Londýnsky expert v odbore investícií Max Skinner (Russell Crowe) sa po smrti svojho strýka Henryho (Albert Finney) vracia na vinicu do Francúzska, kde prežil najkrajšiu časť detstva. Hoci ambiciózny workoholik chce hodiť minulosť za hlavu a vinicu čo najskôr predať, v okamihu príchodu do čarokrásnej oblasti na juhu Francúzska sa začne odvíjať celkom nová a opojná kapitola jeho života, počas ktorej v sebe nájde to, čo mu už od detstva chýba. A tak sa Max postupne mení na iného človeka, objaví lásku v podobe pôvabnej majiteľky miestnej kaviarne Fanny Chenalovej (Marion Cotillardová) a zistí, že z nádherného prostredia viníc sa mu už vôbec nechce vrátiť do uponáhľaného sveta biznisu... (TV JOJ)

matkoulko

Veľmi príjemný filmík :) Vždy si ho rád pozriem, pre mňa má v sebe zvláštne čaro. Na prvý pohľad plochý príbeh bohatého bankára, ktorý sa chce zbaviť zdedeného domu asi nikoho veľmi neprekvapí. Mne sa však páči spracovanie, obsadenie (najma sexi Marion Cotillard), hudobný doprovod, výprava, postavy... všetko splynie v jeden užasný celok a pri pozeraní cítim vôňu južného Francúzska. Filmu nechýba ani humor, ktorý je veľmi prirodzený. Doporučujem nielen milovníkom vína :) PS: Nevynechajte ani záverečné titulky! ()

BOURQUE

Ridely Scott ukázal svoju druhú stranu tváre. Aj tá druhá strana je veľmi sympatická – romantika vo skromnej jednoduchosti. Jeho ďalším dielom je veľmi jednoduchý (nekomplikovaný) film, kde asistuje Russel a prekrásna Marion Cotillard. Herci/Herečky: vynikajúce, Réžia: jednoduchá a geniálna, Prostredie: prekrásne, Hudba: bezchybná. Výsledok: jednoducho nesmieme vynechať!! Osobné hodnotenie: 91% (*****) ()

owwidius

Docela nuda. V podstate mi to vobec nesadlo - ani burzova scena, ani potom neskor ten prichod na vinicu a zivot tam, no a k zaveru som uz zaspaval. Niektore akoze 'vtipne' sceny - zrychleny zaber na Smart, co spravi 3 otocky na kruhaci - WTF? Toto bolo vtipne tak pri Zandaroch, nie? Takisto scena vo vypustenom bazene.. really? Este fajn boli tie retrospektivne sceny, tam ma to vzdy prebralo, ale zvysok ma uplne minul. [#115/2013] ()

Hubis_

Krásný příběh bohatého Angličana,který díky dědictví získává vinné impérium,které chce z počátku hnedka prodat,ale vzpomínky z dětství jsou silnější a navíc přichází krásná dívka,která mu jeho srdce ještě více otevře.Na tyhle romantické komedie moc nejsem,ale tenhle film je opravdu povedený.. ()

Hapretor

Crowe se jen uculuje a sbalí jednu kočku, co ráda pije víno. Asi proto začne víno pěstovat, a tak i zestárne. Výmluvné jak slova batolete, ale na uspání dobré. ()

Romeo5

Film hodnotím spíš jako romantický já si dobrou komedii představuji jinak i když tam pár dobrých momentů bylo..Crowe mi jako vtipálek moc nesedí..pořád ho vidím s mečem, lukem, jako boxera nebo kapitána lodi jejího veličenstva...Nikdy u mě nemůže být komedie komedeii spojena s romantikou dokonalá, protože sama romantika je jedno velké klišé ze kterého jsem dost flustrovaný :) ..Drama? Kde tam bylo drama? To dost dobře nechápu :) Nicméně ten film byl skvělej v čarokrásném prostředí a pointa? Pointa ta nejlepší. Smysl života a co dělá dobře našim duším je sice otřelé téma ale silně aktualní..Kdyby to pochopili všichni ti blbci v kravatách asi by jsme neměli práci že? ()

BeranSon

Nejsem žádný milovník, či dokonce degustátor vín, ovšem co vím, je fakt, že Dobrý ročník si mě osvojil díky jedné velice pádné věci a až do konce filmu mě nedokázal propustit. Ta věc je atmosféra. Právě krásně veselá, exoticky pozitivní a vždy slunečná atmosféra celého filmu je tak radostná, že dokáže nejen změkčit, ale co více rozesmát. Lehký, decentní humor je proveden na tak sečtělé úrovni že musím smeknout před všemi kdo na filmu pracovali. Souhra Russel Crowe a Ridley Scott se vyplácela vždycky a v tomto případě tomu není jinak. Režisér si dokázal osvojit absolutně všechny aspekty a sekvence filmu a Crowe jako vždy prodal veškeré své působivé charisma. Prostě film o lásce, francii, sluníčku, cyklistech, radosti, nadšení, euforii, ale co především (?) -- O ŽIVOTĚ. - 9/10 - Silný dojem. ()

Kulda24

Jako již dlouhodobý milovník vína jsem si nemohl tento snímek odpustit. Moje volba by byla ihned jasná. Korporát bych nechal za svými zády co by dup a s lehkostí bych si vychutnával červené víno, které mi právě dozrálo v sudu. Četl jsem jednu velice stručnou a krátkou recenzi, která k tomu snímku ale opravdu sedí a sám bych nevěděl jak to popsat lépe. Recenze zní: "nejlepší feel good film, jaký jsem kdy viděl". S tímto tvrzením naprosto souhlasím. Zrežírován je film bravůrně a i když se jedná ne o moc zajímavou zápletku, Ridley to zvládl s nadhledem prodat. Co bych nejvíce vypíchl je hraní s s barvami a kamerou. To mě na filmu opravdu uchvátilo nejvíce. 80% ()

Xatrix

Od Good Year se dalo cekat leccos, jen ne precizni pribeh. Procitnuti morouse, ktereho zajima jen jeho prace, uz jsme mohli videt nescetnekrat. Kazdicka vec ve filmu je predvidatelna alespon 10 minut dopredu.Film se tak spis snazi zaujmout hereckym obsazenim (bezchybny Russell Crowe), barevnym havem a pocity odpocinku a klidu. A tohle vse funguje lip jak vsechny predchozi variace dohromady. Dobry rocnik je pohodovy filmik, pro pohlazeni duse. 8/10 ()

levente

Ženy jsou krásný a cudný, mnohá se ve mně zhlídla, oči jako dvě studny, vlasy jak havraní křídla, dobře vím, co znamená pád do nástrah dívčího klína, někdo má pletky rád, já si dám sklenici vína. Nebe je modrý a zlatý, ženy krásný a cudný, mantily, sváteční šaty, oči jako dvě studny, zmoudřel jsem stranou od lidí, jsem jak ta zahrada stinná, kdo chce, ať mi závidí, já si dám sklenici vína. ()

ihonzik

Skvělý Russell Crowe v příběhu, jak kariérista z londýnské City mezi vínem ke štěstí přišel. Dobrý ročník nabízí milý poetický zážitek v nádherném slunečném prostředí jižní Francie, kterou snad kameraman udělal ještě krásnější, než ve skutečnosti je. Jako bonus úžasné slovní přestřelky mezi Francouzi a Brity, inteligentní humor bez prvoplanových vtípků a příjemná hudba. Prostě, takový film musí být radost natáčet. A taky se na něj dívat. ()

Gixian

Staršně prázdný film. Nádherné obrazy spojuje dětinsky primitivní děj, chování postav je nesmyslné, humor nehumorný. Není pochyb o tom, že Marion Cotillard je děsná kočka, a je jasné, že slunná Provence může být hezkou dovolenkovou destinací, ale to je na 118 minut filmu trochu málo. Lepší dvě hvězdičky. ()

bolf!k

Po první projekci 100%, ale musim přiznat že zážitek podtrhla návštěva letního kina :) PS: Ani po dalších zhlédnutích tomu filmu nemám, co vytknout. Ale přece jenom to je těch střízlivějších 95%. :) ()

Kalimero13

Krásný film s nádherným prostředím, kde bych se nebál bydlet, pokud by tam nebylo moc velké teplo. Doufám že až všichni nechutně zbohatneme, budeme mít dostatek síly učinit stejné rozhodnutí, protože to za to stojí. ()

Blaogranas

Příběh, který může vypadat jako klišé, ale ve kterém je něco strašně osobytého. Jemný, přesto svižný film, který nasadí úsměv do tváře a ten pak nezmizí po celých 118 minut. Jó, kdo by nechtěl mít podobnou chaloupku?! 85%. ()

Miki68

Jedno veliké námětové klišé. kolikrát už tady tohle "převrácení hodnot" bylo? Jenže mě to tentokrát tolik nevadilo... Milé, klidné, příjemné, možná trochu rozvleklé. Úžasná atmosféra, kamera i hudba. Všechno do sebe krásně zapadá. ()

charmin

Russel Crowe a Marion Cotillar??Uau :)Krasne, francuzske, inspirativne, inteligentne vtipné, moderné a videcke zavroven, vasnive, juzanske, oddychove, presne take, ake by som si predstavovala. 5* bez hanby. ()

Mashak

Já prostě nejsem náročný divák. Zamiluji se na první pohled a nepotřebuji k tomu řešit žádné složitosti. A do Dobrého ročníku jsem se zamiloval. Prostředí filmu kopíruje rozpoložení hlavního hrdiny. Začínáme ve studeném a neosobním Londýně a posléze se přesuneme do teplého a vášnivého Provance. Russell a Marion jsou vynikající a celé to je ohromující. Vtipná je také vedlejší linka s až moc ambiciozním asistentem. Takže, "Dobré jitro poskoci"! ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (viac)