Nočná mora v Elm Street

• Česko Noční můra v Elm Street (viac)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

montel

Nancy (Heather Langenkamp) a její přátelé trápí děsivé noční můry, ve kterých potkávají chlápka jménem Freddy Krueger (Robert Englund). Bývalý masový vrah dětí ze sousedství, který je již pár let po smrti. Pomocí snů, se teď Freddy snaží vyvraždit zbytek dětí na Elm Street a pomstít tak svou smrt....První díl je to nejlepší, co se o Freddym natočilo. Pravda, trojka je taky docela v pohodě, ale původní film nic nepřekonalo. Skvělá hudba,hustá atmosféra a originální nápad, dělá z tohoto snímku klasiku. A jako třešnička na dortu, debut Johnnyho Deppa. K čertu s remakem, už teď se ho bojím..75% ()

kpt.Marťas

Legendární kousek, který si svoji slávu zaslouží. Film sám o sobě není nijak moc vynalézavý, ani děsivý. Stojí na několika vtipech a hláškách a efektním zabití ve spánku. Fredy samotný mě nijak moc neuchvátil, větší démon byla matka hlavní hrdinky, tý jsem naprosto věřil, že vzala sirky a sama Fredyho zapálila. Takže vpodstatě průměrný kousek, který u mě ke čtyřem hvězdám vystřelil prfektní, efektní a znepokojivý závěr. "...po chodbě se neběhá..." ()

teseth

Stará dobrá klasika, která všechny příznivce hororů v době své premiéry téměř donutila skandovat před kinem s prapory. I v dnešní době si mnoho lidí rádi připomenou stará dobrá léta a doby kdy se triky dělaly všechny mechanicky! ()

zurivymlok

Noční můra v Elm Street je výborný námět pro rozehrání neuvěřitelně děsivého a depresivního hororu, kde by mohla hrát výraznou roli i psychologie. Mohl by to být atmosférický horor plný fantasie. Bohužel ani Wes Craven v původním, jasně nejlepším, díle z toho nedokázal vytěžit více než jen ubohou řezničinu plnou tupých dialogů a nepřesvědčivých hereckých výkonů. Ani tolik chválený Robert Englund není zase tak zvlášt přesvědčivý a víceméně je jeho štěstí, že se pro tu roli dobře typologicky hodí. Potěší snad jen tehdy začínající Johnny Depp a občas slušně natočená vražda. Myslím, že kdyby se námětu chopil slušný scénárista a režie David Fincher, mohl by vzniknout fakt super horor. Ale jak už to tak bývá, studia na těchto vyvražďovacích sérií zkouší nýmandy, takže "áčkového" zpracování se asi nikdy nedočkáme. ()

FAxPR

dnes už spíš nudí.. pár nápadů tam ale pořád je fajn.. třeba origo krvo-trysk nebo marshmellow schody.. jinak nic moc a turbo nepříjemná hlavní hrdinka.. ()

Mrtvobog

Mrazivé, temné, nechutné, depresívne, kultové (hoci isté mínusy to má - rozťahanosť filmu, stupidita dospelých postáv, vraždenie mohlo byť originálnejšie a J. Depp tu ešte nemal charizmu). Treba však uznať, že miestami som sa aj ľakol. ()

smely

Pro mě totální kult mezi horory,ve scéně kdy jde Freddy po ulici s mega rukama mě ani tak nemrazilo,jak jsem byl zmrazenej. Robert Englund nepřekonatelnej a nová noční můra a novej herec to jen potvrdili. ()

Sekacik123

Perfektné, úšané dokonalé, nemám čo viac dodať. Perfektné herecké stvárnenie, prežívanie každej sekundy filmu. Vyndo, že si to všetci užívajú :) Palec hore. ()

Fenk

Popáleniny 4. stupně ještě nikdy nevypadaly tak cool. No a mít takovou rukavici, to musí ocenit snad každý správný lazebník s úmyslem odnaučit Maňase dloubat se zase v tom... Freddy je vítězem Peklo hledá Superstar a zároveň požehnáním/prokletím Roberta Englunda. ()

Otan

Ani já nejsem přátelé ničím ohromen.Nejlepší horor,fakt myšlenka a další věci,které jsem o tomto filmu slyšel,mne zahnali těšící ho k tv.Bohužel - asi se neumím koukat ()

DEJWIX114

tento film prostě paráda.. Akorát tomu něco chybí.. Nevím co ale něco jo.. Tak proto nemůžu dát 5 hvězdiček.. Jinak skvělé hudební zpracování a dobrý nápad na scénář. Tento film někdy bude legenda. :) ()

Andy.222

Od "kultovního hororu" jsem čekal mnohem více. Možná já jsem měl přehnaná očekávání. Pár scén (scéna pod vodou, táhnutí mrtvoly po škole) se mi velice líbilo svým nápadem, ale třeba Fredie mě dost zklamal - křečovité pobíhání a mávání drápky mě dost dobře nemohlo nadchnout a to svým zjevem měl velký potenciál. Když ho srovnám třeba s Vetřelcem (který je o 5let starší), tak úroveň děsu je nepoměrná v xenomorfův prospěch. Tři hvězdy s odřenýma ušima. ()

Venus7

Tento film jsem asi kdysi viděla. "Asi" píšu proto, že se mi to nejspíš muselo líbit, protože jsem doma měla (a přečetla) všechny díly Noční můry v Elm Street v knižním vydání a asi bych si je nekupovala, kdybych nebyla navnaděna stejnojmennými filmy. Z filmu jsem si ale už nepamatovala v podstatě nic a když jsem ho viděla teď, tak opravdu nechápu, co mě na tom tehdy tak upoutalo. No, byla jsem asi ještě dítě a pro děti, tedy ty odrostlejší, to možná tak ještě je. Ale i když si odmyslím to, že film byl natočen v osmdesátých letech a podle toho vypadá, tak prostě nechápu, co je na tom filmu tak skvělého. Celkem jsem se nudila, některé postavy, vč. Johnyho Deppa, byly na přesdržku a ten konec tomu nasadil korunu. Po přečtení některých zdejších komentářů docházím k závěru, že vysoké hodnocení je způsobeno čistě nostalgií většiny diváků. Ano, i já mám tendenci hodnotit filmy, které se mi líbily jako dítěti, více hvězdami. Jenže tenhle film si z dětství už nepamatuju, takže na mě nostalgie nepůsobila. Ale jinak nápad se sny byl dobrý. ()

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (viac)

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

26.12.2018

Noční můra v Elm Street už se jednoho remaku dočkala. Snímek z roku 2010 byl ale těžký propadák, a to jak po stránce finanční, tak i mezi diváky a kritiky. Studio New Line Cinema ale o pět let… (viac)

Wes Craven (1939-2015)

Wes Craven (1939-2015)

31.08.2015

Ve věku 76 let nás včera opustila hororová legenda Wes Craven. Slavný režisér podlehl rakovině, která ho trápila mnoho měsíců, přesto mu ale nezabránila v tom, aby se věnoval svému milovanému žánru.… (viac)