Mucha

• Česko Moucha (viac)

klokyn

Mucha ma samozrejme dostala najviac keď som bol malý a k smrteľnému vystrašeniu mi stačilo hocijaké béčko s nejakou lacnou príšerou. Lenže tento film si dokážem pozrieť aj v súčasnosti a jeho atmosféra, depresívnosť a ľútosť nad hlavným hrdinom na mňa doliehajú stále rovnako. Navyše mi ani nevadia staršie efekty a dneš už trošku smiešnejšie pôsobiace masky. Jedna hviezdička však musí ísť dole, pretože napriek tomu že je to film kvalitný, dnes ma už narozdiel od iných starších hororov vystrašiť nedokáže. ()

Perfo

Výkon béčkového Jeffa Goldbluma mě mile překvapil a jeho postupná transformace v hnusné monstrum byla dokonalá. Konec, kdy se rozpůlená moucha plazí po zemi a chce skončit svoje genetické utrpení nemá chybu. ()

Carodej_pes

Cronenberg se vyžívá v nechutnostech a tím proslovem o hmyzí politice mě jednoznačně utvrdil v tom, že nad hmyzem přemýšlí tak trochu jinak, než duševně zdravý člověk. A vůbec, jak na takový pojem - hmyzí politka - vůbec mohl přijít? ()

Andresito

Seth Brundle vynalezl nejspíš největší vynález v historii lidstva. Teleport. A film mohl být o jeho využívání, zneužívání a o x dalších věcech s ním spojených. David Cronerberg se ale rozhodl jít jinou cestou. Cestou sci-fi hororu s prvky dramatu a romantiky. A ukázalo se, že se rozhodně vydal cestou správnou. Natočil film s atmosférou hustší, než krupicová kaše, který vešel do historie nejen díky Oscaru za kostýmy (rozhodně zaslouženému), ale podle mého hlavně kvůli fantastickému Jeffu Goldblumovi, který se proměny z lehce podivínského vědce v monstrum zhostil skvěle. Přes to všechno se na Mouchu s velkou pravděpodobností už nikdy nepodívám. Tam, kde by totiž jiný režisér dávno hodil střih, Cronerberg Vás nechá vychutnat si všechno pěkně až dokonce. Takže tu máme pestrou přehlídku nechutností, opicí obrácenou naruby počínaje, přes porod a samozřejmě Goldblumovými proměnami (slézající nehty, uši, kůže a bůhví co ještě) konče. A po skončení toho všeho mi bylo opravdu špatně od žaludku. 75% ()

punk_zero

Kokos, ta potvora bola riadne odporná... Stratil som chuť na horory asi. Hodnotenie ide poriadne dolu, vďaka tej muche a opici zo začiatku :D ()

masiko

Puvodne jsem chtel dat 3*, ale pak jsem si uvedomil, ze Moucha je vlastne jedinecny film, ktery je pravem kult - aspon 4 si zaslouzi, prestoze me nijak zvlast nenadchl. ()

METHOD_

dobry film...ale vidiet scifi z 1986teho v roku 2013 tak...predsa len to nejake resty ma. Ale vidiet to v roku 1986, tak tomu dam 5* bez debaty :) ()

Thomas_xxxxx

Zo začiatku mierne rozťahané, ale napriek tomu nie nudné. V druhej polovici dosť nechutné, až sa mi na to miestami zle pozeralo. Ale napínavé až do konca. Pekne je vidieť premenu hlavnej postavy. Seth Bundler na začiatku celkom sympatická postava, ale čím viac bol svojou premenou škaredší, tým viac bol povahovo hnusnejší. Jednu hviezdu strhávam za slabšiu prvú pol hodinu. ()

Nolanofil

Takto ma vyzerať horor. Nadherná animátorská práca, make-up Jeffa Goldbluma a celková vizionárska myšlienka filmu, mutácia génov, teleport. Čo mi ale dosť vadilo, že ten magor hneď na začiatku teleportoval opice? Prečo nenakúpil biele myši za dolár? Zvyšok viac-menej bez výhrad. ()

Flopik

1986 a tie masky ? Od dneska už  na malý rozpočet neprihliadam nakoľko keď v tomto roku dokázali vytvoriť niečo tak nechutné tak dnes už je to povinnosť. Herecky skvelé, je to takisto aj pekný romantický príbeh. Premena ešte raz famózna a na konci je to už grcania chtivé. Rozhodne klasika a veľká pochvala všetkým čo sa na tom podieľali. Jesť pri tom fakt neodporúčam. ()

pend

Výborný scifi horror, jeden z kultovních videosnímků 80. let, skvělé ztvárnění přeměny Jeffa Goldbluma v hmyz. Cronenberg znovu (a výborně) ukazuje svou fascinaci ve zkoumání přeměny lidského těla i jeho chování. ()

wollo

Když jsem tenhle film viděl poprvé, bylo mi hodně málo a pamutuju si, že mi z něj nebylo dobře:-) (psychicky i fyzicky) ()

Han-cock

No toto...lubilo sa mi, lubilo.Jeff svoju rolu zahral prenadherne a perfektne. Dobré boli aj cvičné prvkz na stoličke a na tyči. Jeho veľké oči prezrádzajú veľa vecí (radosť, smútok, nervozita a žiarlivosť). Fakt nechutné scénky s odlepovaním nechtov, vypadávanie zubov, odpadnutie ucha a aj roztopenie Johnovej ruky a nohy no a na konci celá premena bola dosť nechutná. Chcel by som len vedieť čo sa stalo s tou MUCHOU, žeby nejaký lilipután? No a na konci už bolo jasne vidieť že si Jeff (Brandoucha) praje zomrieť, keď namieril brokovnicu na svoju muchovskú hlavu. ()

Viperine

Je to dost dlouho, co jsem viděla Mouchu.. přesto můžu s klidným svědomím konstatovat, že se tenhle film zapsal hluboko do mojí paměti, a to asi takto:. Napětí, jinakost, sterilní výraz hlavní postavy, který dokonale doplňuje dramatičnost celého děje, odpornost té havěti :). Tenkrát mě smetla idea teleportace a její scénické podání.. dneska mohou působit dost obyčejně, ale celé to má svoje nezapomenutelné kouzlo. Dneska už je to retro, ale precizní a působivé. ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)