Kľúč

• Česko Klíč (viac)

Mladá ošetrovateľka Caroline Ellisová (Kate Hudsonová) dostane od svojich nových pacientov, postaršieho manželského páru Violet a Bena Devereauxovcov (Gena Rowlandsová, John Hurt), ktorý žije v starobylej a trochu spustnutej usadlosti v zapadnutom kúte Louisiany, zdanlivo obyčajný univerzálny kľúč. Veľmi zvláštne zvyky oboch starkých, husiu kožu naháňajúca atmosféra starého domu a celého okolia, to všetko podnecuje Carolininu fantáziu a zvedavosť. Univerzálny kľúč, ktorým môžete otvoriť všetky dvere v dome, jej umožní vydať sa na prieskum budovy. Na povale objaví tajnú miestnosť skrývajúcu desivé tajomstvá, ktoré možno navždy zmenia jej život, ak ju oň rovno nepripravia. Niektoré dvere by radšej mali zostať zamknuté... (TV JOJ)

Kosmik 1

Velice solidní duchařina s pěknou Kate Hudson v hl.roli. Myslel jsem si, že už mě nic s touto tématikou nedokáže překvapit nebo vyděsit, ale Klíč má tak ponurou a nepředvídatelnou atmosféru, že i zdánlivě obyčejné věci mi dokázaly hezky pošramotit nervy a vážně jsem se i občas trochu bál. Když jste v napětí a očekávání, tak vážně stačí malinko, aby jste se vylekali. Závěr už jsem ale očekával, chápal jsem o co půjde a kam celý film směřuje. Akorát ta věc s cihlovým prachem mi tam při konci nějak nesedla. 75% ()

Autogram

Pekné vyústenie, naozaj pekné. Uznávam, že sa kvôli nemu oplatí vidieť aj celý film, ktorý pútavosťou neoplýva. Po celý čas sa na horor akosi iba hrá, keď atmosféru robí len búrkové hrmenie, blesky a primitívne ľakačky. Ale záver dá všetkému siedmy zmysel, a tak musím obetovať aj štvrtú hviezdu. –––– Tento otvorí každé dvere. A je váš. –––– Premýšlame nad tým, koľko času nám zostáva, až zabúdame žiť život. –––– Možno má každý dom svojich duchov. A neuvidíme ich, pokiaľ neuveríme, že sú. –––– Musíte niekoho obetovať, a vezmete si roky, ktoré mu ostávajú. ()

Jaro.Krafcik

Od horroru ktorý má vyše 70% som čakal oveľa viac. Ani raz ma nevylakal ani nenavnadil. Slabá atmosféra a jednoducho zlý horror. Herečka ako tak ušla ale nejako film nevytiahla z podpriemeru. Nuda. 2* ()

manonfire

Tenhle horor určitě nikoho nevyděsí. Spíš se drží vyprávění, než laciných lekaček a vzhledem ke ztravitelně zvládnutému konci vybalancoval celkově spíše k alespoň průměrnému mysterióznímu dílku, než dalšímu tuctovému horůrku. 50% ()

jefff

Nadprůměrný horor/thriler, který má velkou výhodu, že není vyloženě pitomý, jako většina jeho kolegů a nenudí. I když v něm nejsou zrovna kdoví jak strašidelné scény. To bych pokládal za velké minus. Jako dramatu mu nlze upřít však nic. Líbila se mi jižanská atmosféra, kterou ve filmech zbožňuji i doprovodná bluesová hudba. ()

sedm.1

Napětí,nepředvídatelnost a po dlouhé době PERFEKTNÍ pointa dělají z Klíče skvělou podívanou.Kate Hudson to zde navíc sluší a i dobře hraje,ale i přes poutavý děj by neškodilo pár nadbytečných scén vyškrtat,neboť kratší stopáží by se Klíč stal ještě mnohem intezivnějším zážitkem.Klíč není každopádně horrorem,ale zručně odvedeným překvapivým,dusným, atmosferickým thrillerem. ()

The Viper

Být tenhle film starší o 15-20 let, hned by bylo hodnocení vyšší. Vidím, že spousta z vás bere filmy také podle roku vzniku, ale nikde není psáno, že starší film je lepší než nový film. Skvělá,napínavá,stupňující se duchařina s krásnou Kate Hudson a ďábelským Peterem Sarsgaardem. Zápletka vskutku geniální a rozuzlení tak nečekané, že budete lidově řečeno čumět ! ()

Cejny

Povedený mysteriózní film, zase až tak moc hororové to nebylo, ale děj se odehrával na opravdu zajímavém místě - někde v Everglades mezi močály. Trošku mi vadil pomalejší začátek a rozvolněný děj, který se ovšem později rozvine interesantním směrem. Zdárný konec a velmi povedená pointa si zaslouží čtyřhvězdičkové ohodnocení, podobně jako příjemná bluesová hudba, která sice k hororům asi moc neladí, ale jak říkám, tohle nebyl pravý horor. 70 % ()

slovan1

Stopro ne horor. Skoro bez atmosféry a kdo se chce bát, je zde vedle. Náznak tajemná sice film má, ale nedokáže ho pořádně vyždímat a člověka nepřekvapí až do vyústění, kdy jsem takový konec fakt nečekal. Kate Hudson mě zde překvapila, jaká je zde z ní kočka. ()

herr_carter

"vrzy-vrrrrrrrz, kdo tam je??!!???To jsem jááá, bývalý majitel domu prokletý kouzlem údů....". Takový příjemný a průměrný psycho-horůrek na nedělní odpoledne s tou výjimkou, že zde hrají studovaní herci a scénář napsal promovaný scénárista. Lekačky jsou zdařilé, ta baba Rowlands, co vlastně ve finále není vůbec baba Rowlands (spoiler,drž hubu, nebo všechno prozradíš milášku!!!) mrazí svým projevem až do morku kostí, Hurt - byť tu za celý film řekne jenom jednu větu a ještě k tomu trhanou, je zasloužilý umělec a Katka Hudsonovic kromě talentu po Goldie zdědila ještě pěkná malá kůzlátka, která po většinu času nechává na volno, což je rozhodně ku prospěchu věci. Posledním, kdo stojí za zmínku (černošké herce nezmiňuji nikoliv kvůli diskriminaci a rasovým předsudkům, ale nýbrž jednoduše proto,že flash-backy a fotografie neberu jako herecké výkony), je zajisté pan Petr Sakrasgard, který se ro role slizkého záporáka a budižkničemu hodí dokonale, protože on kdyby chtěl, dokáže člověka otrávit pouhým pohledem a ani k tomu nepotřebuje rekvizity......................moje hodnocení = 6 z 10. ()

JADIM

Oceňujem atmosféru toho miesta. Odľahlý a estetický dom s najbližším susedom pár kilometrov ďaleko dotváraný bújnou záhradou. Aj tá záhada okolo toho bola lákavá, ale keď sa už človek tej atmosféry a mysterióznosti nabaží, tak očakáva, že sa to niekam pohne a nie, že sa okolo toho bude toľko omielať. Toto si naozaj pýtalo rýchly 80 - 90 minútový film, ktorý by ubehol ani neviem ako a nemusel by som sledovať zbytočné a nič nehovoriace scény. A nemuseli sa ani pokúšať o záver, ktorý sa dá pochopiť tisícmi rôznymi spôsobmi. 6/10 (Videné 9.10.2020, Originálne znenie) ()

Han22

Pro mě veliké překvapení. Po všech těch mysteriozních filmech, které nudí k smrti jsem tady najednou viděl, že to jde, natočit opravdu strašidelný film. Klíč staví na praktikách voodoo (nebo tady spíše hoodoo), které nejsou tak okoukané a pracuje s nutností uvěřit v hoodoo, aby mělo účinek. Obsahuje pár děsivých scén a hlavně geniální pointu a vysvětlení. ()

NICOX

Celej film sem si řikala, že je to takovej lepší průměr (takže 3*). Ale taky sem cejtila, že to má potenciál na nějaký překvápko nebo hustý rozuzlení a donutí mě to ty 4* dát. No, ale musim říct, že ne. Konec byl sice docela na úrovni, ale zase ne nic extra. 70 % ()

Rudinsky

To, že je Softley zručný režisér už dokázal v ňamke Svet podľa Prota. Nie je to horror, lež mysteriózny thriller. Napriek tomu má však solídnu atmosféru, niektoré zaujímave vychytávky, no v konečnom dôsledku vôbec nesklame a ani neurazí. No je tak jednoduchý a nevýrazný, že jeho čaro vyprchá po prvom pozretí. ()

Wally

Málokdy se mi stane, že zavěr filmu výrazně ovlivní můj dojem ze sledovaného filmu, ale tady byl závěr, tak nečekaný, že se mi to stalo....super. ()