Paríž, milujem ťa

• Česko Paříži, miluji Tě (viac)
Romantický / Dráma / Poviedkový
Francúzsko / Lichtenštajnsko / Švajčiarsko / Nemecko, 2006, 115 min

Bruno Podalydès, Marianne Faithfull, Elias McConnell, Gaspard Ulliel, Steve Buscemi, Catalina Sandino Moreno, Barbet Schroeder, Javier Cámara (viac)

V Paříži, miluji Tě se sešli světoznámí režiséři, mezi něž patří bratři Coenovi, Gus Van Sant, Gurinder Chadha, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne a Olivier Assayas, aby společně ukázali Paříž způsobem, jaký tu ještě nebyl. Natočen lidmi stejně kosmopolitními jako město samo. Americký turista vidí rasové napětí a paranoidní vize města. Mladá emigrantka pracuje v buržoazním prostředí. Americká hvězdička natáčí film. Muž neví, zda být s manželkou nebo milenkou. Mladík pracuje v tiskárně a touží po jiném muži. Otec se pere se vztahem ke své dceři. Pár se snaží okořenit svůj sexuální život. To je jen pár zážitků, které tvoří PAŘÍŽI, MILUJI TĚ... (oficiálny text distribútora)

Gore

Některé povídky byli výtečné, např. od režisérů Tykwer s N. Portman, bratři Coenů se S. Buscemim, Craven s E. Mortimer, Assayas s M. Gyllenhaal, Chomet s mimama; a některé úplně zbytečné jako třeba upírský snový výlet od Natali s E. Woodem a O. Kurylenko. O tři, čtyři povídky bych to zkrátil, a bylo by to výtečný. ()

Ba-jo

„Vitráž (z francouzštiny) je skleněná plocha složená z různobarevných, výtvarně pojednaných skel spojovaných pomocí olověných pásků a sloužící k zasklení oken. Začaly se objevovat při stavbách středověkých katedrál.“ Ano přesně takovouto vitráž namísto stavitelů katedrál vystavělo několik renomovaných režisérů. Ti vyskládali z osmnácti sklíček, z 18 několikaminutových příběhů, různé kvality, barvy a čirosti úchvatné dílo. Místo olověných pásků jej spojili tématem lásky v různých podobách a zasadili do gotického okna Paříže. Jde milovat Paříž a nemilovat tento film? Paříži, miluji Tě: miluji Tě! ()

kdosizrosy

Paris is city for lovers..lovers of art, lovers of food, lovers of..love. Paříž. Symbol umění a lásky..symbol něčeho povznášejícího a romantického. Alespoň pro mě. Je to snímek zobrazující různé podoby lásky v osmnácti krátkých povídkách od dvaceti různých režisérů. Některé jsou silné, jiné o kapku slabší, ale i tak to vše tvoří krásně fungující a působící celek, na který se určitě rádi podíváte znovu. Je to něžné, úsměvné, vkusné, snové a smutné. Za nejlepší povídku osobně považuji asi tu o vztahu slepého mladíka se začínající herečkou končící krásnou větou "I see you.". Hodně různorodý a příjemný snímek, v němž si každý najde jistě to svoje. ()

bolan

Tak trochu plácanice nijak k sobě nesouvisejících lidských osudů. Jeden to může chápat jako určité umělecké dílo, ale nebýt bratrů Coenů, při jejichž mini příběhu jsem uchcával do kalhot, mě zbytek nijak zvlášť neuchvátil. ()

sedlo03

Nádherné povídky a nádherném městě. Paříž má v sobě něco naprosto jedinečného a poslední dobou jsem přišel na chut' i francouzské filmové tvorbě, takže já jsem byl velmi spokojen. Pár opravdu skvělých povídek a velká spousta velmi povedených. ()

Zeek

Paříž je krásné město a tyto příběhy o ní reálně vypovídají. Ne všechny povídky jsou super, ale každá je kvalitních a kdo by se po shlédnutí Paris, je t'aime okamžitě do Paříze nejel podívat? Já myslím, že každej, včetně mě. Za ty nejlepší povídky a za skvělou atmosféru dávám 4*. Mě se nejvíce líbila povídka Olivera Schmitze a bratrů Joela a Ethana Coenových. Velmi zajímavá je povídka od Sylvaina Chometa, ta se mi taky moc líbila, atd. Natali nebo Tykwer taky skvěle. Bylo jich více, ale nebudu jmenovat všechny. ()

strangercz

Krátké příběhy z města lásky kde má každý svou vlastní atmosféru a duši. Některé jsou možná slabší ale jako celek je to velká lahůdka ()

hakon

Naprosto impozantni vypraveni velice poutavych pribehu, ktere jsou zabaleny v krasnem meste plnem lasky. Osobne se mi libil pribeh o cernochovi, ktery byl bodnut, urcite natalie a slepce a ani coeni nebyli spatni. U ceho jsem se celkem pobavil byl ponekud prestylizovany Elijah a jeho upir. Naopak nejvic jsem trpel pri Noltem. Presto musim rict, ze celkovy pocit byl vice nez pozitivni, ale napodruhe to asi nebude takove. Jeste bych malem zapomnel na druhy pribeh chlapce a te divky z mesity. 9/10 mozna casem pujdu vys :) ()

Procker

Čekal jsem příliš, a proto mě výsledek trochu zklamal. Přijde mi, že některé snímky jsou nedotažené a zasloužily by více pozornosti. V určitých místech jsem se dokonce nudil a ztrácel soustředěnost. Myslel jsem si, že když se na filmu podílelo tolik známých filmařů, tak to všechno bude exkluzivní filmový zážitek. A ten se nekonal. Na druhou stranu mě potěšily povídky s Elijahem Woodem a ta o dvou mimech. Ale tou nejhezčí se pro mě stala povídka s Natalii Portman. Jsou to lepší 3*, ale výš nemůžu.3*/70% ()

Dellylah

Chápu rozporuplnost ostatních hodnocení. A kdyby vedle mě, v kině, neseděla jedna prudce inteligentní bytost, která neustále řešila, kdy už film skončí, možná bych mohla více vnímat děj a nedala bych plný počet hvězd. Možná. Montmarte: Vcelku o ničem, chlap hledá lásku, no a ta mu zkolabuje u auta. Quais de Seine: Opět nic moc, příběh vás moc nezasáhne, spíš vám bude uplně ukradený. Le Marais: O spřízněných duších, které si nerozuměly.(Jeden z vrcholů filmu) Tuileries: Divný chlápek v metru, k tomu ještě divnější pár a co čert nechtěl, taky v metru.(Zajímavá podívaná) Lion du 16eme: Jedno obyčejné ráno emigrantky, smutný a pravdivý příběh, který se stává dnes a denně. Porte de Choisy: Tady mi to nějak nedocvaklo. (Asi nejhorší povídka)Bastille: Za chvíli si na ženu v červeném kabátě ani nevzpomenete.(možná) Place des Victoires: Každý má svého kovboje, netradiční pohled na smrt. Tour Eiffel: Nepopsatelný svět beze slov. Parc Monceau: Když si chce matka s dítětem někam vyjít, upřímné. Quartier des Enfants Rouges: To mě taky moc neuchvátilo, kromě herečky, feťačky vlastně ani nevím o čem to bylo. Place des fêtes: O mrtvém přistěhovalci, upřímné, opravdové. Pigalle: Nezáživně o sexu. Quartier de la Madeleine: Kde jinde, než v Paříží, by se mohla zamilovat upírka? Père-Lachaise: Procházka po hřbitově, plném slavných umělců a celkově mrtvá je i tahle povídka. Faubourg Saint-Denis: O slepém klukovi, slepé lásce, emocích a o tom, že všichni můžeme prokouknout. Quartier Latin: Ironicky a bez závoje o rozpadu manželství. Arrondissement: Příběh z běžného života zobrazující nejen opuštěnou Američanku, ale i kousek každého z nás. ()

jorgus

a budte radi pani reziseri ze jsem jeste nesel niz:))...18 povidek z nihz polovina zustala mnou nepochopena u jedne ctvrtiny jsem se jen zoufale nudil a u posledni tretiny bavil..ale bavil jen napady ktere byli v povidce ale ne celkovym obsahem a vyznenim. Pro me hodne hodne hodne nadhodnoceny pocin (jak nekdo muze dat dilku, kde jsou takove "skvosty" jako "asijska" povidka vic hvezdicek opravdu nechapu) a nebyt dvou povidek Metro - Mim tak jdu na odpad..a nebo je to ma prirozena touha lisit se take to muze byt chapano...ale opravdu je to sra*ka:) ()

kaze

milé pohladenie po duši..niektoré poviedky ma bavili viac, niektoré menej...ale neľutujem, že som si to pozrela...prinútilo ma to rozmýšľať... ()

ashtangi

Velmi jsem se těšil, protože námět, kdy 20 režisérů má se skvělými herci natočit film, se zdál zajímavý. Výsledek už mi tak zajímavý nepřišel. ()

Kvítek

Z návštěvy Paříže, kterou miluji, jsem se vracela do reality měsíc. Během návštěvy filmové 18x jinak jsem se několikrát podívala na hodinky a pochopila, že je něco špatně. Možná kdyby povídek bylo míň a času na ty pro mě povedené víc, bylo by všechno dobře. Kdo ví? ()

Milwa

Povídkový film, pobaví, chytne za srdce, dovede k zamyšlení......příjemně strávený čas. Dýchnou na Vás vzpomínky na toto nádherné město... ()

TomasKotlant

Dívat se na něco dvě hodiny, aby se mi z toho líbila necelá půlhodina mi nepřijde nejlepší. Část s mimama byla naprosto geniální, část s upírama byla zajímavá, část se slepým studentem byla lehce přehnaná ... ale perfektně natočená, část se Stevem Buscemim v metru byla trochu trapná, ale nějaký náznak kvality tam byl ... a zbytek povětšinou nestál za řeč. Rád bych dal mimům pět hvězdiček, ale jako celek to prostě není ono. *** Ve zkratce: Dítě s přerostlou školní taškou vzkazuje: Naši se poznali ve vězení. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Festival krátkých filmů Praha

Festival krátkých filmů Praha

09.01.2016

Vyznání lásky osmdesátkovým akčňákům jménem Kung Fury, sonda do světa pornohereček, ale i pocta slavnému kameramanovi Jima Jarmusche a Guse van Santa. Takový bude 11. Festival krátkých filmů Praha,… (viac)

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (viac)