Ako na vec

• Česko Jak na věc (viac)

Osmatřicetiletý Will (Hugh Grant) je typický londýnský playboy. Je bohatý, svobodný, bezdětný a bezstarostný. Ale jen do chvíle, než mu jedna z bezpočtu přítelkyň, které až dosud střídal ve svižném tempu, dá "kopačky". A víte proč? Kvůli svému dítěti. Právě tato nová a zcela nepochopitelná zkušenost přivede Willa do nedotčeného "loviště", a tím je Sdružení osamělých rodičů, kde jsou téměř výhradně svobodné či rozvedené ženy. Právě díky Susie (Victoria Smurfit), té nejatraktivnější, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem (Nicholas Hoult). Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona (Toni Collette). Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Ten "spratek" se na něj překvapivě upnul, i když mu bylo od začátku jasné, že Fiona u Willa nemá nejmenší šanci. Dospělému chlapci zprvu není po chuti, že Marcus se stal jeho každodenním hostem. Ruší to jeho nicnedělání. Jenže pak se karta obrátí a Will toho malého nutně potřebuje, aby postupně začal chápat, že Marcus už navždy vstoupil do jeho života. (oficiálny text distribútora)

Brandon

Znáte taky takový ty inteligentní lidi (komedie), kteří když mluví, tak máte pocit, že otvírají jen ústa a jejich slova plynou úplně mimo vás? Ani krapet emocí, samé bla bla bla bla. Kde nic tu nic, jedna velká nuda. Tak to je přesně případ About a Boy. Že bych byl povrchní jako Will? :-D 2,5* ()

anusha

cakala som ovela horsie .. sice sa mi to velmi nepacilo ale ani som nechcela vracat pri tom takze nice 3 hviezdy ;-) killing me softly no bleech ()

BetuSKA

Ač Hugha nijak nezbožňuju, ač mě takovéto happyendy zas tak moc neberou. Ač, ač, ač. Přesto je tento film zvedačem nálady číslo 1 :) ()

Allenka

Začínám být naprosto přesvědčena o tom, že až mi bude čtyřicet, můj muž musí vypadat a být přesně jako Hugh Grant. Jen doufám, že ty děti se nám vyvedou víc. ()

Brain-D

Upřímné drama o člověku, který byl prázdný. Ale potkal kluka, který mu pomohl tu prázdnotu zaplnit. Velmi pěkné a zábavné... ()

Mishqo

krásna a príjemná a úprimná a prirodzená oddychovečka kde všetko podstatné funguje tak ako má plus britský humor ako čerešnička na torte :) ()

Spock

Hugh Grant podal velmi sympatický výkon. Asi ho budu muset zaškatulkovat do jiné přihrádky, z romantického a naivního hrdiny, jak jej znám, se v tomto filmu stal, „mužem“ nebo spíše povalečem, který si svůj život nechá utíkat mezi prsty, je sobecký a na nikom mu nezáleží. Naštěstí se to změní a to vše díky jednomu malému klukovi. Opravdu povedený snímek u kterého se člověk nestydí zasmát a nekroutí hlavou nad tím, co se v něm děje. ()

cross

About a boy v mých očích zraje jako víno a tím se z lehce nadprůměrné komedie postupem času a opakovanou projekcí dostává do popředí romantických komedií posledních let... a to hned z několika důvodů - kombinací bezcharakterního hlavního hrdiny (mimochodem skutečně skvěle zahraného Hughem Grantem), vynikajícího vtipného scénáře a perfektně odladěné hudby, ale třeba i jen skvěle podaným okolním prostředím... Toto je prostě trošičku něco jiného než by jste od kombinace Grant-romantická komedie čekali a to je ve výsledku asi největší výhoda tohoto filmu....****1/2 ()

blackJag

Povedená záležitost s výtečným Grantem v roli cynického flákače a životního požitkáře. Celkově mám tento typ rolí v jeho filmografii radši než všechny ty plaché a oči koulející romantické hrdiny. Po PRCIČKÁCH by od Weitzových těžko kdo čekal podobně laděný, přemýšlivý film s pozitivním vyzněním (byť jinak, než je člověk zvyklý). S neméně povedeným filmem V DOBRÉ SPOLEČNOSTI, se jim potom na tento úspěch (z kvalitativní perspektivi) podařilo i vzácně navázat. II Scénář: Peter Hedges, Chris Weitz, Paul Weitz (podle románu britského spisovatele Nicka Hornbyho, který pod stejným názvem vyšel i u nás). Hudba: Damon Gough (jako Badly Drawn Boy). 80% ()

JoseBenes

Příběh, co by mohl napsat sám život. Perfektně provedená adaptace knihy Nicka Hornbyho, s mírnými odchylkami, ale ty nejsou na škodu. Hugh Grant podává nejsympatičtější výkon kariéry a musíte mu fandit, i když hraje toho největšího flákače na světě, co balí hlavně svobodné matky. ()

Autogram

Horšie ako trápne, scéna za scénou ako vystrihnutá z nepodareného romantického filmu. Keď už to nemohlo byť horšie, vždy prišlo niečo prekvapujúce, ale film nemá ani na to, aby bol odpadom. Na to sa našlo aj niekoľko podarených scén a myšlienok, mňa len mrzí, že som s ním strácal čas. ()

Nepi

Tak tenhle film je jeden z nejlepších filmů Hugha Granta kromě Lásky nebeský...skvělý příběh muže a chlapce...lásky a citů...podle známé knížky Nicka Hornbyho... ()

Singerův obrobijce a jeho protivníci

Singerův obrobijce a jeho protivníci

15.02.2011

Už v březnu má padnout první klapka fantasy Jack the Giant Killer, která má být dospělejší a dobrodružnější verzí známé pohádky o Jackovi a fazoli. Scénář oscarového Chrise McQuarrieho (Obvyklí… (viac)