Kivis

Legenda mezi sportovními filmy. Chtělo by se říct, že s takovým námětem ze skutečného příběhu se to točí samo. Možná ano, ale i ten nejzajímavější příběh se dá ve filmu zkazit. V Coachi Carterovi se to ale nestalo. Naopak. Samuel L. Jackson, parádní soundtrack, kamera, střih, celý scénář,... to vše přináší basketbalový zážitek, který snad překoná jen finálová série NBA z roku 2016... a možná ještě Space Jam ;o) ()

Bogrant

Kouč Carter je okrem toho, že je to znamenitý film a nezlomnosti, pevnej vôli a disciplíny, taktiež hereckým koncertom Jacksona, ktorý to svojou charizmou a výkonom posúva o level vyššie. Navyše to nie je ani klišoidný americký doják, takže veľká spokojnosť. Športová dráma ako sa sluší a patrí. ()

matous20063

Coach Carter je jednoduchý film který vůbec nezklame. Děj je ovšem že svým způsobem zajímavý. Basketbalový trenér který své hráče naučí víc než učitelé. Naučí o zodpovědnosti, důstojnosti a umu dotáhnout věci do konce. Navíc závěrečný zápas kdy konečně v poslední setině nedají koš a prohrají je taky zajímavý. 80% ()

NikiVai

Tvrdost, disciplína, důslednost, ale i pochopení, vnímavost a respekt. Trenér Carter disponoval všemi těmito vlastnostmi a díky své vytrvalosti a tvrdohlavosti dokázal pomoci mladým lidem k lepšímu životu. Kéž by takových lidí bylo na světě víc. Tady byl sport to, co je všechny spojovalo a přece byl až na druhém místě. Film krásně ukazuje, jak důležité je mít zápal pro cokoliv, co člověka naplňuje (v každém věku) a jak taková vášeň může náš život měnit a posouvat. ()

Paulisman

Väčšina ludí si po prvej polhodine toho filmu povie "jasné, zo slabého tímu spraví nový tréner víťazov (americká rozprávka ako sa z loserov stanú winneri)...takých už bolo". Ale tento film podľa mňa "preskakuje" väčšinu titulov zo svojho žánru. Od makania chlapcov pri výchde slnka až po definíciu víťazstva... to všetko jak má byť. A basketball vykreslený taký ako v skutočnosti je (o čo v ňom vlastne ide). Určite najlepšia športová dráma akú som videl. ()

Muniez

Líní středoškoští "machři", kteří si myslí, že jsou prostě opravdoví hráči basketu! Ale línost a né příliš velkou snahu doprovází samozřejmě i výsledky - a výsledky neuspokojující. Tým se proto musí změnit a přichází nový trenér, který dává mladíkům co proto. Teprve teď se ukáže, jakou mají sílu a jaký mají charakter a odolání spolu se schopností. Pro Samuela L. Jacksona znamená trénink nejen pár koleček běhu a klasikcká střelba na koš a různě. Hned od začátku klade důraz na disciplínu a vzdělanost. To americkým středoškolákům né zcela vyhovuje. Vznikají spory mezi hráčem a trenérem. Odchody, příchody, pomluvy, snaha, spostu práce. I přes uspokovivé výsledky není vzdělanost hráčů na úrovni. Uzamkne se tělocvična a jde se studovat ! Tak zní rozkaz. Už dooost....Samuel L. Jackson zahrál velmi velmi dobrý herecký výkon. Přísnost ale hlavně cílevědomost tvořilo jeho charakter v tomto filmu. Během filmu jsem se ani jednou nenudil . Vysoce kvalitní sportovní drama, tak, jak má být =) ()

Bow-Z

A máme tu opět přeměnu nedisciplinovaných adolescentů v zodpovědné mladé muže díky sportovnímu trenérovi, kterého zprvu nenávidí a později milují. Nic novýho pod sluncem, ale Samuel Jackson to hraje hodně přesvědčivě. Klasické téma, průměrný příběh, ale Coach Carter má něco navíc. Dokáže upoutat a držet pozornost víceméně po celou dobu. Dávka moralit je tu zastoupená v hojné míře, ale dá se taky v pohodě zvládnout. Já jsem se bavil nad očekávání dobře, proto 4*. ()

andrejba

...nebudete prznit hru ktoru mam rad svojimi frajerskymi sposobmi... --Carter Chvilami su tam hlasky ktore by sedemnastrocny chalanisko z vlastnej hlavy nedal, ale inak velmi prijemne spraveny film. A to hovori clovek ktory sportove filmy velmi nemusi... ()

botswana

Já tu práci prostě nemůžu vzít! O.K., takže kdy nastupuješ? Ano, sice už to tady bylo x-krát, trenér versus hráči, prohry/výhry, osobní vítězství atd., ale pořád mě baví sledovat, s jakou taktikou se nový trenér vytasí a metody coache Cartera mě hodně bavily. Přestože byl předhozen nehorázné bandě frajírků ze státní školy v drsné čtvrti plné drog, násilí a pouličních gangů, dokázal z těchto outsiderů udělat skutečné hráče, kteří uměli vyhrávat, ale co víc, díky jeho neotřelému přístupu se z nich také stali studenti, kteří nejenom, že trefili do své třídy, ale školu i dokončili (uzavření tělocvičny), naučil je si vážit sama sebe i ostatních (oslovení pan jako výraz úcty), zjistili, že nic není zadarmo (dlužíte mi 2 500 kliků) a že nelze vždy jen vyhrávat (závěrečný zápas). Coach Carter se mi jako film moc líbil, navzdory tomu, že mi není prostředí (včetně hudby,oblečení,gest atd.), ve kterém se příběh odehrává blízké a ani nijak zvlášť sympatické ()

o.d.y.

mám rád sportovní filmy a Samuela L. Jacksona. O tom ,jak cílevědomí trenér udělá z dětí ulice profíky v basketu a ukáže jim jak dosáhnout cíle. Dobře zvolená hudba. viz. posezení na basketu v tělocvičně, kdy o sobě pochybuje, ale přes veškerou kritiku to nevzdá a dodrží pravidla a dohody. ()

Zrcadleni

Pro mě osobně srdcová záležitost, která mě oslovila nevědomky. Samuel L.Jackson v roli opět drsného člověka v tomto případě trenéra, který nastavil pravidle, která nejsou typická pro mládež. Chceš hrát? Tak se začni učit ať můžeš hrát i na vysoké. 3 hvězdy si zaslouží Samuel sám, další přidávám za Ricka Gonzálese, který překvapil a jednu za hudbu, ještě teď mi v uších zní Ctizen Cope - Let the drummer kick ()

Lubino17

Veľmi milé prekvapenie. Dobri herci, na čele s výborným S.L. Jacksonom. Obrovske plus - herci naozaj ten basketbal aj vedia hrať, čo je bohužial u filmov z americkej produkcie dosť pozoruhodná a zriedkavá vec. Film s hlbším významom a kvalitne spracovaný námet podľa skutočnej udalosti. Len škoda, že takých trénerov ako Ken Carter je tak strašne málo. Btw. výborný soundtrack :) ()

Basketak8

Basketbalem se zabývám, a proto musím říci, že to je zatím nejlepší film z basketbalového prostředí. Ve filmu je sice mnoho utkání, které by se s rozdílem 31 bodů na konci 3. periody, daly jen těžko vyhrát, ale se senzačním trenérem to dokážeme! Velmi mě ve filmu překvapil Samuel L. Jackson, který hrál velmi přesvědčivě. 10/10 ()

shakewell

klasické sportovní drama s myšlenkou, že vzdělání je důležitější než sport s výborným S.L. Jacksonem. Film trochu kazí velice slabé záběry z vlastních basketbalových zápasů - snad 20x stejný (nebo skoro stejný) záběr na smeč co se ve středoškolském basketu povede tak 1x za sezónu atp. ()

JirkaWade

Jakožto fanda basketbalu jsem si tento film nemohl nechat ujít. Čas jsem určitě nepromarnil, ikdyž nevím, jak se film líbí těm, co basketu příliš nerozumí, jelikož je ho tady poměrně hodně. Samotný příběh pak asi ani nikoho moc neuchvátí. Za tu košíkovou dávám 85%. ()

Zerathus

Klasické schéma: Team prohrává - přijde záchrana - team vyhrává - něco praskne - team se skoro rozpadá - team se dá dohromady a jde na největší výzvu. Toto schéma je u většiny sportovních filmů a musím říct že tady funguje bravurně.S.L.Jackson je skvělý a i když film na některých místech maličko přestává dávat smysl stále si zaslouží mých 5 hvězd.Vždy když ho vidím mám chuť vyběhnout a pokořit nějaký rekord. What is your deepest fear young man? ()