Dům na Manhattanu dosud patřil Bartu Hughesovi. Náhle se objevuje protivník, který chce Barta o jeho majetek připravit. Soupeř vydrží cokoliv, přežít hladomor, výbuch atomové bomby nebo se prokousat olovem či betonem. Zdá se, že je nezničitelný...ale v tomto boji může přežít pouze jeden! (oficiálny text distribútora)

kaylin

Na první pohled se děj snímku „Zlo neznámého původu“ jeví jako příliš jednoduchý na to, aby z toho vylezlo něco skutečně pořádného, něco, co by mohlo být hororové, co by mohlo diváka celou dobu zajímat, uhranout jej, ale nakonec se ukáže, že tady měli tvůrci skutečně dobrou ruku a s tím minimem, pro co se rozhodli, vytvořili snímek, který je povedený a dovede ve vás vzbudit strach. ()

corpsy

Skôr ako animal horror, mi to príde ako satira na povrchnosť vyššie zaradenej spoločnosti ( manažéri a spol. ). Aby logicky uvažovali a riešili problém prakticky ( aj keď pravda je, že tá krysa má trochu iné parametre, ako je norma ), dávajú si nepraktické úlohy, ako to všetko vyriešiť. Pritom by stačil deratizér a pár dolárov navyše. Ale keďže sú vysokoškolsky vzdelaní, im nikto kázať nebude. Bla bla bla. Pomerne zabudnutý filmík, ktorý toho má okrem iného čo ponúknuť a nejde o nič drastické a turbulentné, ale skôr o hru na mačku a myš ( v tomto prípade finančníka a krysu ). ()

SOLOM.

Uzrál čas se zase na chvíli vrátit k mým oblíbeným zvířecím hororům a tak jako první padla volba na tento starý a mnohými oblíbený krysí kousek. Slyšel jsem na něj dost chvály, ale jaksi přišel na řadu až teď. Mnozí jej označují za absolutní pecku a údajně „hodně reálnou“ záležitost, no já s nimi zas až tolik nesouhlasím, ale to neznamená, že by skutečně nešlo o lehce nadprůměrnou podívanou, kterou by si milovníci animal(s) hororů neměli nechat ujít. Zvláště když ho natočil režisér Cosmatos, jehož filmy mám velice rád (a to hlavně Ramba 2, nebo Rappresaglia). Představitel RoboCopa (Weller) se tu sice místy chová jako úplný debil a místo aby zavolal deratizátory (no nechtěl mít přece zničený celý byt), tak si ho raději následně zdevastuje celý sám, ale tak není se čemu divit. Jeho protivníkem tu byla pěkně mazaná mrcha (pardon) přerostlá krysa, jejíž IQ bylo enormně vysoké (no ani kočka si jí nevšimla), ale tak zas na druhou stranu ta vzestupná míra agrese se mi líbila. Navíc si tvůrci a hlavně kameraman počínali dost rafinovaně, takže divák se u toho skoro vůbec nenudil. Přesto je potřeba se na Of Unknown Origin dívat dost s nadhledem. Trošičku mě mrzelo, že tu více prostoru nedostala „sexbomba“ své doby Shannon Tweed, ale tak jejím úkolem bylo ukázat své vnady a pak rychle přepustit místo jiné „samici“. Pro vytvoření správné atmosféry bylo potřeba, aby byl hlodavec pěkně vychcaný a nenechal se hned chytit na kus „sejra“, což se povedlo a tak zhruba od poloviny filmy začne gradovat napětí i díky záběrům z pohledu zvířete a několika pokusům o „lekací“ scény. Navíc se tu jako bonus dozvíme i několik zajímavých informací o krysách.70% ()

Quint

Zvířecí horor (nebo spíše černohumorné psychodrama) Of Unknown Origin patří ve svém subžánru mezi ty největší bizáry. Hlavním hrdinou je typický osmdesátkový yuppík, jehož snaha finančně uspět za každou cenu se metaforicky promítne i do urputné snahy zlikvidovat přerostlou krysu, která se mu nastěhovala do bytu. A to i za cenu toho, že přitom zničí svůj luxusní byt a své manželství. Film úchvatně rozehrává surreálně vystupňovaný rozpad hrdinova životního stylu a jeho očistný návrat k prapůvodnímu stavu člověka bojujícího o holé přežití. Pokud chcete vidět hranou hororovou verzi Toma a Jerryho od režiséra Ramba II, tak vřele doporučuju. ()

Shit

Tohle jako horor opravdu moc neni, spíš takový dost velký psycho, ale nápad s krysou je docela dobrej a některý záběry jsou fakt hodně napínavý a zajímavý, jenže to fakt nestačí, ale zase musí nechat, že s přibývajícím časem se atmosféra opravdu pěkně stupňuje a závěrečný zdemolování celýho bytu je fakt suprový, prto ty 4*, jinak to zae nějak zvlášť dobrý neni ()

• Kniha, při jejíž čtení vyruší "záporák" hlavního hrdinu a kterou on poté vztekle mlátí do stropu, je "Moby Dick" od Hermana Melvilla. (dokec)
  • Film obsahuje odkazy aj na iné slávne súboje človek versus zviera. Bart Hughes (Peter Weller) číta knihu "Moby Dick" a neskôr sleduje v televízii film Starec a more (1958). (beso74)