Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

Derek

keď sa dá o jednotke povedať, že je prijatelne realistická o dvojke to určite neplatí. je to presný opak ramba 1. sly sa tu mení na nezničitelného akčného hrdinu, shootoje non-stop bez vymieňania zásobníkov a je to jednoducho nerealistické. avšak to neznamená, že by to bolo horšie ako jednotka, baviť sa budete rovnako a dokonca možno i lepšie (aspoň ja určite). ()

Thewho18

Jednička je přeci jen trochu někde jinde, ale i dvojka pobaví a vyloudí úsměv nad nezničitelným Rambem. Po nahněvaném šerifovi z podhorského městečka pochopí i příslušníci vietkongu a jejich ruští kamarádi, že mají co dočinění s mužem, který je vycvičen na guerilovou válku, je nejlepší se zbraní, s noži, s holýma rukama. S mužem vycvičeným nevnímat bolest, nevnímat počasí, žít z toho co je a jíst to z čeho by se zblilo prase. Ve Vietnamu měl za úkol ničit nepřátelské vojáky, zabíjet a tečka. Jak je vidět nic z toho nezapomněl ()

salalala

Druhý Rambo do značné míry definoval představu o této postavě, což je trochu škoda. Je totiž diametrálně odlišný než první díl. George P. Cosmatos zcela rezignoval na psychologickou a protiválečnou rovinu a natočil ryze béčkovou podívanou poplatnou době. Rambo už tu neřeší traumata, ale stává se "übermenschem" a "strojem na zabíjení". Druhý díl je naprosto přímočarý s jasně rozděleným dobrem a zlem a body sbírá především atraktivními exotickými lokacemi a pochopitelně velkolepou akcí, která se v závěrečné půlhodině mění v totální inferno a zejména letecké bitvy patří k naprostým vrcholům. Stallone v hlavní roli je velmi dobrý, jen emocionálnější polohu moc nezvládá a citové výlevy tentokrát nejsou tak důvěryhodné, moc jich tu ale není, takže se to bez problémů dá přejít. Steven Berkoff zcela záměrně přehrává a přidává roztomilý ruský přízvuk, Charles Napier bohužel nemá tolik prostoru, ale zákeřného byrokrata ztvárňuje více než dobře, Richard Crenna je naprosto standardní, protože ani on nemá příliš místa na to cokoli zásadního předvést. Po letech je pochopitelně Rambo II spíš nostalgická podívaná, která může modernímu divákovi připadat nechtěně směšná a asi už je přežitá, ale jakožto obraz jedné filmové éry a své doby patří k tomu nejlepšímu, co kdy vzniklo. 70 % ()

Colonist

Když se řekne "Rambo", většině lidem se vybaví ta postava ze druhého a třetího dílu - svalovec bez trička s kulometem v ruce, který vystřílí půlku státu, ve kterém se momentálně nachází. Pro mě osobně ale Rambo vždycky bude ten veterán postižený traumatem z války, který se kdesi v americkém zapadákově dostane do konfrontace s místní policií. Mezi prvním Rambem a ostatními díly je obrovský rozdíl. Jednička je pro mě kult, který má nepochybně i určitou kvalitu. Dvojka je jen béčkový akčňák, který je sice zatraceně zábavný a přitroublý zároveň, ale oproti prvnímu dílu je to vážně něco úplně jiného. Ale co, zábavné to je, akce stojí za to, Stallone je frajer a Jerry Goldsmith se znovu postaral o vynikající hudbu (skoro až neobvykle povedenou k takovému filmu). Je to klasické béčko, ale jedno z těch povedenějších. A já dobrá béčka rád. ()

Aleee89

Tak jsem zkoukla druhý díl této série. Oproti jedničce teda nijak velké změny, pořád o tom samém. Teda vlastně o jedné změně bych věděla. Tento druhý díl byl málo realistický a místy dost nadsazený, což mi občas vadilo. Jinak ale film vcelku v pohodě. Pro mě něco, co znova vidět asi nepotřebuji, ale zároveň něco, co není zas tak špatné a ani moc nudné. ()

Fanucci

O stupeň horší než jednička (nejen díky plamenným proslovům typu - "Chci aby mě moje země milovala tak jak já miluju ji" - to bylo strašné...). Na druhou stranu zábava to byla občas veliká. Například hláška: "Motorizovaná děvka ze vsi" mě úplně odrovnala:-) ()

GILLWANDER

Rambo II je akčnými scénami a vernejším dejom viac oddaný než jeho predchodca. Oproti jednotky si tu užijete viac akčných scén i postáv, ktorých tu je omnoho viac. I s takými pozitívami je film plošný, nehmatateľný a príliš rýchlim tempom ukončený. Ako u jednotky tak i tu dávam len 3*... ()

fmash

Rambo pořád ještě ve formě, pro kterou si Sly získal lásku národů. Smutňoučký a roztomilý. Odmyslím si frajeřinky typu lapání gumových hadů a epesní míření vrkulníkem, protože tohle je pořád ještě rambo film. 3¾. ()

dyfur

....asi najlepí Rambo....Rambo vo Vietname...sovieti....akcia za akciou....plagáty z filmu uverejňované v časopise BRAVO,ktorý sa pašoval zo západu na stenách teenegerských izieb -boli to časy......ono príbeh je naivný,postavy schematické,ale ....funguje to i po rokoch.... ()

maverick10

Dvojka strasne tezi z jednicky a jede na jeji vitezne vlne. Uz se moc nezabyva nejakym uvodem, praci s postavami a nakonec i samotnym dejem. Pocita proste s tim, ze vsichni vime kdo je John Rambo a co dokaze. Proste jde o to pokosit co nejoroginalnejsim zpusobem par rakosniku. Kez by tak John vlitnul i do holesovicke trznice, ty parchanti mi dluzi jeste kilo. ()

Maddlis

Nechápu, proč jenom kvůli tomu, že je to druhý díl, většina lidí snižuje hodnocení. Film má podle mě stejný grády a proto neni potřeba hodnocení snižovat.Pořád jeden z parádních Stalloneových kousků. ()

lekr

Jednoznačně pět hvězdiček. Dvojka je prakticky stejně dobrá jako jednička. Film je plný svižné a dynamické akce, krve, kulek a skvělého Slye, který mě absolutně dostal tím, jak nejdříve výbušnými šípy oddělá celou vietnamnskou jednotku, potom ukradne bojový vrtulník a nakonec sám rozstřílí celou vietnamskou vesnici. Opravdu kultovní a nezapomenutelný film!! Slye je zkrátka borec!! ()

rakovnik

O americkou zahraniční politiku, byrokracii a trauma z války ve Vietnamu se tolik nezajímám. A doufám, že to nemá být hlavní "poselství" filmu :-) Proto hodnotím pouze akční stránku: Paráda! Nejvíce jsem si užil pasáž, kdy se Rambo konečně zdravě naštval a už to lítalo :-) Vynikající akční film s opravdovým hrdinou. ()

Martin741

Ako decko som tuzil mat noz Rambak a byt ako on. Scenar sice po tolkych rokoch nie je nic moc, ale u mna funguje stale na 100 %. K tomu perfektne akcne sceny.....proste bojovy film, ako ma byt, Klasika mojho detstva. 90 % ()

Figu

Nejlepší díl celé série! Tenhle filmek je pecka peckovitá a nikdo mi to nikdy nerozmluví! Když si pan Trautman přijde do kriminálu pro svýho mazánka, nejlepšího s kapesním nožíkem a težkým sampíkem, tak to je přesně ta chvíle, kdy se máte uvolnit, rozvalit do gauče a pořádně se nechat unášet skvělou atmoškou nejlepšího akčního filmečku osmdesátýhopátýho roku o jednom hustým drsoňovi, kterej má namačkaný svaliska pod kůží a nejnašláplejší tělo do "véčka", daleko lepším než kdy měl Jakub Janda nohy při skocích z můstku. Po skončení filmu navíc Slyovi může závidět kdejakej závodní lukostřelec, pač ty žlutý hlavičky sundával bravurně! 90% ()

Rocky88

Rambovo vhození zpátky do Vietnamu, na který má tak hezké vzpomínky, je velice zajímavým scénáristickým tahem, ale to, jak z Johna udělali neprůstřelnou mlátičku, je bohužel místy komické. Na druhou stranu, je zde velice kvalitní akce (a pár legendárních záběrů - například "vynoření se" z bahnité skály) a i Rambo projeví nějaké ty city. Takže ono to v konečném zúčtování není zas tak hrozné. ()

Jino

Rozhodně dobré pokračování, ale s porovnání s jedničkou je to podle mě trošku horší. Ale zase je to víc akční, a Johnyho staví do větší role hrdiny, než jen psychicky narušeného bývalého vojáka ve First Blood. Kdysi sem dával 3* ale teď přehodnocuji, což se mi moc často nestává, maximálně jednou za 10 let. To Bauer: Mission complete :-)) ()