Taxikár Matěj (Filip Tomsa) spokojne žije s novomanželkou Luciou (Lenka Zahradnická) v hlavnom meste. Pár je veľmi zamilovaný a pokúša sa o bábätko. Lucie má o Matěja strach, pretože v Prahe vyčíňa sériový vrah taxikárov, ktorého sa polícii nedarí dopadnúť. Jej obavy sú oprávnené, pretože už čoskoro vrah (Dušan Sitek) skutočne nastúpi do Matějovho taxíka a usadí sa na jeho zadnom sedadle... Príbeh sa inšpiroval skutočnými udalosťami z roku 2014, keď sériový vrah pripravil o život troch českých taxikárov. Polícia oficiálne pripisuje vraždy jedinému páchateľovi, ktorý je však verejnosti stále neznámy. Tragédia sa stala impulzom na nakrútenie filmu, ktorý rýchlo diváka vtiahne do deja a nechá ho prežívať všetky pocity - strach, odvahu i nádej. Odkryje nielen možný dôvod, prečo páchateľ vraždil, ale ponúka tiež príbeh Matěja a Lucie, mladého manželského páru, ktorý sa nevzdáva ani vo chvíli, keď už prakticky nemá žiadnu budúcnosť. (TV JOJ)

Seda93

Viděl jsem asi před týdnem v kině a ohodnotil čtyřkou. Na český drama/thriller myslím velice slušný výkon. Sice první polovina filmu nemá příliš spád, ale druhá půlka to bohatě vynahradí. Mám rád napínavé filmy, podle skutečných událostí a Taxi 121 předčilo mé očekávání. Napětí přetrvávalo opravdu až do poslední vteřiny filmu. Určitě doporučuji ostatním tento film vidět. ()

DanZverina

Celkem syrové. Herecké výkony hlavních dvou postav jsou dobré , a pocity které to mělo vyvolat to ve mě určitě vyvolalo. Nebral jsem v potaz jak moc to bylo podle reality. 3 a půl hvězdy . ()

Saxos odpad!

Inspirace skutečností. Leda tak fikce. Vrah je v současné době naštěstí už v base na doživotí i když pláče, že je nevinný, jak lilie. Odvolání už snad proběhla všechna a bude bručet dál. Film jde rozdělit na části. V prvé se pronudíme tvrdým životem českého taxikáře, který zazpívá zákazníkovi, jinému skočí pro kávu, další mu uteče, on sám dodržuje pravidelný sex a sprchu před odchodem do práce. Druhou část protrpíme při jeho cestě a dialogu s vrahem dědulou, jinak kouzelným rodinným staříkem. Zbytek si užijeme s dedukcí, vzpomínkami, možnostmi a kravinami. Vše doplněno zoufalou music. Stutečnost byla jiná, vrahovi šlo o prachy. ()

notozjano

Co se týče hereckého výkonu Tomsy a Sitka nemám nejmenších výhrad. Atmosféru budují oba parádně, napětí to má slušné a navíc na motivy skutečných událostí, což je vždycky menší plus. Co mi ovšem vadilo byly záběry, jenž měly znázornit stav mysli jednotlivých postav a to se mi zdá, že ne vždy sedlo a taky mi trochu vadila postava Lucie (Lenka Zahradnická), která podle mě byla na plátně až zbytečně často a objevovala se i ve chvílích, kdy neměla s dějem nic společného. Samozřejmě to mělo podpořit citovou stránku filmu, ale mě to tam prostě moc nepasovalo. Každopádně slušné tři a žádná ztráta času. ()

brasek

Thriller vyzerá inak a obsahuje napätie, v tomto snímku sa akurát tak súloží a jazdí na taxíku a potom vás to prestane baviť. ()

Kozlowski8

Film Dana Pánka má VŠECHNO - slabý scénář s mnoha nesmyslnými a zbytečnými postavami a scénami, bez napětí, bez spádu a potřebného drajvu, tristní herecké výkony, působí hloupě a amatérsky - VŠECHNO, co ho řadí do jednohvězdičkových pater. 25%. ()

Lilith03

Tak nějak nechápu recenzenty, kteří nepochopili konec, který je jednoznačný :⁠-⁠D. No né každý může být chytrý, ale alespoň dvojciferné IQ by stačilo... Každopádně ten konec je podle mě teda dobrý a vlastně zachránil celý film. Sice ho někteří nepochopili, ale dobře no. Filip Tomsa celou dobu ukazoval, že by se měl vrátit k natáčení Ordinace, ale na konci předvedl opravdu dobrý výkon, který mě dokonce i rozbrečel. Dušan Sitek není nějaký můj velký oblíbenec, to jeho chlapáctví mu nikdy nějak nežeru, není zas tak přesvědčivý, ale musím nechat, že špatně taky zase nehraje. Lenka Zahradnická byla podle mě nejhorší, nemyslím si o ní, že by byla dobrá herečka... Film jako takový byl ve většině času nuda, konec ovšem překvapil a tak to hodnotím celkově jako pěkný a průměrný pokus o český thriler. Byla bych ovšem radši, kdyby se tohoto žánru Češi vzdali, umíme dobré komedie, krásné pohádky a fajn seriály,.. thrilery a horrory by měli ovšem dělat jiní. ()

Cesty timem

To bylo demo? Asi ne, že? Normálně finální snímek v hlavním večerním čase s reklamami. Hmm... takže za 2*. Komplet nedodělané. Jak to vlastně dopadlo? Ponecháno na divákovi. Ale ne jen ten konec, že? Divák si vlastně mohl domýšlet už hodně věcí během filmu. To se vůbec nedá srovnávat s některými posledními českými snímky na základě skutečných událostí. ()

Nick321

(pozor, obsahuje spoiler!) Překvapilo mne, že se Tomsa v průběhu celého filmu ani jednou nepokusil o útěk a měl k tomu dvě jisté příležitosti (například dupnout na plyn a vyskočit z auta, raději být potlučený než zastřelený. A nebo na benzínce místo toho jít dovnitř utéct kamsi do tmy). Ale co no, každý máme nějakou náturu. ()

abecedak

Tohle fakt nebylo dobrý, první půlka nuda, Zahradnická strašná, jedinej světlej bod Dušan Sitek, ale škoda těch prázdných dialogů... Collateral po česku se fakt nekoná ()

zlamic odpad!

Ach jo "český thriller" nevím jestli je to myšleno jako nový žánr a nebo je to myšleno jako thriller odehrávající se v Česku. Jako klasický thriller to tedy nefunguje. Režisér si zjevně myslí, že stačí k home videu přidat dramatickou hudbu a je to thriller. Je to amatérské včetně hereckých výkonů, pokud to srovnám s tím co nabízí v dnešní době televize jako jsou projekty RAPL, Mamon tak tohle je za úrovni ochotnického divadla. Fuj ()

Martin29

Za mě spokojenost ke konci ten emoční a psychický dopad na diváka je opravdu velký což mě potěšilo.Navíc na to, že je to český film netáhne nějakými hovnama a sračkama což je velké plus a pěkně to odsýpá. Dalším plusem jsou i normální herci a ne nějaké zmalované a přehrávající tlamy, které můžete denně vidět v Tv (Ordinace Ulice apod) Z českých filmů příjemné překvapení. ()

Jiljí odpad!

Je to trochu lepší, než slibuje obsazení, ale nic co by vybředlo z české filmové nedostatečnosti. Na jednohvězdičkové hodnocení se to dívá z velké dálky. ()

Jindrich_J..

Včera jsem bohužel měl tu smůlu, že jsem film viděl. Je mi líto, že to tak musím napsat, ale odcházel jsem z jeho projekce absolutně zklamaný. Jediné, co se mi na filmu líbilo, byly záběry na Prahu z výšky. Jinak nic. Vůbec nic. Na Filipa Tomsu se hezky kouká, ale to je tak všechno. Lenka Zahradnická pro mě nepodala svůj standardní výkon, ale bylo to spíše podprůměrné herectví. A obsazení Dušana Sitka vidím jako absolutní krok vedle. Mám velmi rád jeho hlas, ale do jedné ze stěžejních rolí se mi vůbec nehodil. Málo cynismu, příliš mnoho (pramálo uvěřitelného) filosofování... Já osobně bych si v roli, kterou hrál pan Sitek, dovedl představit třeba Jana Vondráčka nebo Norberta Lichého... Ale to je jen můj názor. Taxi 121 skutečně nepatří k těm filmům, ke kterým se budu někdy v budoucnu (natož ještě třeba rád) vracet. Bohužel. ()

aspik83

Přesvědčivost Argentinské telenovely. Asi tak bych to shrnul. Film o ničem. Nic se nevyřeší, nic nevíme, nic. Například scéna, kdy policajtka najde mrtvolu v autě... Nic. Hrdina postrádá jakýkoliv pud sebezáchovy. Viz telefonát ve stylu on mě teď picne a já se ani nepokusím se zachránit. A fakt vtipný je první zákazník :-) Ten je přesvědčivej asi jako Sobotka, který to myslí upřímně :-) ()

nomak

Ze zacatku jsem byl mile prekvapen kamerou i strihem, zabety Prahy krasne, taky krasny zaber na opravdu strilejici CZ75B, ale od pulky uz to zabredlo do sracek a stala se z toho typicka ceska kokotina, ktera si hraje na ameriku. ()