Mucha

• Česko Moucha (viac)

Kingjiri

Doteď si živě pamatuju, jak jsem na Mouchu koukal před mnoha lety v dětství, a po zkouknutí jsem nemoh pár nocí spát:) Dneska už ve mě Moucha takový trauma nezanechala, ale samotnýho mě překvapilo, o jak kvalitní snímek se jedná. Díky hodně strohý výpravě a počtu herců je atmosféra téměř komorní, což podle mě snímku jenom pomohlo, protože se moh víc věnovat proměně hlavního "hrdiny". I když jde o žánrovej crossover, všechny žánry tu jsou dostatečně zastoupený - horor (pár nechutností), sci-fi (téma teleportace a na svojí dobu moderní compy), drama (psychologický změny při proměně). Jedinou výtku bych měl ke zbytečně dlouhýmu úvodu než dojde k samotný proměně, která by si zasloužila ještě víc prostoru, jenom proto neletí pátá hvězda. ()

talbot25

Urobil som tu chybu, že som počas filmu jedol. Okrem pomalšieho začiatku nemám filmu čo vytknúť, možno len predvídateľnosť, ale inak som bol skoro počas celého filmu v napätí. A Jeff Goldblum mal smiešne predné zuby. ()

emdvojka

Netypický film s typickým a predvídateľným koncom, ktorý zaujme komorným príbehom aj premenou ľudskej bytosti v čosi nepredstaviteľné. Keby sa tento remake originálu vyrobil o 20 rokov neskôr určite by podoba muchy a celý ten proces pôsobil uveriteľnejšie a strašidelnejšie, ale i tak dobrý film. ()

SimonShot

No, co k tomu napsat?? Určitě mě to překvapilo, tohle jsem nečekal, je to jedinečný nápad, úžasné zpracování( na to že to je rok 1986), no jsem spokojen s tímhle filmem. Tenhle nápad se od té doby ještě ani jednou nezopakoval, což mluví samo za vše nikdo se do téhle složité myšlenky nechce pouštět, ale možná bych si dal novější verzi třeba i s jiným zvířatem. ()

Kadas97

O tomto filme som počúval od ocina už ako decko, vždy keď som sa pýtal či videl v telke nejaký nový horor. Po zhliadnutí filmu som musel uznať, že moja detská predstavivosť sa v hororovej sfére uberá ešte extrémnejším smerom, ale na filmové pomery to bolo vynikajúce. Tie vypadávajúce zuby a celková premena stála naozaj za to. 8 z 10 ()

Ozzy2

Před 30 lety by mi škála pěti hvězd nestačila,Jeff vypadá jako už dávno předtím,než se po zpackané teleportaci začal zvolna měnit v obří hmyz.Už ho vidím všude, jako mouchu, což mi kazí filmy, kde hraje. Ale film oznámkuji až po dnešní x-té repríze v TV. Podobné:Olda Kaiser u psychiatra Lábuse jako :)) ()

Katcat

Jediný, čeho na tomhle filmu lituju, je Jeff, protože co mu Cronenberg v tomhle filmu provede je strašný :D jednoduchý děj, ale v tom je přece síla :) ()

Critic

Když mi bylo asi deset let, Moucha byl ten nejvíc děsivý, nechutný film na celém světě, z kterého jsem málem neusnul. Dnes už je jen hrozně smutný a nespravedlivý. Každopádně takhle originální sci-fi námět se jen tak nevidí. ()

Biopler

Stará dobrá klasika. Komorný snímok z poctivých osemdesiatok stavia na nezvyklom príbehu, ktorý je veľmi dobre podaný. Jeff Goldblum je zjav, že zažratého vedca šprtajúceho sa kdesi v opustenej budove mu nie je ťažké uveriť. Typický kockáč, do ktorého sa zažerie fakt krásna Geena Davis. Tá ma priam anjelsky čistú tváričku, normálka kontrast ku Goldblumovi, asi i zámer tvorcov. Obaja podávajú skvelé výkony a spolu s hudobnou stránkou dvorného Cronenbergovho skladateľa sú základom snímky. Na Cronenbergove ujeté prvotiny môžem teda s kľudom zabudnúť. Je to film, ktorý už nejde vymazať z pamäte. Každý si z neho zoberie svoju pamätnú scénu, alebo i scény. Ja nezabudnem na potrat - to bol fakt hnusný nápad... a sám rejža si zahral gynekológa na sále a vyzeral, že si to užíva. Je to na vysokej úrovni zmáknuté, makeup bez debaty zaslúžený Oscar. Navyše The Fly má okrem šokujúceho námetu ešte aj myšlienkový presah - túžba po ľudskej dokonalosti, ktorá končí telesným i duševným rozkladom. Bŕŕŕ. ()

helraiser

Naprosto dokonalá záležitost, jeden z nejlepších sci-fi hororů co je možno vidět. Masky naprosto perfektní a postupná přeměna vědce v mouchu opravdu nemá chybu, tady se maskéři opravdu vyřadili jak to jen šlo a v podstatě postupná přeměna vědce v nechutné monstrum, patří k tomu nejlepšímu co jsem na podobné téma viděl. V každém případě tahle podívaná není nic pro slabé povahy. ()

kondor77

Chlapík se vlivem nešťastné události mění v mouchu, což narušuje jeho vztah nejen k jeho dívce, ale i k okolí. Podmanivé. Nevím jestli je to volbou režiséra, ale vznikl tak horor, který baví. Musím se přiznat, že při psaní komentáře jsem byl příliš sterilní (= střízlivý). Film je oslavou Kafkovy Proměny i původní předlohy (vyšla i v češtině) a je to neskutečná zábava. ()

chlebos

Člověk, který se změní v mouchu. To zní jako pěkná kravina. Není dá se říct, že to je komorní příběh o vědci, kterému experiment změnil celý život a do určité části filmu to vypadá, že i k lepšímu. ()

Odpadlik

Ve své době velký hit na videu, dodnes ale zůstává řemeslné "zpracování" přeměny člověka na mouchu. Pro někoho možná odpodivé, ale rozhodně napínavé. ()

Fido

Klasika, ke které jsem také dorůstal. Strhující příběh a životní role Jeffa Goldbluma. Na rozdíl od Anthonyho nedoporučuji večeřet ani před filmem, po filmu to ani nikoho nenapadne :-)) Škoda, že výrazné memento tohoto filmu nevnímají někteří současní vědci. Měli by své experimenty také zkoušet nejprve na sobě, došlo by alespoň k přirozenému výběru... ()

LordMysti

Jednoznačně vynikající horor. To že mu dávám maximální hodnocení je tím, že žánr hororu je zde doplněn o klasickou sci-fi složku, tedy výzkum teleportování. Mám rád sci-fi, navíc i technické zpracování na takto starý film je výborné. Vše umocňuje strhující atmosféra, geniální nápad i výborný Jeff Goldblum. ()

chaturga

Na tento film nedám dopustit. Snad děsivější horror neexistuje. Na tu dobu? A vůbec myslím ten strach a psycho, když se začal Jeff měnit v mouchu! Bomba! ()

hlína

Naprostá filmová klasika, sice už na dnešní dobu slabší ale díky premiéře již v 90. letech se stala legendou. Jeff Goldblum vypadá jako moucha už sám o sobě a tak mu tahle role sedla jak nočník na prdel. Výborná atmosféra a ztvrárnění a docela silný příběh... ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)