William Miller vyrastá s prísnou matkou, ktorej neustále konflikty s jeho staršou sestrou vyvrcholili až jej odchodom z domu. Bratovi však nechala darček - zbierku platní rockových kapiel. Pätnásťročný chlapec sa do rockovej hudby zamiluje, prispieva do školského časopisu, a sníva o tom, že sa stane uznávaným hudobným kritikom ako jeho vzor Lester Bangs. Jedného dňa sa jeho sen stane skutočnosťou a William vyráža na svoje prvé turné... (STV)

Rssa

Tenhle film na vás dýchne svojí atmosférou, hereckým obsazením i hudbou. Komplexní film, který nepostrádá prvky komedie, dramatu, muzikálu, romantiky, trochu té letecké katastrofy a roadmovie. Možná i víc. Z herců nikdo nevyčnívá, možná trochu Billy Crudup, ale ne moc. Příjemně strávený čas. 90 % ()

noby

160 minut potěšení. Na tomhle kousku mě potešilo snad všechno - hudba, scénář, herci, kamera, hlášky - spojené v příchuť stýskání po hudbě z lásky k hudbě a životu, stýskání, které se i ke scénám, jejichž skutečná podstata je mnohdy značně syrová, chová nakažlivě něžně. ()

1860

Zajímavý pohled na rockové podhoubí sedmdesátých let, ale podle mě toho ještě hodně skrývá a není tak otevřený.. ()

Gildor

Na můj vkus trošku naivní, ale jinak dokonalé.. Akorát matka Frances McDormand mi přišla celou tu dokonalost jaksi narušující a do stylu filmu se vůbec nehodící.. Ale i přesto 90% ()

Oxy

Scéna s deskou Simona a Garfunkela neměla chybu! Jinak film slouží jako báječný náhled do rocknrollové kultůry a života/psychologie lidí, kteří se v ní pohybovali. ()

Scevola

Skvela, chytlava muzika, zaujimavy pohlad do zivota rockovej skupiny ale na viac ako 3 a pol * to nestacilo. Nejak som si k tym postavam nenasiel cestu. 7/10 ()

Hanys_

Kdysi viděno na vhs, ale je fakt, že tehdy jsem tenhle filmek tak úplně nedocenil. Skvělý soundtrack a ještě lepší scénář. ()

Ondis

Moc pěknej příběh o mladým novináři,který vyráží na turné s rock'n'rollovou skupinou. Atmosféra koncertů a zákulisních bujarých párty se prolíná s romantikou, ve které exceluje třešnička na dortu Kate Hudson :-) 80% ()

Crackonosc

Nečekal jsem to, ale Almost famous se mi trefilo do noty jako málokterý snímek- atmosféra, hudba, herci, humor, romantika, emoce... všechno je tam, kde má být a všechno je tak, jak má být. Neřikám, že pro každýho, ale já jsem se prostě zamiloval... Vážně, kdykoli nemám co dělat, vzpomenu si na jednu z výborných scén, kterými je tento film doslova prošpikovaný. ()

DannyBoy80

Zajímavý film zobrazující jednu jízdu staré rocknrollové kapely stylu Led Zeppelin nebo Black Sabbath. Tradičně skvělý výkon Frances McDormand, ale ani Hudson nebo Crudup se neztratili. Každpádně poučná sonda mezi hvězdy hudebního showbusinessu. Prožívámě jejich můry, starosri i radosti, sex, drogy a rocknroll. Škoda zase klišovitého hollywoodského závěru ve stylu "cosmesi, tosmesi, všechno dobrý". ()

Abiosis

*DLHOVLASÍ* Film bol pre mňa zdrojom mnohých pozitívnych emócii, keďže rocková hudba a všetko s ňou súvisiace ani nič iné poskytnúť nemôže. Energia, odviazanosť, nezávislosť, coolovosť, promiskuita, sláva... tieto a mnohé iné sú kľúčové slová filmu a mnohí z nás by aspoň na chvíľu vymenili stereotypy vlastných životov za neviazanosť správneho rockera. Film plynie pomaly, avšak neuspáva, pretože každý z protagonistov má energie na rozdávanie. Užívajú si svoj život a je to z nich poriadne cítiť. Mierne ma mrzí, že vo filme sa neobjavili žiadne cameo úlohy; priestoru pre mne tu bolo veľa. Verdikt v 1 vete: Rockerský film nie len pre rockera. 10.05.12 ()

Schuldiner

Ach ty rock´n´rollový moudra... Ty mě dostávaj.. A pohádka o 15tiletym novináři, kterej vyrazí na tour s kapelou v roce 1973, a navíc píše pro časopis Rolling Stone, a dokonce chtějí dát ´´jeho´´ kapelu na titulní stránku.... Ne, tohle ne. Zkrátka mě to nebavilo a neoslovilo. Je to strašně pohádkový a vlastně i nudný a navíc zdlouhavý. Viděl jsem delší verzi a těch 161 minut jsem musel dát nadvakrát. Na tom filmu neni vůbec nic zvláštního nebo nějak zvlášť zábavnýho. Žádnej sex, žádný drogy, málo rock´n´rollu! ()

Becca_

Přiblížení let sedmdesátých prostřednictvím jedné rockové kapely. Co víc si může fanynka přát? Scénu v autobuse si pouštím každý den před spaním:). ()

Wishkah

Řekněme si to popravdě. Pokud už člověk někdy viděl nějakou Road Movie, tak se člověk velkých překvapení zrovna nedočká. Film si jede ve své šablonce a neustoupí ani o krok. Taky některé vedlejší příbehové linky jakoby zůstaly pouze nakousnuty a pro příběh nemají žádný smysl. Ale to jsou asi tak jedině mušky, které mě napadly. Jedná se o výborně zahrany a zpracovaný příběh o jedné hudební éře, která musela opravdu stát za to. Pochvalu posílám hlavně k Billy Crudupovi a hodně se mi líbil i Jason Lee. Ty hudebníky jsem jim fakt věřil. Jasona je ve filmech typu Alvin a Chipmunkové škoda ()

Tarako

Na to jak málo jsem od toho čekal, jsem nakonec dostal opravdu hodně. Nejen "hudební drama" charakterizuje tenhle film ale je v něm taky velká dávka komedie, opravdu jsem se od srdce zasmál. K tomu sympatické herecké obsazení, happy end, ... No co víc si přát? ()

dehlie

príbeh z inej doby, ktorú by som chcel zažiť. nenapadá ma nič, čo by mi na almost famous vadilo. "dospievanie nebolo a nesmie byť komerčné". ()