Upír v Brooklyne

• Česko Upír v Brooklynu (viac)

V brooklynském přístavu přistane prázdná loď plná mrtvých, kterou opustí velký vlk, který se později promění v muže a zmizí v ulicích města. Když zanedlouho poté chytí v ulicích města dvojice italských mafiánů mladého dlužníka Julia, vmísí se do sporu elegantní černoch Maximillian, který chce, aby ušetřili mladíkovo srdce. Jeden z mafiánů ho sice zabije, Maximillian však pobaveně vstane a oba mafiány hravě vyřídí. Julia, který se před ním pokusil uprchnout, chytí a kapkou své krve z něj udělá svého sluhu. Maximilian je totiž upír. Poslední svého druhu. Aby zachránil svůj rod před zánikem, musí do následujícího úplňku najít a získat ženu, která netuší, že je napůl upírka. Případ lodi plné mrtvých dostane na starost detektiv Justice, jehož kolegyni Ritu mrtvoly s vysátou krví podivně fascinují. A právě v ní Maximiilian pozná hledanou ženu a protože se mu žena musí oddat dobrovolně, začne kolem ní splétat jemnou pavučinu svodů. Když jsou pak objeveny mrtvoly italských mafiánů, rozhodne se detektiv požádat o pomoc dr. Zeka, odborníka na záhady. Ten tvrdí, že do Brooklynu dorazil upír. Maximillian několikrát zachrání Ritě život a téměř se mu ji podaří získat, jeho rafinované pokusy však neúmyslně maří jednou Julius, jindy zase Justice, který Ritu miluje. Přesto se mu podaří dostat ji do situace, kdy mu žena podlehne. Začne se měnit v upíra, když je však objevena mrtvola její kamarádky Nikky, jenž se také stala obětí upírova hladu, pokusí se žena z upírova vlivu vymanit. Pochopí, že Maximillian je původcem všech podivných úmrtí a když dojde k rozhodujícímu střetnutí, musí se rozhodnout, zda podlehne kouzlu šarmantního upíra a přijme bohatství, nesmrtelnost a vše co jí nabízí, nebo zůstane člověkem. (oficiálny text distribútora)

Campbell

Jako malej jsem to žral, v dnešní době kdy jsem viděl všechny možné, nemožné horory, je to sice slabší ale nemění to nic na tom že jsem se bavil a nostalgie zapracovala. Film má hned několik odkazů na Blackulu což mě překvapilo. craven zvládnul režii výborně, a jeho černý humor neměl chybu. Murphy se mi do role sice moc nehodil, ale nebylo to nejhorší. Bohužel hlavní herečka Bassettova mě strašně štvala a její chování jsem dost často nepobíral. Aspon že Hardison a Witherspoon mě rozesmívaly. Není to nic extra, na Cravena to je možná i slabota, ale já si jednu hvězdu připočtu hlavně díky nostalgii. ()

klerik

Tak v prvom rade treba povedať, že je to CRAVENOVA paródia na DRACULU. Murphyho úsmev, zuby a aj sluha je perfektný. Nechutnosti tam, kedže je to komédia, možno trochu nepasujú, ale sú chutne odporné. Keby tam bola lepšia a krajšia herečka (aj keď Angela inde vyzerá aj hrá oveľa lepšie) tak úplná paráda. O pár rokov prišiel celkom úspešny DRACULA 2000, čo je vlastne len remake tohto z Brooklynu... ()

iamek odpad!

Hodně špatný pokus o hororovou komedii, ale já se ani nesmál a ani neměl strach. Navíc Eddie Murphy v hlavní roli s dlouhýma vlasama byl dobrý vtip. ()

SOLOM.

Popravdě jsem se docela na tuto upíří hororovou komedii těšil. Mám rád některé filmy Wese Cravena a Eddie Murphy patří mezi moje oblíbené herce (co se převážně komedií týče). Jenomže velmi záhy se ukázalo, proč se tento film netěší příliš velkých diváckých ovací. Zbytečně zdlouhavá stopáž místy neskutečně nudí a najde se zde několik pasáží, které nás měly uzemnit svým komediálním pojetím, ale spíše mi to připomínalo marnou snahu a zavánělo to trapností. Snad kdybych měl tak o patnáct let méně, válel bych se u toho smíchy, ale ve třiceti mi už zbyly jen oči pro pláč. „To nebude Lassie…“ no a taky nebyla. Z velkého vlka se vyklubal pěkně nasraný upír, který trhá údy, kde se jen nachomýtne. Paradoxně začátek filmu patří k tomu nejlepšímu, co nám scénář nabídl. Přiteplená Murphyho image by mi ani tolik nevadila, jen kdyby se film nesl v podobném duchu celou dobu. Jenže to by Craven nesměl poněkud vyměknout a místo aby se snažil udržet vytvořenou atmosféru, začal do toho cpát jednu lacinou (leč místy i humornou) situaci a kvantum druhořadých hlášek za druhou. Chvíli to vážně fungovalo a i já musím souhlasit, že šoustat na matraci je určitě mnohem lepší a pohodlnější než na staré rakvi, jenže ve chvíli kdy to začalo až moc smrdět „romantikou“ jsem se začal docela dost nudit. Hororová stránka začala pomalu mizet do ztracena (až na samý závěr) – lépe řečeno vystřelila pryč stejně jako onen chudák policejní pes. Navíc jsem měl velký problém s hereckými výkony všech zúčastněných. ()

malylada

Horově se film vůbec nedaří prodat, prostě klišé nuda. Jediné co mě bavilo, tak černošské skeče, zvlášť, když si pustíte slovenský dabing.......4/10 ()

moviesfan

Tak u tohoto filmu se scénář moc nevyvedl. Převažuje zde nuda a co je snad strašnější než samotný film, jsou herecké výkony. Hodnocení: 35% ()

corpsy

Síce nie prevratná, ale zato svojim spôsobom sympatická hororová komédia, ktorá tak trošku neprávom prepadla. Obstojná náplň sobotňajšej noci. ()

Kryton

Nějak jsem to příliš nepochopil. Mám se smát? Mám se bát? Mám vůbec něco dělat? Craven skýtal aspon dobré jméno , ale tady se sekl jak on tak Murphy. Ten tímto nastolil dráhu , kudy jeho filmy povedou. ()

Korbitch

Nic extra, ale já tyhle upírský komedie miluju. Jsem tak totiž uchyl přes upíry, a ikdyž to nebylo bůhví jaký, tak Murphy svou elegancí upírům nezbůsobil újmu. ()

PKD

Dodnes nechápu,proč jsem se na to vůbec díval. Asi jsem se musel hooooodně nudit. A díky tomuto paskvilu,jsem se málem unudil k smrti. ()

Vojcl

Jedna hvězdička za charismatického Eddie Murphyho..zbytek nestojí ani za řeč.. Film se snaží být komediálním hororem, jenže problém je v tom, že člověk se u toho ani nesměje ani nebojí.. Je to prostě další velmi špatný film, který jak jistě Eddie doufá, zůstane v jeho filmografii navždy zapomenut.. ()

AlistairMir

Eddie Murphy má těžký život. Každé kamarádství se mu rozpadá (tu kámošovi upadne ruka, tu ucho) , dívka kterou miluje ho nemiluje a všichni ho chtějí sejmout. Přitom si jen občas sosne krve a z nudy sem tam vyrve srdce, nebo utrhne hlavu...mezitím zachraňuje své vyvolené život, aby ji obměkčil, jenže mu plány vždy zhatí všichni kolem a jako bonus má na sbalení dívky čas jen do úplňku jinak jeho rasa zanikne takže na nějaké trpělivé pomalé balení není čas. Tak co závidíte Eddiemu život upíra? Já bych se na jeho místě šel podívat na východ slunce abych měl pokoj. Eddie je ale vytrvalej a tak nám dále servíruje krvavou porci zábavy ze života upíra. ()

ZoltanCZ

Béčko. Ale Murphymu to docela sekne, to se musí nechat. Zbytek je ale pravda příšerný. Není to ani komedie, protože jsem se nesmál, není to rozhodně horor, ani omylem jsem se nebál, no špetka romantiky tam byla, ale trochu křečovitá... ()

cariada

Měl jsem trochu obavu na to koukat se slovenským dabingem, ale nakonec se to docela nechalo. Celkem vtipné, i když Eddie tu není jako jinde tolik ukecaný jeho sluha toho nažvaní víc a ještě mu k tomu vždy něco odpadne. Celkem vtipná hororová komedie. ()

DruidKarel

Tenkrát se mi tenhle film děsně líbil, ale dneska bych tomu dal fakt maximálně 2*. Už ani nevím, co mě to napadlo, ale 3* tomu dávám... ()

gabin(a) odpad!

To bylo tak strašný, že jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet. Každopádně mi bylo trapně za všechny zúčastněné:-( ()