Londýnsky expert v odbore investícií Max Skinner (Russell Crowe) sa po smrti svojho strýka Henryho (Albert Finney) vracia na vinicu do Francúzska, kde prežil najkrajšiu časť detstva. Hoci ambiciózny workoholik chce hodiť minulosť za hlavu a vinicu čo najskôr predať, v okamihu príchodu do čarokrásnej oblasti na juhu Francúzska sa začne odvíjať celkom nová a opojná kapitola jeho života, počas ktorej v sebe nájde to, čo mu už od detstva chýba. A tak sa Max postupne mení na iného človeka, objaví lásku v podobe pôvabnej majiteľky miestnej kaviarne Fanny Chenalovej (Marion Cotillardová) a zistí, že z nádherného prostredia viníc sa mu už vôbec nechce vrátiť do uponáhľaného sveta biznisu... (TV JOJ)

joker30

Tento film mi trochu, niekedy aj dost pripomína ceske Bobule , samozrejme tu hra frajer Crowe a vobec nie zle. film ma velmi pekne momenty ale na plny pocet mu neico chyba. 75% ()

Ondr@932

Především výborná a vtipná komedie! Opravdu jsme se u ní nasmáli. Zajímavý příběh, skvělý herecký výkon především Russella Crowa a samozřejmě kvalitní režie. Naprostá spokojenost. Co víc si přát ... 80% ()

Lachyc

Opravdu závidím ostatním tady nadšení z filmu. Mě to prostě vůbec nevtáhlo. Bylo mi jasné, že to bude ten samý příběh, jaký tu byl už několikrát, ale od Scotta prostě čekám víc. ()

Kremik

Po dalším shlédnutím měním na plný počet a tenhle komentář píši s krásným úsměvem :) Spojení Ridley Scott a Russell Crowe...Jasná akční a dobrodružná podívaná. A ejhle!!!! Neuvěřitelně milá, osvěžující a nakonec i dojemná story, v které naprosto vévodí Crowe a jeho naprosto neznámá tvář civilního herectví. Tenhle film má duši a určitý návod, jak bychom se měli chovat. A pro jistou uživatelku, která se ptá, jaký blázen (blbec) by se vzdal práce, domova a bůhví čeho všeho kvůli dívce...Každý správný chlap, který pozná život :) ()

pepa3rd

Příjemná atmosféra francouzského venkova, nádherné lány sluncem zalité vinice, krásné ženy a i ten zpěv by se tu našel. Pak ještě jeden Angličan, který si postupně rozpomene, co tak miloval na svém dětství a o co v betonové džungli velkoměsta, mezi grafy a číslicemi Londýnské burzy, přichází. Podobné jsme viděli už mnohokrát, ale na druhou stranu, proč se nepodívat znovu. Každý baraman míchá ten kokteil přeci trochu jinak a právě tento chutná náramně. 70 % ()

Kubeska

Tenhle film je tak úžasně pozitivní, takový energický, svěží režie, krásně nasnímané prostředí Francie a uklidňující melodická hudba. ()

horovska

Snad jen náladové obrazy z krásného místa Francie můžou za okouzlení tímto filmem? Nerozumím tomu. Russell Crowe je sice roztomile nesnesitelný a vcelku uvěřitelný, ale příběh filmu je naprosto o ničem. Rozmazlený fracek pochybných morálních hodnot se vrací do míst svého mládí a zdá se, že to pořadí hodnot během svého pobytu mírně pozmění. To je asi tak shrnuto celý význam snímku.. Některé záběry jakoby vypadly ze střižny a nejsou nijak dořešeny (co to drahé tajemné víno, jež se vine příběhem...), jiné jsou zase předvídatelné náznaky, které je předcházejí. Jeden z nejzbytečnějších filmů, který jsem v poslední době viděla. ()

Biopler

Klasická kostra filmu o zmene morálky jednotlivca rozvinutá o romantickú linku, ktorá je kvôli istému správaniu slečny málo uveriteľná. Film stavia hlavne na ľúbivom vizuále, v ktorom je Scott majster. Je to typicky americký priemerný film z hľadiska jednoduchosti ich pohľadu na Európu, v tomto prípade na slnečnú časť Francúzska. Nad vodou ho drží štandardne výborný Crowe a príjemná Cotillard. Oddychovka-jednohubka. ()

geek.ondra

To si snad ten Scott už dělá prdel ne? Naprosto nezajímavý a klišoidní film bez jakéhokoliv přesahu či šmrncu a nepomůže tomu ani celkem fajnový Crowe. Takhle už fakt ne ()

Dienzenhofer

Film který Američané nedokázali pochopit kvůli své omezenosti, tím pádem z tohohle filmu se stal nejhůře hodnocený Scott. Evropa taky tenhle film bohužel nespasila. Skvělý Crowe a skvělý Scott. Jediná věc se kterou mám problém je Abbie Cornish která je pro mě nejméně sympatickou herečkou kterou Scott mohl obsadit (a je možné že kdyby její postava byla z jiného místa než Ameriky, možná bych ji nehodnotil tak negativně, jako teď). ()

Razzor_82

"Mám rád to místo, je opojné." Ridleyho úžasně poetická romance. Malebné prostředí Francouzské Provance. Pohodová hudba se prolíná s nádhernou krajinou a laskavými lidmi.  Russell Crowe je opět perfektní. Jeho proměna z cynického obchodníka na šťastně milujícího člověka. Marion Cotillard dodá filmu šarm a krásu. Ze snímku čiší pohoda a jemný humor. Smyslná a plynulá oddechovka na večer s láhví dobrého vína. 9/10 ()

markotter

Oddychovka, ale krásná !!! I když je nepravděpodobné, že by se v normálním životě stal z tvrdého cynického obchodníka na burze stal labužník, který se povaluje v Provence na sluníčku a nechá se obskakovat svojí milovanou, tady to tak je a vy si neříkáte, že to je pitomost. Naopak, kdyby to tak neskončilo, byl bych smutný. Všichni jsou sympatický, dialogy duchapřítomný a k tomu ta krásná atmosféra Provence. To v dnešním pošmourném čase nabije. ()

turbou

Film Ridleyho Scotta, který se přes Vetřelce a Gladiatora dostal až k romantickemu tematu? Když jsem toto slyšel, přistupoval jsem k novemu snimku slavneho režisera s mirným despektem. O to vetší byl pro mě zážitek, který se v kině konal. Film vypráví o zapomenuté lásce k životu. Svou bezprostředností, nádhernými záběry Provance a stylovou hudbou zaútočí na každého diváka. Za zminku urcite stoji herecký výkon. Russell Crowe, v roli "anglickeho suchara", který si postupně uvědomuje, že žít znamená uplně něco jiného než se honit za penězi a uspěchem, přímo září a zamilujete si ho stejně tak jako prostředíjižní Francie. ()

VeeDee

Film o arogantním chlápkovi, co zdědil vinici, mě moc nezaujal. Když mi není sympatický hlavní hrdina, tak si film prostě nemůžu vychutnat... a jak už tu bylo řečeno, samotný příběh je opravdu velice podobný filmům typu Rosamunda Pilcherová. Po pravdě jsem se u něj chvílemi i nudila a rádoby vtipné scény (např. s tím starým dědulou) mi vtipné moc nepřišly. Snad jen atmosféra jižní Francie, kterou osobně znám, film vylepšuje. ()

E lan

Ridley Scott znovu nezklamal - tenkrát romantickou komedií. Dobře vystavěný příběh (který ale ničím nepřekvapí), nadprůměrné herecké výkony a celkově velmi příjemná atmosféra přímo vybízejí k tomu stát se vinařem:-) ()

ecis

Rozhodovanie sa medzi 3 a 4 *. Zo zaciatku som bol skepticky k tomuto filmu a prve minuty ma vobec nenadchinali. Ale s pribudajucimi zabermi sa vona Francuzska preniesla aj pred moju obrazovku. Scenar a pribeh nieje nicim prevratnym – silu tvori atmosfera (vinko, vinice, kaviarnicky, zeny) a celkom prijemny osviezujuci humor (hlavne narazky a boj medzi anglickym a francuzkym patrotizmom). Jedine co mi prekazalo bol Crowe, ktoremu chybala charizma na takyto druh filmu. ()

jda23

Nevjem čo by sa dialo keby som to pozeral v lete, mozno by som šiel stopovať nejakého blázna na diaľnicu-smer Francie. V januari to malo blaho-rekonvalescenčné účinky na telo a dušu, a to som ďaleko nemusel chodiť. Skvelá úsmevná romanca s prílivom sviežej energie, ktorej sa odpustili všetky hriechy ešte pred tým než boli vyslovené a ja pôjdem možno na Západ kde nekvitnú ale rozkvitajú.. Marion dostala ulohu predčasnej francuzkej francuzsky, cle je to nadlahčené, ale ten vzduch mije po chuti. ()

Psycho.R

Film plný krásné krajiny a příjemné atmosféry. Takhle měl dopadnout film Bobule. Za americkym Dobrym ročníkem velice pokulhává. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (viac)