Doktor Martin

• Veľká Británia Doc Martin
TV spot 2
Veľká Británia, (2004–2022), 62 h 31 min (Minutáž: 45–93 min)

Tvorcovia:

Dominic Minghella

Martin Clunes, Caroline Catz, Ian McNeice, Joe Absolom, John Marquez, Selina Cadell, Jessica Ransom, Eileen Atkins, Stephanie Cole, Katherine Parkinson (viac)

Úspěšný londýnský chirurg Martin Ellingham se rozhodne dát vale městu i kariéře a odchází na venkov do ospalé vesnice Cornish, aby se zde působil jako praktický lékař. Má sice skvělé chirurgické schopnosti, ale naprosto mu chybí schopnost komunikovat s lidmi, což jeho novým pacientům brzy začne jít na nervy. Navíc je v ordinaci zmatek po jeho předchůdci, lékařské vybavení je neopravitelné a v záznamech o pacientech panuje nepořádek. "Korunou" jeho nové praxe je ovšem Elaine Denhamová, nejneschopnější sekretářka v kraji, kterou zdědil po svém předchůdci. (Česká televize)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (45)

Zlá krev (2004) (S01E06)

Tvůrci se tentokrát nechali trochu unést nadšením nad postavou hlavního hrdiny, operaci v sanitce bych ještě bral, ale v plné rychlosti? No tak, mohli přece nechat na chvíli zastavit. Jinak mě doktor bavil jako obvykle, jeho neempatický přístup k pacientům mě opravdu baví a vyhodnocení polibku zavánělo genialitou. To fakt potěší. ()

Série 2 (2005) (S02)

Hodnocení druhé série se u mě nakonec udrželo na čtyřech hvězdičkách, i když jsem měl k jednotlivým epizodám celou řadu připomínek. Největším problémem bylo to, že tvůrci místy zapomínali na humor, a děj mě tak někdy lehce nudil. Nevím, kde se stala chyba, protože některé epizody byly velmi dobré. Bavil jsem se i tehdy, když tvůrci upozadili vtip ve prospěch dramatu, problém jsem měl jen s díly, které neměly čím zaujmout. ()

Vrtošivé stáří (2005) (S02E01)

Doktor byl i v první epizodě druhé série stejně vstřícný jako v první řadě, potěšila mě jeho nová asistentka/ sekretářka/ recepční v podání Katherine Parkinson. Obyčejný život obyčejných lidí v obyčejném anglickém městečku mě jako obvykle spolehlivě pobavil. ()

Puchýř (2005) (S02E02)

Tentokrát jsem se bavil už od úvodních titulků a vydrželo mi to až do těch závěrečných. Doktor se hned ze startu dostal do vynikající formy a jeho veskrze milá a empatická osobnost si mě cele získala. Vzhledem k tomu, že mám k většině lidí podobný nebo i horší vztah, epizoda se mi nemohla nelíbit. ()

Krev není voda (2005) (S02E03)

Ve třetí epizodě druhé řady mi trochu scházel humor. Tvůrci vystavěli celý díl na vážnějším základě, a to je podle mě škoda, protože se na seriál dívám hlavně proto, že mě baví svým humorem. Pravda, našel jsem pár vtipných momentů, ale přece jen jsem si už zvykl na veselejší přístup. ()

Aromaterapie (2005) (S02E04)

Čtvrtá epizoda druhé řady byla z těch, u nichž jsem se nemohl až tolik zasmát, protože se doktor držel příliš při zdi a nevědomky neurážel všechny pacienty tak, jak jsem u něj zvyklý. Jinak mě ale bavila ta záměna alkoholismu s cukrovkou, znám člověka, který zažil na vlastní kůži (a některé vnitřní orgány) totéž. ()

Nepokojná mysl (2005) (S02E05)

Podobně jako v předchozí epizodě mi chybělo větší množství humoru, ale tentokrát tu byl silnější příběh. Musím také ocenit, že se našlo více prostoru pro Katherine Parkinson, která je v seriálu výborná stejně jako v IT Crowd. Každopádně jsem se dobře bavil a přispěla k tomu i nová učitelka. ()

Rodičovská láska (2005) (S02E06)

Od seriálu Doc Martin očekávám především suchý humor. Ten se sice v šesté epizodě dostavil jen v omezeném dávkování, ale vynahradil mi to dostatečně dramatický příběh, který dodal titulní postavě novou hloubku a mnohé vysvětlil. Na oddechový seriál velmi solidní zápletka. ()

Cesta z lesa (2005) (S02E07)

Sedmou epizodu jsem sice ohodnotil třemi hvězdičkami, ale chybělo jen málo, aby to bylo za dvě. Díl začal celkem slušně a chvíli jsem si myslel, že se budu dobře bavit, pak si vzal náhle humor volno, přišla výprava do lůna přírody a já jsem se střídavě nudil a nechal vytáčet nelogickým chováním jednotlivých postav. ()

Šalebná láska (2005) (S02E08)

U osmé epizody jsem se bavil mnohem lépe, než u předchozího dílu, který mě dost nudil, a uvažoval jsem o udělení čtyř hvězdiček, pak ale převládla romantická linka, v níž se opět přežvýkalo to, co se řešilo již mnohokrát a ve chvíli, kdy jsem se pevně rozhodl pro hodnocení 3*+, přišel doktorův závěrečný rétorický výkon a opět jsem skončil na čtyřech hvězdičkách. ()

Návrat ztraceného otce (2005) (S02E09)

Za celou dvojitou epizodu jsem se rozhodl udělit čtyři hvězdičky, protože mě celek nenudil a hlavně v druhé části jsem se slušně bavil, ale štvalo mě příšerně nelogické chování všech postav po celou dobu přepadení nebo únosu, nebo co to vlastně bylo. Už chybí jen Richard Ayoade a IT Crowd je kompletní. 4*- ()

Série 3 (2007) (S03)

Třetí sezóna seriálu Doc Martin u mě překvapivě zabodovala. Říkám překvapivě, protože jsem očekával postupné upadání kvality zejména v oblasti humoru i scénáře jako celku. Musím přiznat, že jsem se mýlil, tvůrci si s humorem většinou poradili velmi dobře, jako bonus přidali do některých dílů i kvalitní napětí nebo drama, takže jsem se v naprosté většině případů výborně bavil a seriál mi hezky zpříjemnil úterní a čtvrteční odpoledne. ()

Příští ráno (2007) (S03E02)

Druhá epizoda třetí řady byla v první řadě vtipná, takže nehrozila nuda. Pobavil mě doktor, Pauline i její záskok a opět se mi potvrdilo podezření, že jsou myčky nádobí životu nebezpečné. Znovu jsem se mohl pochechtávat při romantických chvilkách s doktorem, ten člověk ví, jak uzavřít konverzaci. ()

Miluj bližního svého (2007) (S03E03)

U třetí epizody jsem se poměrně dobře bavil, doktorovi se snad tentokrát ani nedalo nic vytknout, v tomto případě ustál srážku s blbci na výbornou, jak se znám, já bych při setkání s "alternativní" rodinkou nervy na uzdě neudržel. Pokud jsem dobře počítal, Luisu urazil maximálně třikrát, takže začínám mít obavy, jestli nám doktor nějak neměkne. ()

Doktor vždycky zvoní dvakrát (2007) (S03E04)

Téma čtvrté epizody bylo výborné a teta Joan, jež dosud působila jako pevný pilíř, o který se může Martin v případě nouze opřít, pobavila jako nikdy. Je to zvláštní, ale přestože se nejednalo o mou příbuznou, stejně jako doktor nemůžu ten obrázek dostat z hlavy. Bohužel. A aby toho nebylo málo, Martin opět ukázal, že umí oznámit tragickou událost s nebývalou empatií. ()

Rozejít se je těžké (2007) (S03E05)

U páté epizody třetí řady jsem se velmi dobře bavil. Doktor dostal zase jednou dostatek prostoru, aby se předvedl nejen jako lékař, ale také jako romantik. A zatímco jako lékař je ztělesněním profesionality (až na tu krev), v roli romantického hrdiny je naprostým amatérem a vždy mi naskočí v hlavě asociace, která zahrnuje spoustu porcelánu a tlustokožce. ()

Jen my dvě (2007) (S03E06)

Tvůrci naroubovali na šestou epizodu klasickou detektivku z anglického venkova a na mě to překvapivě dobře fungovalo. Sice jsem měl silné obavy ze změny doktorova chování v otázkách romantiky, ale Martin se nakonec naštěstí neovládl, takže mě nezklamal a čtyři kousky mu budiž přány:-) ()

V nemoci i ve zdraví (2007) (S03E07)

Závěrečná epizoda třetí sezóny se tvůrcům vydařila, klidně bych přidal i pátou hvězdičku, ale většině situací chyběl moment překvapení, byly silně předvídatelné. Doktor dostal dostatek prostoru, aby předvedl celou sílu své úžasné osobnosti, celý díl byl vtipný, a tak jsem se nemohl nebavit. ()

Série 4 (2009) (S04)

Podivné, čtvrtou sezónu vidím jednoznačně jako nejslabší, z těch, které jsem už viděl, přesto se nakonec průměrná známka vyšplhala na čtyři hvězdičky. Počítám, že to bude mým lehce sentimentálním vztahem k seriálu, takže jsem zřejmě některým epizodám mírně nadržoval, no ale co už. Každopádně se s další řadou hodlám polepšit, takže v zájmu celého seriálu doufám, že bude stát za to. 4*- ()

Snáze čelit zlu, které známe (2009) (S04E01)

Čtvrtá sezóna mi nabídla první epizodu a s ní i pozměněný dabing, který mě nutil skřípat zuby a málem ovlivnil i mé hodnocení. Nechal jsem to chvíli uležet, rozhodl jsem se, že za to britští tvůrci nemůžou a za zajímavý vývoj děje a za to, že jsem se celou dobu bavil, jsem nakonec ty čtyři kousky přiklepnul. ()