Seriál Etiketa nabízí jednoduchou, přehlednou, poučnou, vtipnou, ale nezesměšňující formou základní orientaci při společenských událostech všech úrovní - od soukromé návštěvy přátel po večeři u hlavy státu, tudíž od každodenních aktivit až k "výjimečným" událostem, na které by však měl být každý alespoň trochu připraven.

V posledních letech se zmnohonásobil počet lidí, kteří navštěvují nejrůznější společenské akce - mnohem víc než dříve navštěvujeme restaurace, party, recepce, společenské večírky, prezentace různých firem, vernisáže, divadla, bály, koncerty, kina atd. Taková demokratizace společenského života s sebou nese nejen potřebu znát společenská pravidla, ale i třeba změny v tradičním rejstříku oblečení; dnes už na společenské akci málokdy najdeme pána ve fraku či žaketu, pánové klobouky nesmekají, protože je obvykle nenosí, a jak se správně obléci na garden party - hlavně žádné "lodičky" - ještě nikdo nikomu neporadil. Seriál dává před přísnými normami přednost zdravému rozumu a prezentuje současný standard a ideál etikety. Rozumné délky jednotlivých dílů a zábavná forma dávají naději na udržení divákovy pozornosti a zapamatování si základních pravidel. Cyklem provází Ladislav Špaček, důvěryhodná osobnost, pro niž je dané téma očividně domácí půdou. (oficiálny text distribútora)

fleker

pěkně to kluci uklovali....navíc seriál o tom, jak se správně chovat tu snad ještě nebyl,, já sám bych moch napsat na todle téma literární dílo,,,,knihu se spoustou instrukcí co dělat a co rozhodně ne, ...pro mě sou společneský fópá takřka rutinní záležitost...detailně si vzpomínam na jednu zvlášť bizarní událost, která pro mě byla velikým poučením.... rovnou bych zní s vaším dovolením vytvořil pravidlo č.1, a to nikdy se nesnaž podat ruku někomu, kdo ji nemá..........dál je taky důležitý furt po nem nekoukat a nehledat v rukávu zbytek pahýlu...samozřejmě taky nevyptávat se ho furt jak se mu to stalo,,,a jestli to bolelo hned, nebo až když ruka dopadla na zem....jestli v tom má někdy taky ten fantom, jak to bejvá, že ho svrbí palec nebo tak,,, ale zavýst hovor uplně někam jinam,,,, já mám bohužel tu vošklivou chorobu, že mi nesymetrický věci připadaj strašně veselý,,,a tak i když někdo z kolektivu zaved téma hovoru někam do míst -co dělaj jeho rodiče- a on nám řek že jeho máma má kosmetickej salon a pracuje jako manikérka ,,,opět se ozvala ta moje rejpalita, chyt sem ho za tu poloviční paži, za to tučnáčí křídlo, a jen sem tak utrousil, že.. " todle, vypadá jako hodně vodfláknutá manikúra .... " ()

Havenohome

Keby mali všetky tunajšie seriály taký geniálny scenár ako tento program, tak by som nič iné nepozeral. Na každý diel som sa tešil nie ako na nejakú populárno-náučnú reláciu, ale ako na hranú vec. Doslova som čakal na každú postavu a uplatnenie jej špecifického humoru v nových a nových situáciách. Tomuto programu v rámci televíznej produkcie konkurujú asi len Šumné mestá. ()

duklak2

Vtipnost a poučení zde "svítí" na každém rohu. Více takovýchto pořadů. Myslím, že někteří lidé si z tohoto pořadu vzali poučení:) ()

Handle

Na tento pořad jsme se koukali ve škole v předmětu Efektivní komunikace a vůbec se nedivím. Je to opravdu výborná pomůcka pro učitelé - použitelná prakticky v jakémkoli oboru! Nesmírně zajímavé a poučné! Mohlo by se třeba natočit i nějaké remake tohoto pořadu. Bylo by to rozhodně přínosnější, než 90% pořadů, co jdou teď. ()

PROROK14

Hocikedy ak na to natrafím, tak si to aj pozriem. Tento program vám ukáže ako sa máte v spoločnoti chovať ale aj ako riešiť problémy a vyhýbať sa trapasom. ()

Kryton

Já bych do dával na školách jako povinné učení. V dnešní době jsou děti jako neřízené střely , který si nevaží té svobody co mají. Bravo pane Špaček! ()

hous.enka

Přesně tenhle formát pořadu v televizi chyběl. Humor, hrané scénky, ale hlavně celá řada důležitých informací, které jsou v tomhle pořadu podány dobrou formou, dělají z Etikety pořad, který účitelé pouštějí svým žákům ve škole (no fakt jo). ()

Cimr

Ladislav Špaček je vážně unikátní člověk. Zažil jsem s ním jednu besedu a ta se okamžitě po skončení zařadila mezi mé nej zážitky. 95% lidí v sále naprosto uhranul, jako kdyby nás hypnotizoval. Přesně ví, jaké fígly má používat tak, aby vám ještě dlouho strašil v hlavě a abyste každého známého otravovali tím že ,,Hele, já byl na diskuzi se Špačkem a on říkal..." Takoví lidé patří na obrazovku! A když zplodí vtipný pořad, který navíc dnešní hulvátskou populaci trošku vychová, není vůbec co řešit! ()

Paxxx.cz

Pořad o zásadách chování ve společnosti, mě skutečně v některých okamžicích zaujal, portože bych se zachoval uplně jinak, než jak říká etiketa. Určitě poučný pořad. ()

suicide

Špaček v kostce. MOTYČKA: Pán smí podat ruku dámě jako první jedině v případě, pokud tato je tak mladá, že by mohla býti jeho dcerou. ()

L_O_U_S

Zábavné, vtipné, poučné. Je smůla, že to, o čem Ladislav Špaček mluví, je samozřejmostí pro tak malé procento populace (a do svědomí si musím trochu sáhnout i já). (366.) ()

Fanucci

Vtipných i poučných 9 minut (myslím ale, že díly mohly být delší). Nikdy jsem nevěděl, kdy tento pořad dávali, ale vždycky když jsem na něj náhodou narazil, moc rád jsem ho slédl. Špaček působí jako velký snob a v scénkách kdy poučuje své buranské kamarády se mi zdálo, že ani nemusí příliš hrát. Má ale smysl pro humor a sebeironii, čímž si mne získal. ()