Nočná mora v Elm Street

• Česko Noční můra v Elm Street (viac)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

Breeg

Jedna z prvních vlaštovek Wese Cravena. Dodnes si pamatuji, když jsem v jedenácti letech viděl noční můru poprvé. Byla to podívaná, která mi na dlouho dobu stopla sledování hororů. Ta atmosféra byla nepopsatelná. Wes zabodoval, že se Freddy ponejvíce schovává ve stínech. Je tedy trochu škoda, že jednička byla více méně jediné, u které se člověk bál. U některých dalších pokračování Wesova ruka evidentně chybí. Snad jen zamrzí, že některé postavy se chovají tak, že by si zasloužily proliskat. Ale dobře, všechno nemůže být perfektní. Teď když se na můru podívám s odstupem několika let, spíše pobaví, než že by děsila. Ale i tak je to dobrá podívaná a je se vždy budu bavit. Tak tedy díky Nancy a Deppovi a drobným detailům lepší 4 hvězdičky. ()

dread5

Síce sú niektoré herecké výkony trochu slabšie, aj tak je to jeden z najlepších hororových snímkov. Kto si chce pozrieť horor, určite treba siahnuť po tomto. ()

Rathe

Nějak mě během filmu vyprchala důvěra v horor. Nicméně já jsem se parádně bavil. Protože kombinace vtipného a odporného Freddyho je skvělá. ()

Formiczz

Výborný nápad! Co víc dodat, jako malý chlapec jsem Freddyho žral, fascinoval mě ten nápad, jako u všech klasických slasherů př. Pátek třináctého či Halloween. V prvním díle se záporné postavy nemůžete nabažit, ale pak vám trošku začne lézt krkem, Freddy ale ne. Ano, chápu, že v osmdesátkách se toho lidé báli, dnes by se tomu možná leckdo zasmál, ale přece jen to má něco do sebe. Onen nápad "hodit" Freddyho do snu a nechat ho tam vyřádit je dobrý a promyšlený. Přesto, i v tom klasickém slasheru najdeme pár věcí, co by se dali udělat lépe. Každopádně se na tenhle film podívám raději, než na jeho novější verzi, která je upřímně řečeno - trapná. ()

doom.cz

Jééédnááá, dvěěěě, Fréédý jdéééé... Mno, na začátku jsem si říkal "nůůůdáááá", tohle by na mě fungovalo jako na teenagera a ne po třicítce, první vražda byla celkem trapas, ale pak najednou blik, film se rozjel, získal příjemnou atmosféru a začal mě bavit. Takže slabší 4* kvůli začátku. ()

joffreydepeyrac

Jedna z nejoriginálnějších zápletek, tedy dokud byla ještě tak jednoduchá, že bdíš, jsi v bezpečí, spíš, je po tobě. S přibývajícími sequely a úrovněmi snů (usínáš ve snu) už mi to přišlo pitomé a prvoplánovité. Ale jednička byla super. ()

Mountain

Film je pěkný, ale rozhodně bych ho nebrala jako horor. Jasně, v 80. letech to byl hororový hit, ale dnes už ani ne. Robert Englund je pro dream vraha naprosto ideální a v české verzi má dobrý dabing, který se v dalších dílech už neobjeví. To, co bych filmu vytkla, je momentálně málo akce a tím se vám film pomalu krátí, ale děj je naprosto fantastický. ()

pupopony

Jednu hvězdičku za to, že jsem se u tohoto snímku zasmál !! Nelíbilo se mi to v roce 1985 a nic se na tom nezměnilo ani po více jak 30 letech ()

okisse

Co jsem čekal to jsem dostal. Prvně jsem noční můru viděl jako malý kluk a i když se podívám zpětně, od Freddyho by se mohli leckteří tvůrci nových hororů učit. Originalita (realita x sen), střih, vše skvělé. Některým možná přijde, že narozdíl od modernějších/jiných hororů postrádá film trochu dynamiku, ale z mého pohledu to tak není. I po letech jde o suprovou lekačku. ()

Wiceman

Můj nejoblíbenější kultovní bubák vůbec. Pamatuju si, jak na maškarní všichni ostatní děti chodili za Želvy ninja nebo za Křemílka z Muchomůrkou, jen já byl několikrát po sobě za Freddyho Kruegera :D :D Ano i tak se dá ovlivnit mysl malého dospívajícího dítěte :D No nic, k filmu. Film na svojí dobu a s extrémně nízkym rozpočtem dokázal udělat vyslovenou díru do světa a zařídil si tak nikdy nehynoucí slávu. Wes Craven se po divných Hory mají oči rozhodl natočit horor o vrahovi dětí, kterého jejich rodiče upálili, ale nevědomky rozpoutali smršť zabíjení, kterému nemohou zabránit. Freddy totiž zabíjí ve snech a jakmile umřeš ve snu, umřeš i v realitě. Do paměti se taky zapsala titulní tajuplná píseň, která ještě víc prohloubí pocit strachu. Skvělej Robert Englund, jehož dlouhej frňák propůjčil ksicht pro Freddyho ještě na mnoho let a mnoho dílů dopředu. Netřeba snad říkat, že na něm celý film stojí a když se objeví na scéně s plnou hubou hlášek, nelze ho nemilovat. Prostě sympaťák. Co se týká dalšího obsazení .... Nejvíce asi vyčnívá mlaďounký Johnny Depp a tehdy už filmový veterán John Saxon. Docela se divím, že na tenhle film kývli vzhledem k tomu, jak malej rozpočet měl a kolik problémů na place vznikalo. Dobře, že zůstali. Stali se součástí kultovního díla, kterému můžou konkurovat jen Pátky třináctého nebo Texaský masakry. Lepší čtyři hvězdy. ()

SNCIS

"Jedna, dvě Freddy jde Tři a čtyři k tobě míří Pět a šest kříž dej v pěst Sedm, osm ztratíš rozum Devět, deset stát, nikdy nechoď spát." - Kultovní hororová klasicka - 80%. ()

Duffman 97

Freddy je kultovní záporák a žádný z následovníků ani zdaleka nedosahuje kvalit A Nightmare on Elm Street 1.Dobří herci, charismatický záporák ale hlavně děsivá atmosféra. ()

Dzobsteve

Milujem staré horory a tento je jeden z mojich najobľúbenejších. Prečo ? No lebo je originálny a ma svoje GORE scény ktoré mám rád na filmoch takého typu. REmake z roku 2010 je dosť slabý oproti tomuto,takze ten radšej vynechajte ()

AnnaSophia

Jakožto exponát do sbírky v oblíbeném žánru jsem se konečně odhodlala. A pak - co vlastně hledáme tak úžasného, že se ten film stal kultem? Smála jsem se při vodotrysku krve stříkajícího z postele a jediný moment, kdy jsem se fakt zděsila byl, když z telefonu trčel jazyk. Mimochodem, Johnny je zde sice k sežrání, ale dáte klukovi jednoduchý úkol - neusnout - a on ho nesplní. Dvakrát. Po sobě. A pak to tak dopadá. Trčící jazyky z telefonních sluchátek. ()

70s80s90s

Zda sa mi to ako vcera, ked som isiel s rodicmi zo skolky a prave pri vchode bol plagat Freddyho, ktory mal putat divakov do kina. Presne ten plagat so sklebiacim sa Freddym, ktory je tu na csfd. Pre predskolakov a ich rodicov to bol celkom sok, ale ja som dodnes vdacny cloveku, ktory ho tam vylepil:) Od toho okamihu som ten horor chcel strasne vidiet..podarilo sa mi to o par rokov neskor tajne jednym ockom odsledovat v TV. Ako to uz povedala Heather Langenkamp v Novej nocnej more..kazde dite zna Freddyho, jako Santa Clause nebo King Konga. ()

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (viac)

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

26.12.2018

Noční můra v Elm Street už se jednoho remaku dočkala. Snímek z roku 2010 byl ale těžký propadák, a to jak po stránce finanční, tak i mezi diváky a kritiky. Studio New Line Cinema ale o pět let… (viac)

Wes Craven (1939-2015)

Wes Craven (1939-2015)

31.08.2015

Ve věku 76 let nás včera opustila hororová legenda Wes Craven. Slavný režisér podlehl rakovině, která ho trápila mnoho měsíců, přesto mu ale nezabránila v tom, aby se věnoval svému milovanému žánru.… (viac)