Kľúč

• Česko Klíč (viac)

Mladá ošetrovateľka Caroline Ellisová (Kate Hudsonová) dostane od svojich nových pacientov, postaršieho manželského páru Violet a Bena Devereauxovcov (Gena Rowlandsová, John Hurt), ktorý žije v starobylej a trochu spustnutej usadlosti v zapadnutom kúte Louisiany, zdanlivo obyčajný univerzálny kľúč. Veľmi zvláštne zvyky oboch starkých, husiu kožu naháňajúca atmosféra starého domu a celého okolia, to všetko podnecuje Carolininu fantáziu a zvedavosť. Univerzálny kľúč, ktorým môžete otvoriť všetky dvere v dome, jej umožní vydať sa na prieskum budovy. Na povale objaví tajnú miestnosť skrývajúcu desivé tajomstvá, ktoré možno navždy zmenia jej život, ak ju oň rovno nepripravia. Niektoré dvere by radšej mali zostať zamknuté... (TV JOJ)

Scaevola

Snímek nestaví na leknutích ani na krvavosti, ale cele se spoléhá na zápletku, což je u nízkorozpočtových horrorů vítaný prvek. Zasazení do jižanských bažin navíc dodává příběhu slibnou atmosféru, kterou se daří využívat, byť by mohlo být strašení s húdú i vúdú podstatně více. Po herecké stránce též není co vytknout, protože K. Hudson věříte každý okamžik. Z mého pohledu se tedy jedná o nečekaně příjemnou záležitost, byť je nepravděpodobné, že bych se k ní kdy vrátil. ()

De Large

Takmer nudný horor, nebyť záveru, nebolo by to bohviečo. Málo filmov sa točí so zlým koncom, takže tento je skôr výnimka. Dal by som 3 a pol *. ()

huriccan

Pokud si budete někdy v budoucnu kupovat v americe starší dům, dávejte si pozor, kdo v něm žil před vámi. Vypadá to totiž, že skoro v každým druhým se stal nějakej ten krvavej zločin, aspoň co se podle té záplavy hororů na jedno brdo týče. Tenhle klon od propadáku zachraňuje celkem zajímavý závěr ()

MRK

pre mňa najlepší horor sezóny 2005. Skvelá atmosféra, herci, nápady, ale v prvom rade pointa, ktorú scenárista Ehren Kruger domyslel do poslednej bodky, pričom pri opätovnom pozretí zistíte, že ešte aj dialógy a konanie postáv je úplne na mieste. Navyše ,ak máte také dlhé vedenie ako ja, bude pre vás rozuzlenie ešte šokujúcejšie. ()

Luke55

Předem bych chtěl říct,že tento film rozhodně nelze brát jako horor.Tady prostě nebylo absolutně nic u čeho bych se bál u čeho bych se lekl nebo po čem bych v noci chodil po bytě s nožem.Celé se to nese ve velmi nudném duchu a není tady nic zajímavého.Holka má klíč pro všechny dveře a jen pro jedny překvapivě nepasuje.Samozřejmě zvědavá blondýnka se musí podívat co tam je a tak to všechno začne.Bohužel to začíná fakt pomalu,ale má to úroven a tak jsem chtěl dát 2*.Ale za ten konec,který teda stál za to musím dát hvězdu navrch.To jsem prostě fakt nečekal a byl jsem hodně překvapen.Kdyby takový byl celý film byl by to nejlepší mysteriózní film co jsem kdy viděl,ale těch posledních pár minut prostě nestačí.55% ()

Treble

No horor aby se člověk bál to vysloveně není, atmosféra aby člověka mrazilo se taky nekoná. Ale jako příběh s překvapivým koncem a ne zcela předvádatelným dějem je to perfektní. Dál to bude spojler .... Přišlo mi hodně dobré a takové reálné pozorovat hrdinku, jak rozplétá klubko celé záhady a proniká pod pokličku, aby se nakonec ukázalo, že jak to tak v životě chodí ... všechno jinak, všechno blbě... trošku kyselej závěr :-) ()

Vital

Už dlouhou dobu jsem neviděl takto hezky natočený Thriller,to není horror to je kvalitní thriller a herecký výkon Kate mě zde nadchl,její emoce v tomto snímku ještě více dělá napínavý děj.. ()

Švédy

Pro mě rozhodně zklamání. čekal sem horor něco ve stylu Nenávisti ale dostalo se mi nudného a nelogického filmu.Příběh mě absolutně nechytil, možná taky proto že sem o "Hoodoo" nikdy neslyšel. Taky mě dostalo nelogické chování (i když hezké) hlavní hrdinky. 3. * dávám za závěr který neskončil happyendem, což se v poslední době moc nevidí. ()

stooper

Tehle film se mi zkrátka i díky závěrečné pointě líbil. Herecké výkony musím vskutku pochválit a scénář samozřejmě (i když pár klišé by se našlo) taky. ()

Caesius S.

Po dlouhé době horor, který se mi hodně líbil a pár výjimek, to mohu říci i o Klíči, mi dává důvod proč nezavrhnout tento dnes pokleslý žánr. Žádné brutální vraždy, hektolitry krve a kýčovitý děj, ale chytlavá atmosféra, výborná kamera a režie na úrovni. ()

kecka007

Kvalitní námět,Kvalitní herecké obsazení,kvalitní závěr. Bavilo mě to do poslední minuty a závěr jsem teda opravdu nečekala!! skvělé. Doporučuji.4* ()

Jurcekk

No. Priemerný mysteriózny príbeh z bažín. Nevystrašil. Pekná pointa.Ako vždy pekná Katka. Nejak som sa do toho za celý čas nedostal. A tak ma najviac bavili Hurt s Rowlandsovou. Tento horor si do svojej zbierky nepridám. ()

kojot.name

Příjemné pokoukání - dobrá atmosféra, slušně vystavěný příběh, žádné grandiózní zvláštní efekty - proto uvěřitelné. Pointa uhodnutelná záhy, hlavní hrdinka má trochu moc dlouhé vedení. Líbilo. Pro zájemce o vúdú/húdú skoro povinnost. ()

D||X

Příjemný mysteriózní příběh, který odsýpá, nenudí. Klasická průměrná vyprávěčka. Čtvrtá hvězdička a zároveň aspekt, který dělá z filmu víc, než jen průměrný je rozuzlení... Takhle jsem to vážně nečekal a to je pro mě velice příjemné překvapení, protože já se nechávám překvapit rozhodně rád. Líbí se mi jak film naráží na sílu sugesce a lidské mysli. 4* ()