Nočná mora v Elm Street

• Česko Noční můra v Elm Street (viac)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

domirovec

Ta nejlepší z nejlepších nočních můr pro opravdové hororové fajnšmekry, jejíž naprosto úžasnou a velmi efektivní esencí pro vyděšení diváka spočívá v hlubokomyslném ději, úžasných krvavých scénách, nehorázně povedených speciálních efektech a vynikající atmosféře, která celému dílu pomáhá vyladit kompletní divácký zážitek na maximum. Opravdová legendární noční můra, servírovaná přímo na Elm Street od jednoho z otců hororu, Wese Cravena. 5/5 ()

panvasik

Nejlepší slasher film, který byl natočen. Fantastické a děsivé. Narozdíl od ostatních slasherů, kde nás jenom čeká klasický vrah a je to prakticky pořád to stejné dokola, je tady originalita nadevše. Freddy Krueger je vrah s kurevsky velkým charisma a nejde ho nemilovat. Každý kdo má rád zabijáky a partu tupých teenagerů a neviděli, jste tenhle počin... hanba vám. Okamžitě si prosím doplňte vzdělání, děkuji :) Co se týče efektů nemohu být spokojenější na tu dobu, zase byly tak trochu revoluční a vraždy, kvůli tomu vypadají surově a kurevsky krvavé, když k jedné vraždě potřebovali mop :) láskyplných 10/10 ()

plagjoklas

Prvý a najstrašidelnejší diel zo slávnej hororvej série. Wes Craven sa tu ukázal ako človek čo rozumie teenage hororu. Film po ktorom sa mi začali horory páčiť omnoho viac a po ktorom som mamu prehováral nech mi uštrikuje červeno-zekený sveter. ()

Leoric

Nemohu hodnotit jinak, než plným hodnocením, neboť Wes Craven dokázal stvořit hororovou ikonu, která přetrvá, a vyděsí ještě pěknou řadu teenagerů. Tento film neztratil ani dnes nic ze své působivosti, propojení snového světa s realitou naprosto funguje, atmosféra je tíživá, a nenechá vás ani na chíli vydechnout. ()

maZSlicko

1. dil nejlepsi ze vsech,Fredy kultuvni zmrdecek jak svina :)ten jeho svetrik a svezi plet me desi do dneska,na Nocni mure sem vyrustal,a pomatuju si moje filmovi zacatky ktery zacinali na nocni mure,panence chucky a podobne dalsich ohavnosti,presto tyhle filmi me zustali v srdicku ,asi i proto ze sem je skoukaval v tom mladi se svim stryckem,vzpominam rad jak sme lezeli oba pod perinou,vykukovali nam jen oci,usi sme meli zacpany kdyz fredy jde a brousi si nehtiky o zdi,nebo kdyz maly deti zpivaji fredyho hymnu..proste nezapomenutelny a jedinecnej dil z tejhle serie,a hrozne rad bych chtel videt Englunda v nejakej predelavce nebo i v nejakym tom pokracovani..jinak dobrej Johny :) ()

desolator6

Čo si budeme nahovárať. Fredy Kruger ako záporna postava, bol najsympatckejší z celého filmu :-) . Plus výborná hudba, ktorá ma vedela navnadiť. Ale už pre moju generáciu to nemôže byť taký trhák, ako kedysi. ()

Mr.FreeZer

Klasika, která opravdu nedá režisérům spát (letos už osmé pokračování). Jednička nepostrádá skoro nic, strach, výborné lekačky, Freddy, přesvědčiví herci to vše tento snímek má. Johnny Depp toho bych nepoznal.. ()

Torgal

Oceňujem predovšetkým originálny nápad zabijaka v snoch i jeho prevedenie (všetky scény s Freddym sú výborné), no v dnešnej dobe mi tento film nepríde vôbec desivý. V pokojnejších pasážach film ale nie je moc zaujímavý. Spomenúť musím aj hudbu, ktorá mi liezla na nervy od samého začiatku až do konca. Nebyť debilného záveru mohlo byť hodnotenie ešte o kúsok vyššie, ale to čo sa deje na konci bolo na mňa jednoducho priveľa. Ten film sa stihol v posledných piatich minútach sparodovať. 6+/10 ()

helraiser

Už při počátečních titulkách musí být každému jasné, že se mu do rukou dostalo něco zcela vyjimečného a také tomu tak je. Dostal se mu totiž do rukou film, který navždy změnil tvář horroru. První díl horrorové série Nightmare on Elm Street je rozhodně nejlepší a nejděsivější z celé série. Na rozdíl od svých pokračování je tento čistokrevným horrorem. Poprvé se tu setkáváme s budoucí ikonou horrorového světa s Freddym Krugerem. Jen co se objeví, tak divákovi naskočí husí kůže. Co teprve potom když při pronásledování svých prvních obětí předvede něco ze svého arzenálu děsu a vynalézavosti. Jako příklad uvedu třeba odříznutí svých prstů břity své rukavice, stažení kůže z obličeje, či vylejzání červů z poraněného (proříznutého) hrudníku. Ovšem co mě dostalo ze všeho nejvíc a na co nikdy nezapomenu tak byla první Freddyho vražda- Freddy vleče svou oběť po stěnách a stropu ložnice, to je prostě mazec. Kdo chtěl vždy vědět proč Freddy vypadá tak jak vypadá a proč nosí na ruce rukavici s břitvami tak ten se to vše dozví, právě v tomto úvodním díle. No prostě první noční můra je pecka, která nic na své děsivosti a výjimečnosti neztratila ani dnes. ()

Fat'Fatal

Kdysi jsem se Freddyho bál. Strašně moc, pamatuju si, jak jsme si s bráchou na prsty dávali kolíky na prádlo a strašili toho druhého :) Dneska už jde o takové to béčko, ale jednička má furt koule. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Bollek

Ani nevím, proč jsem tuhle klasiku ještě nikdy neviděl a teď už i vím, jaká byla chyba to odkládat. Výborný příběh, výborné zpracování, výborné zvuky. Z toho skřípání mě ještě teď trochu bolí uši a ještě pořád se trochu celý třesu. Říkám si, že bát se u filmu dá asi i mnohem víc, ale ta bezmoc těch lidí mě nějak dostala. A po tomhle filmu mám jít jako spát, jo? Nějak se mi ani nechce. Spíš bych to viděl na to kafe. Jedna dvě, Freddy jde... ()

chrispe

Fredy je kult, to uznávám (a proto hvězda navíc). Ale dnes už je to slabej odvar a já v sobě bohužel nenosím nostalgii jako jiní. ()

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (viac)

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

26.12.2018

Noční můra v Elm Street už se jednoho remaku dočkala. Snímek z roku 2010 byl ale těžký propadák, a to jak po stránce finanční, tak i mezi diváky a kritiky. Studio New Line Cinema ale o pět let… (viac)

Wes Craven (1939-2015)

Wes Craven (1939-2015)

31.08.2015

Ve věku 76 let nás včera opustila hororová legenda Wes Craven. Slavný režisér podlehl rakovině, která ho trápila mnoho měsíců, přesto mu ale nezabránila v tom, aby se věnoval svému milovanému žánru.… (viac)