Policajt Marion „Cobra“ Cobretti (Sylvester Stallone) je poverovaný prípadmi, ktoré ostatní policajti odmietajú. Teraz je na stope maniaka, ktorý spáchal niekoľkonásobnú vraždu sekerou. Jeho úlohou je chrániť jedinú svedkyňu, modelku Ingrid (Brigitte Nielsen), ktorá akoby zázrakom prežila masaker bandy psychopatov. Hneď ako Cobra prevezme úlohu, má plné ruky práce, aby zachránil Ingrid pred ďalšími útokmi zabijakov... (TV Markíza)

Stanix

V podstatě bezduchá akčňárna osmdesátých let, která oplývá několika hláškami. Jednalo se o recyklát ramba, po kterém všichni tak dychtili. Objektivně je to za tři, ale díky nostalgii, sqelému oldschoolu a efektnímu zakončení grilovaným prasetem je to o stupeň výše. "I´m a HERO of a NEW WORLD!" - "No, you´re desease and I´m a cure." ()

departed

Čistej výplachovo-béčkovej materiál postavenej na hloupoučkým scénáři, příjemně hláškujícím Slyovi, coby vykonavatele spravedlnosti zaměřeným na zdravou výživu, správně odporným záporákem, chytlavou 80's hudbou, otravnými policejními vyšetřovateli, dívce v nesnázích a slaďoučkým happy endu. Jednou za čas takovýhle zábavný brak bodne. ()

TaNya_

Jeden ze starých dobrých ''bezduchých'' filmů. Škodí mu snad jen nesympatická ženuška, co si sem Sly zatáhl a policajtka baba/chlap co zloduchům ukazuje oběť mácháním ruky. Propracovanou zápletku tady asi nikdo neočekává, tak proč se rovnou nepustit do akce se superozbrojeným drsňákem ;).. ()

Shitonit

Stalonova parketa, tohle nemusí ani hrát. Role která mu sedne, děj kterej má smysl, cellkově dobrej film, škoda že si ho už úplně nepamatuju, a nějakým divným hlasem mi to uvnitř říká, že ho vidět už nemusím.. :-) ()

Duke90

Stallone měl v osmdesátých letech nejplodnější období a kupodivu i ty "nejhorší" filmy stály za shlédnutí a hlavně jej ocení milovníci atmosféry té doby od oblékání přes hudbu až po tehdejší ikony - já se k těmto lidem směle řadím, i když už se z podobných snímku na zadek úplně neposadím, ale zůstávám raději v mírném podřepu. O scénáři se v případě Cobry moc hovořit nedá, ale jako reklama na pilotky, načančaný sestřih a správné chlapáctví v podání železného poldy, to docela funguje. Kdybych neměl takovou slabost pro osmdesátky, asi bych šel s hodnocením ještě níže, ale nakonec se opět nechávám "opít". Na hlavním záporákovi mi přišla nejzajímavější obrovská podoba s pánem stejně maniakálního zjevu - a to Klausem Kinskim. ()

lord-artoo

Kobra je učebnice béčkových akčních filmů! Má plytkou zápletku, ale dostatečně "složitou", aby udržela rozmanitost prostředí, v nichž se odehrává akce devadesátkové FPSky. Má charismatického hrdinu, co jí zdravě, hláškuje, má cool brýle, kabát a dost originální žihadlo. Je tu silný šílený záporák (pro nějž je kulka málo), zrada, parťák, kolega debil i krasavice za odměnu. Hudba je sice nevýrazná, ale v klíčových scénách se vždy blýskne líbivou písničkou, která nemá s danou scénou vůbec co dočinění. Kamera věrně stíhá akci a jako bonus sem tam zkopíruje nějakou tu klasiku (Psycho, The Shining). Film má zkrátka vše... a nebo také nic. Závisí na úhlu pohledu. Je to odpad, který však dobré pití a vhodná společnost po vašem boku dokáže proměnit v královskou zábavu. ()

Ex_Machina

"Tam kde zákon končí ja začínam". Štýlové slnečné okuliare, špáratko medzi perami, drsný výraz v tvári a našlapaná kára Mercury Monterey. To je Sylvester v tomto filme. Režisér tu pracuje s divákovým strachom a psychopati sú tu naozaj takí, že by si s nimi neporadili ani školskí psychológovia z našich základných škôl. Klasiku tohto 80-tkového béčka trochu kazí toporný výkon Brigitte Nielsen. Nechápem čo na nej videli Arnold aj Silvestrer keď s ňou chodili. Určite vedela byť "milá". Jej plus. ()

Ewík

To byla taková bída, že jsem si vůbec nepamatovala, že jsem to viděla, a koukla jsem na to dvakrát (a říkala si, že je mi to nějak povědomý...to snad ne.... :-D ). ()

Sir Ludvig

Cobra je pre Stalloneho to, čím je pre Schwarzennegera Commando - čistokrvný akčný brutálny masaker, bez chyby. MODLITE SA K TÝMTO FILMOM ! "Si chorý a ja liečim!" ; "Fajčenie škodí zdraviu." ()

Bigfuckman

Stallone na vrcholu své slávy. Právě dotvořil Rockyho, Ramba a Marion ehm Cobru. Takové kulty stvořené jedním hercem. Bravo, i když ta Cobra neměla ten šmrnc co výše zmiňované tituly. ()

Pauliee

Tady končí zákon a ja začínam, hajzle. Celkom príjemné akčné béčko z osemdesiatych rokov s nezabudnuteľným Slyom a jeho hláškami. A to ešte okorenené serióznou akciou. Takže z toho vychádza, že je to film určený na sobotňajšiu noc. ()

walkingdead

Izraelská jména Menahem Golan a Yoram Globus na začátku titulků jsou zárukou toho, že se divák může těšit na spoustu drsné, nereálné a z dnešního pohledu naivní a možná i směšné akce. Ale taková byla doba, hlavní hrdinové drsnější než šmirglpapír, neporazitelní a nezničitelní. A asi nikdo se na tyhle role nehodil víc než Stallone. You're a disease, and I'm the cure. Body count: Cobra 41, celkem 52. ()

Stejšn

Film jsem viděl několikrát a přesto jsem už zapomněl jeho děj, což taky o něčem svědčí. V hlavě mi utkvěla suprová kára hlavního hrdiny s "nitro" tlačítkem, kterou tu bohužel po chvíli zdemoluje. Škoda. BTW: PROČ JE OFICIÁLNÍ TEXT DISTRIBUTORA SPOILER???! ()

Romeroo

Dobré klasické béčko tehdejší doby...cinkání seker...Sylvestr ve formě a par hlášek k tomu...prostě a jednoduše čistej střed... ()

64B

Tvrdý, neoblomný a nekompromisní polda se ženským jménem Marion Cobretti, zvaný Kobra se snaží ochránit Ingrid před zabijáky. Nepřátelé jsou nemoc a Kobra je lék, který nemoc léčí. Tvrďáckej film s tvrďáckým obsazením a tvďáckým příběhem. Přesně to, co mám rád. 5*. ()

Moiseiwitsch

Sentimentální záležitost, snad první akční film, který jsem viděl jako děcko. I po letech jsem z něj plachej.... Legendární hlášky, Brigitte Nielson, samá rvačka.. co víc chtít :) ()