Darryl Revok má nevídanou moc a neukojitelnou touhu po kontrole. Jako vůdce podzemní aliance vede válku s "normálními lidmi", aby ovládl svět pomocí telekineze, pasivně agresivní zbraně toho nejnebezpečnějšího a nejsmrtelnějšího druhu. Samozvaný "empatik" Cameron Vale je na pokraji šílenství a bojuje se silami, které určují jeho existenci. Vale je naverbován doktorem Paulem Ruthem a pověřen úkolem vypátrat Revoka dříve, než stihne napáchat další škody. Revok, který má neuvěřitelnou schopnost číst myšlenky a blokovat lidský nervový systém, se však rozhodne dokázat, že je mocným tvorem... (Cinemax)

FireOfFilth

Námět určitě zajímavý, ale přišlo mi, že z toho David mohl více vyždímat. Každopádně je z toho cítit Cronenberg a to je dobře! Jinak scéna v posluchárně je opravdu epická a efektní. ()

JesterKruger

Scanners je ten typický VHS film, u kterého si po zkouknutí řekněte, že to mohlo být horší, ale, že to mohlo být i lepší. Jsou tam i zvraty, i nudné scény, ale ve finále to není ten nejhorší telepatický horor. Na Oscara bych ho asi neocenil, ale za originální film možná. Od Cronenberga jsem toho moc neviděl, ale nevím co si mám o něj myslet. Možná je to druhý Charles Band, ale co já vím. 3*. ()

bvlrm

Prečo namiesto tých otrepaných, 100-krát urobených pičovín (viď. Batman), nenatočí niekto remake tohto filmu? Pri správnej konštelácii hviezd si to viem celkom kvalitne predstaviť. Kľudne by to mohlo dopadnúť ako napríklad Suspiria. Anyways...skvelá hudba, skvelé efekty, skvelý nápad, čo viac treba?! Oh...happy birthday David Cronenberg!!! ()

antragus

Nebudu nikomu sahat na kult, který tento film obestoupil. Ale přece jen je to u mě na horor trošku nuda. Možná kdyby mě všichni nemasírovali hororem a říkali tomu sci-fi tak bych tu užvaněnost a rozvleklost nějak vstřebal, ale od hororu jsem čekal, že tam ta červená bude stříkat trochu víc. Takhle to máme jednu hlavu a finální souboj. A záporáka v podání úžasného Michaela Ironsidea. No a závěrečné překvapení ve smyslu "Jsme bráškové..." mě taky do kolen neposlalo. Na druhou stranu by nebylo pěkné tvrdit, že tenhle film v kinematografii nic neznamená. Právě naopak. Takže nechávám odrazit své rozporuplné pocity a dávám zlatý střed. ()

montel

V obchodním domě je zadržen telepat Cameron Vale (Stephen Lack). Je odvezen do výzkumného střediska, kde jej lékaři učí, jak správně zacházet se svými schopnostmi, protože hrozí, že svými myšlenkami může usmrtit nevinného člověka. Po dokončení výcviku, je poslán aby zneškodnil velmi nebezpečného telepata Darryla Revoka (Michael Ironside), který láká lidi s těmito vyjímečnými schopnostmi do svých řad, aby společně ovládli lidskou rasu...Začátek slibný, další průběh filmu spíše směšný, zdlouhavý a nudný. Vím, že film má již své roky, to ale neomlouvá skutečnost, že je to další film Cronenberga, který mě nebavil. 35% ()

Mark1983

Tento žánr s telepaty je očividně jen pro určitou kategorii diváků,neboť neudělá dojem na každého. Avšak na mně jistý dojem udělal,hlavně ve školních letech,kdy jsem třídílnou sérii o Telepatech miloval. Přesto se přiznávám,že dvojka a trojka na mně udělaly větší dojem než samotná jednička. ()

Marcecek

Film, ktorý má svoj kultový status, kde prvá polovica na bavila viac ako druhá, ktorá miestami nudila, nepriniesla to kýžené, čo od tvorby Cronenberga očakávate, na môj vkus sa držal pri zemi. Aj keď záver je správne gore, ale druhú polovicu, v ktorej film stráca tempo, nezachráni. A hlavný hrdina, neviem, či to bol účel alebo len špatne zahraný, znel ako nejaký robot bez intonácie. Ale, aby som len nehanil, Ironside správne démonický, hudba psychedelická, ponurá atmosféra, typický béčkový feeling a samozrejme výbuch hlavy. Je to zvláštny sci-fi bodyhoror a napriek môjmu hodnoteniu ho doporučujem, je to predsalen Cronenberg. ()

nikhaj odpad!

ste telepat ale zatial si to este neuvedomujete..rikal jsem to zadnej ohnostroj..Ka´boom..a dalsi boom hned na zaver, osobne vtelenie sa do ineho tela, a totalna destrukcia toho vlastneho..ci jak to bolo pfuuuj. Ani nemozem uviest ze zaujimavy napad. Cisty blud, velmi zle. Jediny privlastok co to ma je horor ()

CheeseFigure

Týmto osemdesiatkovým sci-fi hororom nejde uprieť, že majú istú atmosféru. Už úvodné titulky ju pekne navodzujú. Čo sa týka samotného filmu, tak ma až tak neoslovil. Tak zvláštne sa vliekol a svojim spôsobom ma uspával. Dokonca som zvažoval, že s hodnotením pôjdem len na dve hviezdičky. Len, ako som napísal v úvode, má to fajn atmosféru, Stephen Lack úžasne pučí oči, keď používa silu a záporák Revok síce nie je nijak originálny, ale prednes i vzhľad Michaela Ironsidea mu pridáva na desivosti. A koniec je slušný a cítim v ňom to, čo by malo robiť Cronenberga Cronenbergom (doteraz som jeho filmy nevidel, ale dopočul som sa, že by mal byť expert na praktické efekty a telesné nechutnosti). Škoda, že som to nevidel v mladšom veku. ()

EddyT3

Pamatuju si Scanners z 90. let, kdy jsem ho jako malej viděl poprvé a od té doby ne. Teď když jsem na to koukal, tak jsem si jen vybavil děj a hlavního záporáka (Michael Ironside). Film má celkem pomalé tempo a moc akce v něm taky neni. Dokoukal jsem to jen kvůli tomu, že nemám rád rozkoukané filmy.  Potěšily mě vizuální efekty, který jsou na tu dobu skvělý. Michael Ironside je perfektní, ale to je tak asi všechno. Hlavní hrdina podle mě neni moc dobře obsazenej. Zajímavý téma ohledně telepatů se dá určitě zpracovat líp. Nejoblíbenějším filmem Davida Cronenberga pro mě zůstává Moucha! ()

Calibos!

Vynikající nápad v podání mistra. Z mého pohledu je nejděsivější stránkou filmu zvuk, protože jsem měl pocit, že to mé sluchovody nezvládnou. Maximálně jsem si dokázal představit jak moc to bolí oběti skenerů. Film je velmi intenzivní a poměrně zajímavě herecky obsazený. Bohužel jsem se chvílemi malinko nudil. Ale jen malinko :-) ()

Utnapishtim

Zase tady do mne kopou neznámí telepati proudem a snaží se mě paralyzovat či dohnat k infarktu (momentálně míří do srdeční krajiny). Olomouc v okruzích ulic Karafiátová 1, Komenského 9, Kosmonautů 29. Sousedé z Karafiátovy mne neustále udávají a i křivě! Radnice mi nechce povolit výměnu bytů. Dne 7. 1. 2003 mě v Olomouci u obchodního centra "Senimo" okradli! V pátek 10. 1. 2003 jsem na Karafiátově 1 v Olomouci omdlel! Vykradli mi 3x chatu. Dne 27. 1. 2003, mne okradli na Wurmově 4 v Olomouci – obchod jménem Au..., o 500 Kč. Ještě ten den zástřel na nohy + ukájení hlasů. Při sepisování zástřel na týl, do ledvin a do hlavy. Škodná mi kazí přístup na síť! V jedné restauraci na ulici Kosmonautů v Olomouci (nejde však o restauraci v hotelu Sigma), mi namíchali do jídla sperma nějakého blba. Některé servery mou zprávu mažou. 14. 3. 2003 mi pokazily emailovou poštu. Dne 15. 2. 2003 mi neznámí telepati zlikvidovali vysavač! Kopou také do mého psa a do kočky, kterým se tvoří podkožní nádorky a bradavice! Prolévám se minerální vodou Magnesií, odvarem z meduňky, spím v alobalové krychli, pojídám hořčíkové tablety, ale to vše mou situaci pouze zmírňuje... P. S.: Prosím všechny, kteří se Zkopaným sympatizují, aby tuto zprávu šířily sítí! ()

Kosir

Závěrečná scéna mně navodila představu souboje Doktora Sládka s Jackem Nicholsonem. No, nakonec to dopadlo dobře aspoň pro jednoho brášku mutanta, i když bůhví kolik v něm z koho bylo. Celé mě to docela bavilo, jen mě pořád vrtá hlavou proč ti telepaté někdy věděli, co se v hlavě druhých děje, jindy byli nevinní jak nemluvňata a nechali postřílet hromadu kámošů. Komu scházelo víc hnusu, tomu vzkazuji, že kvůlivá jeho minimalitaci dávám za 70% čtyrku. Přece jen to je nějaký rok, co to vzniklo. ()

Johny_Blaze

Na to že mě starší filmy moc neberou jem si tuhle pochutinu velmi užil. Snad už klasika kterou znají všichni mne oslovila už po pár minutách a tak jsem si prošel přes posluchárny zamazané rozprsklým mozkem až po dramatický závěr který jsem si představoval tedy trošku akčněji a ne tak epicky. Každopádně je tento film pro mne velkým přínosem do sbírky. ()

Plutotype

Bol som rád, že som si pozrel tento skvost až teraz v remasterovanej verzii na blu-ray disku. Atmosféra, hudba a prostredie výskumného strediska a vedcov sa podarili vytvoriť dokonale. Mnohí píšu, že Scanners nemajú tempo a spád, ale tak to je dobre podľa môjho názoru. B-atmosféra nastupujúcich 80-rokov a computerizácie, to je dominanta tohto filmu. Z pohľadu myšlienky, celý film je útek pred nebezpečenstvom, proti ktorému nie je jednoduché bojovať a film môže pôsobiť depresívne. Scenár je síce trošku slabší na niektorých miestach, ale na koniec Cronenberg zaútočí a dostane vás. ()

Kaylar

Film se obdobně jako další Cronenbergova díla z tohoto období zaobírá zvláštními či bizarními úkazy, které se dějí ve spojitosti s lidskými jedinci. V případě tohoto filmu se však nejedná o metamorfózu lidského těla, ale o psychické schopnosti. Pokud vezmeme v potaz dobu vzniku díla (což vřele doporučuji), film zaujme minimálně ústředním motivem a myslím, že díky své atmosféře dovede upoutat diváka i v dnešní době. Musí se ovšem jednat o diváka, který je naladěn na "vhodné" vlnové délky, jelikož Cronenbergovy filmy nejsou pro každého tak docela stravitelné. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Scanners dostanou seriálovou verzi od HBO

Scanners dostanou seriálovou verzi od HBO

23.09.2022

Přichází dobré zprávy pro fanoušky temných vizí legendárního režiséra Davida Cronenberga (Zločiny budoucnosti, Moucha), jeho raný hororový sci-fi snímek Scanners se totiž podle nejnovějších informací… (viac)