Mucha

• Česko Moucha (viac)

monny9

Toto je moja šálka kávy ! Skvelá réžia pod taktovkou Cronenberga sa odzrkadlila aj na hereckých výkonoch a zakaždým dokáže dojať, pohladiť na duši, prekvapiť, ale aj neskutočne zhnusiť. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Budu devadesátikilová moucha? Ne, budu něco, co nikdy neexistovalo. Budu Brundlemoucha. To je na Nobelovu cenu." Jeff Goldblum sestrojí telepody, jejichž pomocí dokáže teleportovat nejen jakékoliv věci, ale i živé organismy. Při teleportu je vše rozloženo na atomy, přemístěné a znova složené do celku. Jeff se teleportuje s mouchou, čímž s ní sváže svůj život. Tenhle spoustu let starej horor, stojí za to vidět. Triky nejsou zlé. - 70%. ()

Walkerock

Po dlhej dobe znovu videný, stále záživný film. Skvelá atmosféra a veľké Goldblumove oči vyvaľujúce sa na všetky strany. Jeden z mála filmov, ktorý od prvej minúty až do konca udrží pozornosť diváka aj keď sedí na tvrdej stoličke. Film inšpirovaný poviedkou Georgea Langelaana "La Mosca" je nevhodný pre slabšie povahy. ;) "Slyšela jsi někdy o hmyzí politice? Ani já ne. Hmyz nemá žádnou politiku. Je velmi krutý. Nezná soucit ani kompromisy. Hmyzu nelze věřit. Tak rád bych se stal prvním hmyzým politikem. Chi říct že jsem hmyz, co měl nádherný sen, že je člověk. Teď je sen u konce a hmyz se probudil..." ()

Antimat

Nechutný film a tak to má byť! človek by čakal že len pri pokusoch bude film dvíhať žalúdok slabším jedincom ale nie.... Tam to len začína a de-fakto pripravuje aj na horšie Masky triky hudba ,všetko mi celkom do filmu sadlo..... Jedine mi celkom nesada menšia zmena povahy Goldbluma a posadnutosť testovaním stroja ()

Ospalek

Skvělý námět skvěle rozvinutý do precizně vystaveného děje. Jeff Goldblum hraje skvěle a jeho proměna v mouchu je opravdu bizarně/odporně/vynikajícně zachycená. Naštěstí nemám slabší žaludek, ale odporné scény si naopak pokaždé vychutnávám. ()

Zellie

Nemám ráda horory. Takové ty nic neříkající krváky, jen aby tam bylo všude plno tmy, ponuro a krve. Tohle jsem viděla v televizi, netušíc, co je to za žánr, a že i takhle vypadá horor. Hrozně mě to dostalo. Koukala jsem jedním dechem, ze začátku strašně zajímavý, mám ráda sci-fi a filmy o vědě, hlavně takovéhle futuristické (teleporty, cestování časem a pod.), ale postupně se to pro mě začalo pěkně zvrtávat a na konci už jsem byla psychicky vyřízená. Asi to vyvolalo pocity, co mělo a tak dávám vyšší hodnocení. Dobrovolně už se na něj ale podívat znova nechci, bylo mi z toho úzko. ()

Flexis

Dokonalé,ale kapánek nechutné. Neskutečná metamorfóza z člověka na mouchu. Nejvíc se mi líbí ta gradace,zpočátku nespí a je energický,ale postupně se to začne projevovat i na zevnějšku. Pokud máte hodně citlivý žaludek,tak vám tyto scénky budou připadat fakt nechutné. Ale jinak? Na rok 1986 je to fakt bomba, a ty kostýmy jsou prokamakaný a hudba v pozadí tomu dodává ten správný dramatický nádech. 85% ()

tXtX

Cronenbergov absolútny vrchol a jednoznačne jeden z najlepších scifi hororov všetkých čias. Úžasný Goldblum svojho času v top forme. Geena Davis krehká, sympatická a prirodzená. Nikto neprehrával, neafektoval, netlačil na pílu - po hereckej stránke dokonalé. Masky a špeciálne efekty detto. No a kráľovskú korunu celému filmu nasadzuje Howardov brilantný soundtrack, ktorý proste nemá obdobu. Zub času snímku preveril dostatočne, a za celé tie roky film nestratil ani chlp zo svojho lesku. Hrozivé, šokujúce a smutné zároveň. 100%. ()

teekanee

96 minut plných napětí, zhnusení a emocí. Goldblum v roli sympatického vědátora, který postupně ztrácí lidskost naprosto exceluje. Dále mě velmi potěšil a překvapil konec, který mi svojí brutalitou skoro až vyrazil dech. 85% ()

Namefar

Mouchu jsem viděl kdysi ve školní družině, přesněji napsáno některé děti si hrály v družině a my starší si zapůjčili klíč o místnosti kde bylo video a televize. VHSky byly vlastní, s tradičním na tu dobu dabingem. Poláci by řekli s lektorem. Vlastně dnes vnímám jako výhodu, polské tlumočení jednou osobou. Výhodu slyším v moznosti zaslechnout originální hlasy a ruchy. A tak slyším i originál. Abych se vrátil k družině, nikdo nás nekontroloval a filmů nebylo málo Dirty Dancing, Cyborg, Elm Street..... a další na tu dobu u nás sehnatelné. ()

hodnaduse

twl noo asi nechápu jak může crash (nej film) mít 67% zatímco toto skoro 80, jako dobrý byl to fajn film, ale brahh občas to byla pruda..... joo jeff goldblum je sexy chlap, já bych s ním byla i v jeho finálním stádiu proměny (i když teda noo tak vypadám já teď takže nwm asi bych nechtěla být s mým dvojčetem)... masky taky sexy, kdo říká že to bylo too much at se vole nedívá na horory..... jdu si pustit change in the house of flies od deftones ()

sun.eagle

Nezapomenutelná přeměna člověka v monstrum, kdo to měl možnost  vidět jako malej capart na ohrané VHS tak na to nikdy nezapomene. Některé scény byly nechutné tehda když mi bylo nějakých 12 let,  a jsou nechutné i teď, a to jsem jako divák už ve filmu viděl ledacos. Jo a Jeff Goldblum pro mě není ten týpek z Jurského parku, ale Brundlemoucha. ()

Jericho85

Seth Brundle je mladý vědec který se zabývá teleportaci. Do svých tajů zasvětí ambiciózní novinářku Veronicu se kterou se sblíži. Poté co Veronica odejde si něco vyřídit se svým šéfem se Seth opije a vyzkouší pokus na sobě. Vše by bylo perfektní kdyby.... Kdyby do telepodu nevletla moucha. A tak sledujeme proměnu pohledneho vědce na 80 kilovou mouchu. Tragicky konec se blíží. David Cronenberg natočil výtečný scifi horor plný napětí, tragédie i hnusu. V hlavní roli exceluje Jeff Goldblum který opravdu skvěle zvládl svou roli nešťastného vědce meniciho se důsledkem nešťastné náhody v děsivé monstrum, Geena Davis zvládla svou roli dobře a John Getz je také slušný. Co musím vyzdvihnout to jsou úžasné masky které měl na starosti Chris Wallas, koneckonců dostal za masky Zlatého Plešouna a také mrazivou hudbu kterou složil Howard Shore. O tři roky později vzniklo méně úspěšně pokračování. ()

Karel_Kuhn

Velmi vydařený návrat v čase zpátky do zlaté éry podivně kultovních sci-fi filmů. Už samotný námět je naprosto renesanční a jeho zpracování ho chytlo správně za vlasy a využilo na svou dobu slušné efekty.  Samozřejmě i herci (dvoutvářový Goldblum, krásná Geena Davis) a hlavně maskéři předvedli, co umí. Koneckonců, kdo kdy neuvažoval nad proveditelností teleportace, jak už to ale bývá, každá teorie má své „mouchy“ a co se může pokazit, to se pokazí... Co ale můj finální dojem částečně sráží, je osmdesátková tuctovost, která si vybrala svou daň, aby ho pronesla co nejvíce divákům, trocha kafkovské inspirace by určitě neuškodila. 80%. ()

BonRStone

Pozrite si to s nežným pohlavím. Vrelo odporúčam. Zážitok to prehlbuje a hnusné scény sú ešte hnusnejšie! Tento film je kult a ja som sa neskutočne bavil! Goldblum je v role vedca uveriteľný a Genna ako sexy zlatíčko po jeho boku rovnako tak! Scénar tak originálny, že doteraz nechápem ako to vlastne mohol producent odklepnúť. Proste kultový snímok zo série sci-fi a horroru. ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)