Ostrov

• Česko Ostrov (viac)
USA, 2005, 136 min

Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… (oficiálny text distribútora)

Guzo

Asi první film, kde se mi Scarlett Johansson opravdu líbila (no dobře, Black Widow je ještě lepší). Ani ke zbytku herců nemám žádné výhrady, scénář mi přijde dost originální (akorát je o některých věcech lepší moc nepřemýšlet) a režie samozřejmě bez problémů - Bay až na nejnovější Transformers snad nikdy nezklamal. 7/10 ()

MencaCZ

Je až s údivem jak jsou někteří režiséři nevyrovnaní. Nechápu jak někdo, kdo natočí skvělý film typu The Island dále mnou velmi oblíbené Mizery je pak schoen udělat něco tak strašného jako Transformers. The Island doporučuji, pravda druhá cca půle filmu už trochu ztrácí, první je úchvatná. Ale i tak, je to více než dobrý film. ()

Autogram

Piata generácia Echo príde na to, že biela farba nie je vhodná, pretože sa rýchlo zašpiní, zaujíma sa, kto tie veci potom čistí, takže niečo asi nie je v poriadku. Nakoniec sa to strhne do takej akčnej jazdy, že mierne nelogickosti o udatných sveta neznalých utečencoch vo veku pár rokov mi vôbec nevadili. Tematicky podobe ladená uspávanka s celkom iným prístupom k rovnakej veci ma nenadchla, ale tu som dostal presne tú dávku adrenalínu a emócií, ktoré som potreboval. Najlepší Bayov film je to určite a asi aj zostane, keď točí už len samých transformerov a bad boyov. –––– Co je to Bůh? – Když po něčem toužíš, zavřeš oči a přeješ si, abys to dostal. Bůh je chlapík, co to ignoruje. –––– Mám otázku, pane. Kam vedou všechny ty trubičky? ()

vyfuk

Jednoznačně musím říci, že tento film bylo něco úplně jiného, než jsem původně čekal. Hodně dobře zpracovaný film, který se nebojí si z někoho udělat srandu a celkově vtipkovat, i když to nezapadá do jeho žánru. Mimochodem, dokonalá a dnes již kultovní hudba pana Jablonskyho. Asi k tomu nemám víc co dodat. Film dobrý, originální, vtipný, ale k dokonalosti chybí vynechání menší dávky nechutnosti, které s tématem moc nekorespondují a fakt, že Lincoln neví jak se rozmnožovat s Johansson, ale zná literární pojmenování, která nezvládají ani žáci středních škol. Bonusové body k faktu, že Sean Bean nezklamal... if you know what I mean. ()

Almásy

svizne spracovany akcak. skoda ze sa bay nepohral s temou tak ako sa mohol. prijemna oddychovka len skoda ze je to len ,,dalsi americky akcny film,,. ()

P1tr

Komerčně nedoceněné Sci-fi, které má na Baye nezvykle silný příběh, který se mu podařilo velice obstojně zapracovat mezi výborné akční scény. ()

Specs

Hlášky: Lincoln Six-Echo: - "Co je to Bůh?" McCord: - "Znáš ty situace, kdy opravdu něco hodně chceš... a zavřeš oči a moc si to přeješ? Tak Bůh je ten, co tě ignoruje." & Lincoln Six-Echo: - "Co je to sex?" Tom Lincoln:- "Co? Ty jsi panic? Taháš se s ní a jsi... panic? No, nebudu ti kazit překvapení. Chlape, čekají tě věci." & Jordan Two-Delta: - "Stůj!" (Namíří na Lincolna Six-Echo pistolí.) Lincoln Six-Echo: - "Hele, Jordan, to jsem já! Jsem to já!" Jordan Two-Delta: - "Jsi to ty." & McCord: - "Tohle jsou tašky. Dávaj se do nich věci. Holky maj kabelky, kluci batohy." Jordan Two-Delta: - "Nejsme idioti! McCord: Omlouvám se, slečno "Jsem chytrá, těším se na Ostrov!" ()

Philoun1

Rozhodně zajímavý film plný sci-fi a akce. Ale pár věcí je tam určitě přehnaných třeba pád dvou hlavních hrdninů z výškové budovy, po kterém říká nějaký údržbář, či co: ,, teda lidi vy máte kliku". Inu v amerických filmech je takový ,,údržbář" často a tímhle to vždycky vysvětlí. ()

silent cut

4tyři hvězdičky pro film, který začíná jako reklama na pumu, probíhá jako reklama na cadillac a končí jako reklama na durex? Ano. Bayovské trademarky jsou tu na každém rohu a působí asi stejně jako Arnold v šestém dni tzn. odvádějí pozornost od skutečnosti, že pod vším tím pozlátkem můžeme a nemusíme najít a spolu s prchajícími hrdiny řešit dilemata, která jednoho ne moc krásného a ne příliš vzdáleného dne budeme muset začít řešit... A pokud ne, pořád je to nadprůměrný akčňák a dobrá reklama... ()

Borat

Ostrov - Bayův počinek, který rozhodně nezklamal. Bay nechává tak do půlky filmu diváka připutaného k obrazovce, ale druhá půlka sice neztratila na kvalitě, ale zato trochu na atraktivitě.První půlka vás vtáhne do jakési stavby budoucnosti, kam se lidé po kontaminaci uchylují, aby přežili. Tam se také seznámíte s hlavními protagonisti snímku a to Ewanem McGregorem v roli Lincolna šest Echo a půvabné Scarlett Johansson alias Jordan dvě Delta. Herci hrají přesvědčivě a to i přesto, že hráli "lidi", s myšlením 15-ti letého ditěte a vděláním tříletého, ale své role se ujali více než dobře. Druhá půlka už je o útěku z ní a také se podíváme do měst budoucnosti a na různé vychytávky jako je auto budoucnosti, internet budoucnosti nebo třeba domy budoucnosti. Zasazení světa do blízké budoucnosti si Bay pohlídal, a tak jsem si každých 5 minut neříkal, ježišmarjá, dyť tohle jezdí už denska nebo to je ale blbost, takhle to přeci nemůže bejt (i když, co já vim že jo :)). Všechno do sebe zapadá. Ostrov je celkem povedená akční sci-fi, jenž vás zaujme na první pohled a už vás nepustí.|89%| ()

manonfire

Bay, který je opravdovou výkladní skříní Hollywoodské tuposti zaměřené čistě na peníze a jehož filmy jako Armaggedon, Pearl Harbor a Transformers jsou totální odpad pro deti do 12 let, kdežto Mizerové a Skála jsou jen nudnou a přeceňovanou bezduchostí....tak tenhle Bay natočil jediný opravdu dobrý film a to tento. A pokud se někomu zdál méně akční pak jen do chvíle, kdy hrdinové letěli z mrakodrapu....Takto si představuji nápaditou a strhující akční sequenci. 80% ()

Styxos

Každý máme v životě své lepší a horší chvilky. Ostrov je bohužel tou horší chvilkou v kariéře Michaela Byae. Film má dobrou myšlenku, nepostrádá všechny Bayovské atributy, které na jeho filmech zbožňuji. Přesto si však nemůžu pomoct, ale u Ostrova jsem se příšerně nudil. Vinu taky přikládám nepovedené Jablonskyho hudbě, která mě nezvedala ze židle, jako třeba Manciniho Badboys. Island je pro mě osobně bohužel obrovským zklamáním. :-( ()

Fony

Film se první půlhodinu tváří jako inteligentní sci-fi, které se díkybohu (nebo bohužel?) brzy zvrhne v akční jízdu, kde ti dobří utíkají před těmi zlými. Dobří utečou a jak to tak bývá, nakonec těm zlým ještě nakopou zadky. Přitom se všechno ničí, vybuchuje, kamera zpomaleně krouží,... nemůže chybět ani polibek na rozloučenou. Toť vše. Typická "Bayovina", což je největší plus i mínus filmu zároveň. Záleží na vás. Když už se bavit bez mozku, tak proč ne právě s Michaelem Bayem? Já se bavil. A dobře. ()

pugs

"To s tým jazykom je úžasné." - "Urob to znovu!" Nepopísateľné. Presne tak to je. Ani po druhom zhliadnutí vôbec nič o tom filme napísať neviem. Takže? Bay rulez! ()

BuryGol

Může to takhle v budoucnosti vážně bejt? Budeme si pěstovat klony, abychom si sami zachránili naše mizerný životy? Na světě je nás už takhle moc a příroda na nás sesílá nemoce a katastrofy aby to planeta zvládala. No nic-film je celkově dost našlapanej s fajnovym obsazení, zpracování kvalitní, hudba taky. Bohužel se tam naskytlo pár situací kerejm prostě nevěřim a pár blbin taky. Technika mi přišla na rok 2019 snad až moc vyspělá, ale kdo ví, třeba to tak vážně dopadne. Každopádně já bych se nerad dožil takovýhle situace, jakou nám film ukázal. PS:Nikdy nepůjčuj ženský svojí kreditku! ()

Josefin

Našlapané sci-fi, dost akce poutavý Ewan McGregor, S.Johansson tam byla sexy, ale pro mě herecky tentokrát moc neperlila. Podobných věcí se už pár natočilo, ale tohle má úroveň hlavu a patu. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (viac)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (viac)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (viac)