Londýnsky expert v odbore investícií Max Skinner (Russell Crowe) sa po smrti svojho strýka Henryho (Albert Finney) vracia na vinicu do Francúzska, kde prežil najkrajšiu časť detstva. Hoci ambiciózny workoholik chce hodiť minulosť za hlavu a vinicu čo najskôr predať, v okamihu príchodu do čarokrásnej oblasti na juhu Francúzska sa začne odvíjať celkom nová a opojná kapitola jeho života, počas ktorej v sebe nájde to, čo mu už od detstva chýba. A tak sa Max postupne mení na iného človeka, objaví lásku v podobe pôvabnej majiteľky miestnej kaviarne Fanny Chenalovej (Marion Cotillardová) a zistí, že z nádherného prostredia viníc sa mu už vôbec nechce vrátiť do uponáhľaného sveta biznisu... (TV JOJ)

Gagner

Milá komediální romanticka, která ale (jak už zde pár lidí psalo) moc nevybočuje co se týče příběhu. Velmi mě ale oslovilo prolínání vzpomínek, konec již bylo jedno velké klišé. I tak příjemný film. ()

Pavelos

Tento snímek na mě působil jako balzám na duši.... Proč?? Vysvětlení je velice jednoduché, cca před měsícem jsem se vrátil za dovolené ve Francii jmenovitě z oblasti Provence, kde se celý tento snímek odehrával.. Tato oblast mě neskutečně okouzlila.. Za další, spojení Ridley Scott a Russell Crowe je pro mě téměř magické.. Celý snímek působí velice odlehčeně a pohodově, jako celá Francie:-) ()

Chipešek

Příjemná pozitivní atmosféra vládne celým filmem, Marion Cotillard podává klasicky sympatický výkon a nostalgické záběry na kouzla Jižní Francie film pozvedají o úroveň výš. Jinak tomu ale chybí jakákoli invence, dialogy někdy drhnou a Crowe na můj vkus až příliš tlačí na hereckou pilu. Děj je průhledný od začátku do konce, ale tak to konec konců u podobných pohádek bývá. 60% ()

kubyno

Krásný a pohodový, odlehčený snímek, plný nádherných záběrů a jemného humoru s nádechem romantiky. Kromě toho tu máme výborné a sympatické herecké obsazení a režiséra, u kterého bych takový snímek asi nečekal. Ve výsledku je to nesmírně příjemný film, na který se krásně dívá, který zanechá hřejivé pocity, ale nevryje se do paměti, byť je řemeslně vybroušený. ()

Hepy13

Spojení Ridley Scott - Russell Crowe, v kombinaci s romantickým filmem? No musím se přiznat že jsem čekal trochu víc, aspoň co se týče příběhu, který mohl být určitě zajímavější. Kousek komedie, špetka romantiky, hezky promíchané. Až na pár nudných pasáží se mi to líbilo, i díky krásným Francouzkým vinicím. ()

halogan

Suprová pohodička, která se tak vesele nese za zvuku parádní hudby... něco tomu ale chybí na pět hvězd, je to příliš ploché. Skvělý film na oddych, Scott ale umí lépe. ()

waits

Nejsem žádnej frankofil, ale pomalu upadající venkovské vinařství a dům v Provence s interiéry jak vystřiženými z návodných příruček architekta Terrence Conrana a místní bistro s nádhernou servírkou mě vyloženě nadchly. (Nevím, kde se točilo, zřejmě asi víc ne přímo v centru Provence, ale duch té oblasti s úžasnými místy jako Saignon nebo Roussilon je přítomný), Crowe do role až nečekaně sedne, stejně tak jako jeho bussinees sekretářka a přítel právník. PS Úvodní scéna s bond desku je daleko přesnější než třeba scény z Tradera, tak jak moje pamět dávného pracovníka onoho odvětví sahá.. Velmi podařená romantika rozkročená mezi Albionem a Francií. ()

Erik7595

Pre mňa veľmi dobrý "feel-good" film, ktorý si rád pozriem, ak sa chcem naladiť do pohodičky. Pohodový film s príjemnou, čarovnou atmosférou francúzskych viníc a vône kvalitného vína. Že už ide o klišé príbeh o nájdení skutočných hodnôt v našom živote? Nevadí mi to absolútne, príbeh je skvelo fungujúci, je podaný a spracovaný presvedčivo a úprimne, bez zbytočného romantického klišé a zbytočných dejových odbočiek. K tomu výborný Russell Crowe a Marion Cottilard. Presná trefa do čierneho z pohľadu Ridleyho práce, ja len trochu ľutujem ten komerčný neúspech, ktorý postihol tento film v kinách. 9/10 ()

ddf76

Tohle Scottovi a Crowovi povedlo :). Velmi zdarile zabery, takze kameraman odvedl velmi dobrou praci. Velmi pekne ustredni dve zenske hrdinky, co vice si prat :). Doporucuji konzumovat se skvelym vinem (na barve nezalezi :) ). ()

xkupka07

Hodne povznášející. Teď vzimě jsem zatoužil po naši rodinné chatě a po slunečném létě(a krásných dívkách :-) Muzika nádherně doplňovala příjemnou atmosféru, možna ji právě ona tvořila. Russel měl už lepší role, ale ta mu taky náramně sedla. Dokonce i děj nebyl úplně předem čitelný, takže se opravdu bylo na co koukat! ()

kaze

Na film s Russellom Croweom idem stále s istotou, že to bude skvelý film....a bol! Ten film je úplne jemný, milý a úchvatný. Musíte si hneď zamilovať Provence a francúzštinu. Ten film je ako pohladenie na duši a viem, že ho budem vidieť ešte nespočetne krát... ()

Siriuss

K tomuto filmu mám velmi dobrý vztah už třeba jen proto, že bydlím na Jižní Moravě a ve vinici jsem prakticky vyrůstal. Ono na tom, že "Ve víně je pravda" něco přece jen bude. K tomuto filmu doporučuji mít po ruce sklenku dobrého vína a vychutnáte si ho opravdu do dna :-)) ()

kowalski

Žádná hořká komedie alá Sideways ale jen sladký příběh o tom jak nekompromisní finančník objevil lásku ve francouzském Provence. Zavrhne místo společníka ve velké společnosti - začne vzpomínat na dětství a pěstovat víno. Já tyhle filmy s vínem a krásnou francouzskou krajinou prostě miluju. ()

Saur.us

Rydley Scott a Russel Crowe v takhle lehké pozitivní romantické komedii? To se mi snad ani nechce věřit. Ale výsledek více než dobrý. Sice klišoidní příběh, ale i tak zábavné a pozitivní dílko v opravdu krásném kontrastu Londýn (šedý) vs. Province (barvy všude a vždycky). Jednou se tam stejně odstěhuju :) ()

artas

Hneď na začiatok sa musím priznať, že meno režiséra som si všimol až pri záverečných titulkoch. Och... režisér krvákov, sci-fi a akčných nárezov, skoro som si myslel že zle vidím. Romantické filmy veľmi nemusím, ale tento kúsok je mňamka. Napriek popisu ktorý film označuje ako komédiu, myslím že je viac romantický ako komediálny. Kombinácia toho správneho prostredia, muziky a pekných žien ma dostala, celý film som sa usmieval ako blbec. A možno sa niekto podiví, ale pripomenulo mi to Šulíkovú Záhradu. ()

TomasKotlant

Průměrný vizuál a "srdcervoucí" příběh. Setkání Maxe a Fanny Chenal z dětství je úžasné a je perfektně začleněno do filmu, nicméně je to asi jediná dojemná scéna, která působí přirozeně a nekýčovitě. Russel Crowe mi v té roli úplně neseděl. *** Ve zkratce: Za jízdy se netelefonuje. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (viac)