Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Existujú dve policajné akadémie, a pretože  radnica nemá dostatok financií, jednu z nich sa rozhodne  zrušiť. Je zostavená špeciálna komisia, ktorá má po celý rok sledovať výcvik nových kadetov, metódy výuky a schopnosť využiť nabité vedomosti v praxi. Na základe výsledkov zvážia, ktorá zo škôl je lepšia a zaslúži si prežiť škrty v rozpočte. Jednu akadémiu vedie veliteľ Lassard (George Gaynes), druhú jeho rival, kapitán Mauser (Art Metrano). Keď Lassard vidí „materiál“, z ktorého by mal vycepovať skvelých policajtov, ešte nemotornejšiu zmes postavičiek ako v predchádzajúcom období, je síce zdesený, ale nakoniec dostane geniálny nápad! A tak sú tu opäť: Mohutný černoch Moses, háklivý na každú narážku týkajúcu sa farby pokožky, imitátor zvukov Larvell Jones, nesmelá černoška Laverne Hooksová s detským hlasom, fanatický pištoľník Tackleberry, rázna sexi seržantka Callahan a samozrejme Corey Mahoney (Steve Guttenberg). Absolventi policajnej akadémie, ktorí sa po úspešnom nasadení vracajú na pôdu školy, aby pomohli veliteľovi Lassardovi vyriešiť problém, tentoraz v úlohe inštruktorov. Musia sa vyrovnať nielen so zverencami, ale aj s množstvom nástrah a pascí, ktorými sa pokúša náročný výcvik narušiť zákerný Mauser. A ako to býva, dostanú kadeti v závere náročného výcviku príležitosť osvedčiť svoje vedomosti v praxi, keď je v priebehu honosnej párty unesený starosta mesta... (TV Markíza)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (247)

castor 

všetky recenzie používateľa

Vtipy mířené na ochránce zákona byly a budou a crazy komedie tehdy v 80. letech prostě frčely. Tahle série nakonec vyplodila celkem sedm celovečerních snímků, i když ty poslední byly pro diváka už dost bolestivé. Kadetské ovečky velitele Lassarda baví i potřetí, i když se pochopitelně dost opakujeme. Jedna ze dvou policejních akademií má být kvůli nedostatku peněz zrušená, takže který z výcvikových programů bude kvalitnější, vyhraje. Pomůžou staří známí, ať už jde o zlodějíčka Mahoneyho, obřího černocha Hightowera, imitátora zvuků Jonese, nesmělou nemotoru Hooksovou nebo nekňubovitého pistolníka Tackleberryho. Mnozí (a párkrát jsem to slyšel i v jiných filmech) považují třetí díl za dokonce nejzdařilejší. ()

Fiftis 

všetky recenzie používateľa

Skvelé pokračovanie, v ktorom sa absolventi vracajú späť do Policajnej akadémie, aby tu pomohli s výcvikom nových kadetov svojmu komandantovi Lassardovi. Zábavné pokračovanie a asi najlepšie z policajnej akadémie. Naberanie nových "rekrútov" a súboj dvoch akadémiou o prežitie je jednoducho zábava. Stále výborná šialená komédia o vynaliezavej cool partii fízlov bojujúcich so zločinom. Tento diel má navyše pomerne originálnu zápletku. ()

Reklama

Petroff 

všetky recenzie používateľa

Kdysi v 20.století, když ještě existovaly VHS kazety a videopřehrávače, tak v tomhle historickým období měl asi každej hrdej vlastník týhle kouzelný krabice doma kazetu s Policejní akademií. Jednička byla zkrátka hustá, stala se z ní svým způsobem kultovka a tak bylo pochopitelný, že se bude točit dál. Třetí díl byl tím posledním, kterej u nás doma, především díky sestře, semtam ovládl obrazovku. Postava "šílenýho feťáka a pankáče" je sice navýsost trapná, ale ve svý absurdnosti taky docela zábavná. ()

farfalla 

všetky recenzie používateľa

Jednu akademii mají zavřít. Mauser s Proctorem škodí, co můžou, i kdyby měli o obočí přijít. S Proctorem se podíváme zpátky do Blue Oyster klubu. Zed si najde nového kamaráda pana Sweetchuka (psy s baterkami). Nakonec o všem rozhodne honička na vodě. Zed je takový milý a citlivý kluk (test v plynové komoře), ale potkat bych ho nechtěla. ()

GTS_PUNK 

všetky recenzie používateľa

Režisér Jerry Paris, ktorý sa podieľal aj na druhej časti filmovej série z policajného prostredia, sa o rok neskôr vracia s ďalším pokračovaním. "Staré známe" tváre, ktoré divák pozná z dvoch predchádzajúcich častí, sa vracajú na policajnú akadémiu, kde začínali, aby ju pomohli komandantovi Lassardovi (George Gaynes) udržať pri živote. Partia svojských policajtov dostane na starosť skupinu ešte svojskejších kadetov, ktorí túžia po ochrane práva a spravodlivosti v nemenovanom americkom meste. Na prvý pohľad sa tento námet javí ako pomerne zaujímavý, pretože zdanlivo sľubuje nielen nové postavy, ale aj nový zábavný príbeh. A aj keď je časť týkajúca sa postáv pravdivá, časť príbehová už tak ružovo nevyzerá. Jej hlavným problémom, zároveň problémom celého filmu ako takého, je skutočnosť, že až príliš vychádza z príbehovej línie prvej časti z roku 1984. "Recykluje" a upravuje už raz použité vtipy a humor, ktorý v prvej časti síce dokáže pobaviť, ale sledovať v podstate to isté znovu tu, je už trochu unavujúce a neoriginálne. Tvorcovia tu narážajú na všeobecný problém dlhých filmových sérií, pri ktorých im postupne dochádzajú nápady, a tak sa touto "recykláciou" snažia priviezť späť k životu už raz použité prvky. Ako je však známe, zväčša takéto znovupoužitie nefunguje, čo sa potvrdzuje aj v tomto prípade. Jednoducho, opakovaný vtip už nie vtipný. Príbeh síce divákovi ponúka odlišnú dejovú zápletku, ale keďže celá táto séria stavia na situačnom humore, príbeh nie je jeho najdôležitejšou časťou a nemá taký veľký vplyv na celkovú kvalitu snímku, narozdiel od spomínaného humoru. Niektoré scény síce pobavia, o tom žiadna, ale minimálna originálnosť v nich určite nenadchne. Za najsilnejší prvok filmu tak možno považovať postavy, minimálne niektoré z nich. Medzi tie, ktoré diváka zaručene pobavia a dokážu v ňom vzbudiť väčší záujem o filmové dianie, možno zaradiť skvelého Bobcata Goldthwaita v roli Zeda, Tima Kazurinskeho v roli Sweetchucka, ale aj Briana Tochiho v roli Nogatu. Ani z ich strany sa síce nejedná o nejakú hereckú extratriedu, ale šialenosť Zeda, zakríknutosť Sweetchucka a japonský stereotyp Nogatu jednoducho v celom tom mixe priemernosti a znovu použitého situačného humoru, bavia najviac. Police Academy 3: Back in Training neprináša v rámci celej série nič nové alebo prevratné. V podstate sa jedná iba akýsi re-make prvej časti s novými postavami v roli kadetov a "starou gardou" ako inštruktormi. Príbehová časť je skôr zanedbateľná, než dôležitá, humor okopírovaný a mierne upravený a všetko ostatné maximálne priemerné, dýchajúce typickou filmovou atmosférou osemdesiatych rokov, ktorá je podčiarknutá záverečnou naháňačkou na vodných skútroch. Opäť raz tu znie aj soundtrack Roberta Folka, ale aj ten už akosi stráca na sile a mizne v priemernosti celého filmu. ()

Galéria (47)

Zaujímavosti (21)

  • Pôvodne sa počítalo s tým, že sa táto časť natočí spoločne s Policajnou akadémiou 4 (1987), obe pod režijným dohľadom Jerryho Parisa. Jeho zdravotný stav sa však počas natáčania trojky natoľko zhoršil, že ďalšiu časť musel natočiť Jim Drake. (beso74)
  • V scéne, kde na vode preskočí Mahoney (Steve Guttenberg) zo svojho vodného skútru do člnu, tak bojuje s gangstrom v červenom saku, no v ďalšom zábere, kedy ho vyhodí z člnu, už gangster sako nemá. (Odpocivadlo)
  • Náklady na výrobu byly přibližně 12 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Reklama

Reklama