Příběh se odehrává v roce 1908 v Anglii. Na Ravenscroftské panství přijíždí britský inspektor Scotland Yardu Thomas Hatcher (Martin Dejdar), aby zde vyšetřil záhadnou vraždu čeledína Patricka Roarka (Mark Huntley). V domě žije 5 žen paní Ravenscroftová (Greta Scacchiová), její dcera Gillian (Laura Harrisová), guvernantka Charlotte Kleinerová (Gabrielle Anwarová), kuchařka Ellen Frenchová (Edie McClurgová) a služebná Dolly (Fay Mastersonová). V průběhu vyšetřování inspektor Hatcher zjistí, že smrt Patricka Roarka nebyla nešťastná náhoda, jak všechny ženy svorně tvrdí. Naopak se zřejmě jedná o vraždu, která má navíc něco společného se smrtí majitele panství pana Ravenscrofta, který zemřel také pádem ze schodů. Výpovědi si v mnoha případech odporují a je na inspektorovi, aby zjistil tajemství Ravenscroftského panství. Zemřeli nešťastnou náhodou, zabili je duchové nebo šlo opravdu o vraždu? (oficiálny text distribútora)

BoXBe odpad!

Jedna z výjimek, kdy jsem v kině zažil lidi nahlas hučet, že je to blbost jak mraky a panovala v tom naprostá shoda napříč sedadly. A za obšírnější komentář ten film nestojí... ()

dr.fish

Tady jsme zůstali asi trochu napůl cesty. Ani kočka ani pes. Přesto, kydž se to vezme kolem a kolem, je to především zábava, a tak se na to musí člověk dívat. A smát se. Jestli to někomu nepřijde směšné, tak si holt musí dát něco do kafe....60% ()

Belbo

Bestiálně špatné. Dialogy na hovno, herci na hovno, děj na hovno. Z vyjmenovaných hoven je jasné, že se budete řezat smíchy (Ps. - Nevěřím, že druhá půle filmu byla míněna vážně.). // A pak je tady ještě jedna možnost: jedná se o dokonalou paradii žánru... ()

lennyd

V domě Ravenscroftů se stala tragédie, čeledín Patrick Roark umírá po pádu ze schodů, a na místo je vyslán detektiv Hatcher (Martin Dejdar), aby celou záležitost objasnil a vyloučil případné cizí zavinění. Po smrti Roarka zůstává v domě pět žen - paní Ravenscroftová, její dcera Gillian, guvernantka Charlotte, kuchařka Frenchová a služebná Dolly. Ženy mění výpovědi jak na běžícím pásu, a jak Hatcher zjišťuje, motiv mohla mít kterákoliv z nich ... Musím přiznat, že jsem to čekal mnohem horší. Většina takovýchto "násilně" natočených filmů dopadá velmi bídně. Panství je taková vcelku obyčejná detektivka, jíž situování do předválečné Anglie sice sluší, ale nepřináší nic navíc. První polovina filmu je docela fajn, výslechy a postupné splétání nitek co se stalo onoho večera. Druhá polovina je naopak docela hrozná, Dejdar příšerně přehrává a samotné odhalení je natolik stupidní, že kterákoliv z předchozích teorií by byla tisíckrát lepší. Původně jsem chtěl dát o hvězdičku víc, ale za zneužití Petera O'Toole (jinak se jeho role v tomto filmu nazvat nemůže) nedám... ()

hanagi

Nebavilo mě to. A to jsem se opravdu snažila. Jediným plusem je herecké obsazení ženských postav, které i s tím málem dělají zázraky. O to trapněji ale působí Martin Dejdar, který na tu vyšší ligu herecky prostě nemá. ()

vitekpe

Greta Scacchi byla asi jednou zajimavosti celeho filmu (s vizualem tv incenace) a udrzela me asi do ctyricate minuty. Dele jsem nevydrzel. ()

Pavlík

01. 11. 2011 (337.); neustálé padaní ze schodů Patricka i pana Ravenscrofta mě rozčilovalo, ale nebyl to tak špatný film, jak se povídá ()

Jezinka

Nechtěla jsme věřit tomu, že by to mohlo být tak špatné. Ale je a ne kvůli hercům nebo ději. Ale kvůli strašné kameře či střihu, bolela mne z toho hlava a oči, ty šílené prostřihy mne vždy zaskočily a ději to nijak neprospívalo, asi to potřebovali natáhnout. ()

Loki_17

Tenhle film mě hodně překvapil, neboť Dejdar toho hodně předvedl, mělo to dobrou atmosféru i přesto že se film odehrával jen v jendom domě.Fakt se mi líbil ()

Blazin

Docela divnej film, hlavně dost nudnej a nezáživnej, dost nepovedený dialogy na kterých to bylo postaveno, navíc jsem to viděl s dabingem a dabing Dejdara byl tragickej až chvílema jsem se tomu musel smát :-). ()

laepus

Velmi zvláštní počin, který stojí za shlédnutí! Ano, Peter O´Toole zdaleka není hlavní hvězdou filmu a jeho obsazení mělo být pouze tahákem pro diváky, ale i tak je obdivuhodné, že do tohoto projektu šel. Zřejmě i on na něm viděl něco zajímavého... A něco zajímavého na tomhle filmu opravdu je. Střídají se zde napínavé, tajemné i vtipné (decentně i šíleně vtipné) scény. Scénář by potřeboval - pravda - trochu doladit, ale drobná zaváhání filmu v jeho naivitě bez problémů odpustíte. Hudba, kterou jsem znal dříve než film, mi připadla tupá a kýčovitá, ve spojení s filmem však tak ani náhodou nepůsobí a skvěle dokresluje atmosféru typického anglického sídla v sychravé zimě začátku 20. století. Zajímavá je i celkové proměna charakteru filmu - z počáteční klasické detektivky se mění v britskou konverzační veselohru a nakonec v černočernou crazy komedii. Je to zkrátka film s dobrým nápadem, kterému chybělo trochu peněz na pořádné tvůrce, kteří by ho dotáhli tam, kam by si zasloužil. Proto "jen" 3 hvězdy :) ()

mira007

Dejdarova dobová krimi komedie je vlastně pětihvězdičkově hrozně zajímavá: 1) je to vlastně poprvé po roce 1989, kdy kdy někdo natočil český film v angličtině a obsadil ho ve světě známými tvářemi nebo aspoň tváří, to musím před Dejdarem smeknout 2) taky musím smeknout před samotným Dejdarem, který šel do tohoto projektu na vlastní triko v době, kdy byl na absolutním vrcholu a na cokoliv šáhl, to byl úspěch, a tohle za tím udělalo takovou slavnou hořkou černou tečku, kdy chudák zbankrotoval a na pár let se odepsal. A to je tak vše zajímavé, protože film samotný se skoro nedá koukat, naprosto o ničem nevtipné nic a jak už neměl peníze, tak ten dabing za pět korun překryl úplně všechny zvuky, že to je jak suchopádná rozhlasová hra. ()

Snake.Charmer

Neviděl jsem v originále, ale Dejdarův český dabing je opravdu tristní. Některé scény nemají naprosto žádné opodstatnění. Panství má vcelku slušnou atmosféru i výpravu. Konec s několika zvraty a opravdu hloupým rozuzlením byl však moc i na mě, jinak celkem smířlivého a tolerantního diváka. Rád bych přidal jednu hvězdičku za to, jak se postavil pan Dejdar ke dluhům, které mu vznikli kvůli tomuto projektu. Ale i přesto, že je Dejdar sympaťák, fér člověk a určitě i dobrej chlap, hvězdu tomuto filmu přidat nemůžu. Objektivní kvality snímku se totiž ani vzdáleně nepřibližují kvalitám tohoto herce. ()

dainio

Nenáročná, zato ale příjemná detektivka z období staré Anglie. Okrem prvních minut, interiérová výslechová záležitost. Neuvěřitelná snůška lží, paralel, story a odlišných scénářů. Je toho tolik, že by se z toho jeden potrhl. Pravda ale stejně vyjde najevo. A třebas pro mně, to bylo překvapující. Zjištění, co a jak se vlastně stalo, mi přišlo docela promyšlené. Stejně jako zvláštní komediální vsuvky s černým nádechem. Martin Dejdar hraje standartně. Rozhodně bych nebyl tak přísný, na jeho výkon či spíše kritický, jako někteří komentující. Stejně tak ostatní. Taková Greta Scacchi, předvedla výtečný výkon. Peter O'Toole se ve filmu, jenom párkrát mihne, tudíž jeho foto na plakátu k filmu, beru jen čistě jako mediální a zavádějící věc. Závěrem, Panství není tak špatné, jak je tu řečeno. Hodnocení bych spíše procentuálně nadzvednul. Spadá mi to někam okolo 55 %. Na posezení u kafe nebo u čaje, pro milovníka detektivek, je to myslím ideální film. ()

geek.ondra

Když Martin Dejdar získal svého jediného Českého lva asi si myslel že se oficiálně dostane mezi smetánku českých herců a že o prvotřídní nabídky nebude mít nouze. Opak byl ale pravdou a Dejdarovi chodili nabídky pouze na komediální blbiny a tak se rozhodl že si k dalšímu zářezu na lvech pomůže a tak si sám produkoval snímek Panství ve kterém si i sám zahrál. Po kritické i finanční stránce jeden z největších propadáků českého filmu a Dejdarovi nezbylo nic jiného než se vrátit zpátky ke svým klasickým komediím (díky kterým je dnes jeden z nejoblíbenějších českých herců) Tak jako tak Panství je hnusně natočená, špatně zahraná a odporně napsaná sračka za kterou by se styděla i nejpodřadnější streamovací služba... ono třeba Dejdar toho druhýho lva někdy za něco ještě urve ;) 1/10 ()