hlavnej roli..ale aj trebars Joaquin Phoenix v jeho maličkej roli.. jasných 5* ()

Bafo

Rwandsky Schindlers list je mozna i lepsi nez schindlers list by steven... Jo sice mam u nej jen ctyri hvezdicky ale ja jsem z tehdle filmu takovej rozpacitej (i ze seznamu) protoze to sou filmy ktery hrajou HROZNE na city a prakticky dat jim min jak ctyri hvezdicky zname se dobrovolne priznat k tomu ze sem necita... Nj ale pak je tezke hodnotit je objektivne... Jsou to oba dobre filmy - to je jsite... technicky herecky skvele zvladnute... Jedine co mi na hotelu rwanda tak trochu vadilo byla takova jeho rozkouskovanost... Totiz cely pribeh byl jakoby rozdelen na nekolik casti ktere spolu souviseli ale vlastne byly oddelene... Totiz vzdycky prisla jedna akce k hotelu pak druha a treti... Clovek vlastne jen stale cekal co se jim stane zase ted ale logicky to jakoby nenavazovalo... Neumim to asi dost dobre popsat kazdopadne todle je vec ve ktere Rwanda za Schindlerem zaostava... Totiz scenar... ()

Bouřňák

Nechci ubírat tomuto filmu nic z jeho kvality, kterou nepochybně má. Jenže ty slzy, které se některému divákovi derou do očí, jsou důsledkem zejména samotné tragické události, a ne hereckých výkonů hlavních protagonistů. Nicméně děkuji za nás mladší, že jsme se mohli blíže podívat na tuto tragédii, kterou jsme během základní školní docházky víceméně nepostřehli. ()

Ještěřák

Nic moc výjimečného a žádná srdcová záležitost, snad i trochu banalitka, ale i krásný soundtrack. Don Cheadle slabší a divácky méně politováníhodný než v CRASH nebo REIGN OVER ME. ()

Piškotka

Čekala jsem více. Veškeré akce mi přišly nad síly jednoho člověka, není to tak trochu zidealizované? Kmenové boje postrádaly veškerou logiku, i selský rozum. Bylo kruté to chtění vyvraždit mačetou nosný článek generace Tutsiů a to děti, které za nic nemůžou. ()

Greny

ze začátku, kdy Paul jako hotelový manažer žije šťstně má prácí, rodinu a je finančně zabezpečen - v Africe je to výhra, ale pak přijde nesmyslná kmenová válka a všechno změní. .... opravdu svět tehdy je npřihlížel největšímu masovému zabíjení lidí a docla přesně to bylo řečeno plukovníkem - jste špína, nejste ani negří jste afričani. Jak už jsme jednou napsal u filmu The Warriors - jak vlastně můžeme hodnotit samotný život. To snad ani nejde. ()

Prochy38

Drsný příběh z africké Rwandy. Velké one-man show D. Cheadlea. Klobouk dolů před prací na tomto snímku. Dobré vidět v malých rolích třeba N. Nolteho, J. Rena, J. Phoenixe nebo D. O'Haru. Drsná podívaná, drsná realita. ()

Standito

Zase vysoké ohlasy k filmu a ja nechápem začo. Ono to dejovo možno nebolo zlé, ale že by som mal z filmu aspoň nejaké nepríjemné pocity, to ani náhodou. Ono to celé pripomína divadelné predstavenie, svet mimo hlavného hrdinu akosi "neexistuje", s tým rozdielom, že tu na rozdiel od divadla vystupuje množstvo komparzu a nevedel som sa zbaviť dojmu, že celé sa to odohráva v kulisách, nie reálnom svete. O genocíde na obyvateľstve sa iba dozvedáme, ale veľmi ho nevidíme (jedna scéna je na to trochu málo), film výpovednú hodnotu aj má (žiadna ropa, tak sa na bezvýznamný štát vyserme), ale z filmu ona výpoveď vyznieva dosť chabo. Stávka na istotu, ktorá by si však zaslúžila lepšieho a odvážnejšieho režiséra. Taký ten vojnový filmík pre celú rodinu. ()

Xavi6

Kruté reality není nikdy dost a zde je to myslím že hodně krutě ztvárněno. Takových scén jako vidět silnic plných mrtvol, bych opravdu nechtěl zažit více a už ani né ve filmu. Pokud se tohle opravdu dělo, tak to bylo něco strašného. Jinak film je velice chytlavý, takže jsem dokázal bedlivě sledovat od začátku do konce. Nejlepší herec rozhodně Nick Nolte!! ()

Hanes88

Neuvěřitelné drama!!! Pro mě určitě jedno z nejlepších, které jsem viděl. Byly tam ovšem chvilky, které mi tam moc neseděly, ale to nic nemění na tom, že je to kvalitní film. 80%. ()

.MJ.

Je neuvěřitelné, že na konci minulého století, již ve vyspělé civilizace, mohl svět přehlížet takovou genocidu. Jestli je milion lidí vyvražděno a OSN nehne ani prstem, tak se ptám?! Kde je ta hranice, abychom se dočkali pomoci?! Kromě naprostého selhání OSN, mě však udivuje ještě jedna věc. A to jak málo lidí ví o těch zvěrstvech, které se staly ve Rwandě. Proto rozhodně doporučuji shlédnout tento film. 87% ()

kobe6

Už déle si všímám jak vyníkající je Don Cheadle herec...toto je snad jeho největší role. Velice silný příběh, který donutí každého se zamyslet....a pak pravděpodobně dovečeří :) ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Charlize Theron versus Vikingové

Charlize Theron versus Vikingové

25.10.2012

Bohužel, prozatím jen jako producentka. Její společnost Denver & Delilah totiž pro stanici ABC natočí pilotní film nového historicko-dobrodružného seriálu The Clan. Ten se bude odehrávat v raném… (viac)

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz