Janghwa, hongryeon

• Južná Kórea 장화, 홍련 (viac)

Sestry Su-mi a Su-yeon jsou propuštěny z psychiatrické léčebny a vrací se zpět domů, kde je čeká macecha, zamlklý podivínský otec i jedno skryté tajemství v podobě zvláštních nočních zvuků a přeludů. Su-mi obviňuje nenáviděnou macechu, ovšem jsou to právě její prsty, jež mají co dočinění s tajuplnou atmosférou, která pomalu ale jistě zaplňuje celý dům i jeho obyvatele? Režisér a scénárista v jedné osobě - Ji-woon Kim vychází z korejské variace na nám dobře známou Popelku. Děj zprvu plyne líně a nenuceně, je prokládán melodramatickými záběry, aby se vzápětí mohl změnit v bezmála dvouhodinový nervy drásající snímek, který stojí za to shlédnout večer jen na vlastní nebezpečí. (Saishi)

TylerGage

no první hodina mě opravdu pobavila a celkem jsem se bál,avšak posledních 45 minut jsem se u filmu trochu nudil. ale námět byl dobrý a kamera úžasná...herci zahráli také skvěle... no slabší 4* 7/10 ()

foundation

Niekoľkoročné odkladanie je na konci a prevláda skôr sklamanie. Môžem rovno napísať, pretože to nie je nijaké tajomstvo, že film je prakticky od samého začiatku vybudovaný na základoch ktoré neskrývajú že zo záverom musí prísť nejaká veľká pointa. Veľmi odvážny ťah na 115 minútovú stopáž bolo to extrapomalé, aj keď nie nudné, tempo ktoré si to zvolilo a až na pár ľakačiek alebo ,,zrýchlení,, si ho udržiavalo až do posledných asi tridsiatich minút. Tam sa to potom celé začne rozmotávať ale pravdu povediac nadšený som z toho tentoraz nebol aj keď podobný záver si niekedy vychutnať viem, v tomto prípade to celé na mňa pôsobilo tak nejak nasilu, nehovoriac o tom že v kontexte s predošlým dejom celkom nezmyselne. Navyše toto je jeden z mála filmov kedy mi totálne bilo do očí, že tie šikmooké deti a vlastne všetky postavy vo filme boli neuveriteľne škaredé, z čoho potom pramenil totálny nezáujem o to čo sa s nimi stane. Pomaly, ale ako hovorím nie nudne, sa vlečúca dráma s horrorovými prvkami, pár nejasnosťami a zbytočne moc prekombinovaným koncom. Mám pocit že ten film by bol lepší bez tej pointy. ()

Al44...

Asi doposud nejpropracovanější korejský (psychologický) horor, který jsem viděl. Pro milovníky duchařin je vidět tento film určitě NUTNOST. Co je dost dobré je podrobné vylíčení charakterů (psychologie hlavních postav), ale hlavně vzájemného vztahu obou sester, o které se pak divák doslova "bojí" po celý film. Každý moment, každá podivná scéna nebo chování jednotlivých postav má určitý smysl a důvod. Vše se objasní na úplném konci a musím říci, že je to překvapivé finále (i když mírně překombinované a možná zbytečně složité). Diváka, kterého si tento snímek získá, jistě okouzlí i překrásná filmová hudba. ()

Nail

Třičtvrtě filmu se skoro nic neděje, nakonec se to rozjede, ale....Pro mě strašně zmatené, moc dějových linií zároveň. Člověk se pak ztrácí a vůbec neví co a jak je. Možná bych to potřeboval shlédnout ještě jednou. Snad se na to někdy dostane. ()

ICTS

Tato korejská genialita si zaslouží rozhodně lepší hodnocení, které v nynější chvíli má. Zápletka, scénář, hudba-na výbornou! První hodinu se až tak nic moc neděje, a proto vám může připadat nezáživný, ale po hodině má film rychlý spád a vy se nemůžete vynadívat. Později si uvědomíte, proč jste první hodinu u snímku jakžtakž přežívali. Z důvodu, že jste nechápali, co se děje. Avšak po zhlédnutí vám bude snímek připadat geniální. Musím upozornit, že pouze, když film zcela pochopíte. Proto si také myslím, že má film tak slabé ohodnocení. Vždy, když slyším jeho soundtrack, zahřejeme mě u srdce. ()

Franc1s

Ukázkovej psycho kousek!! Po dlouhém čekání jsem se odvážil a nestačil jsem zírat.. Kdy všecho začíná poklidně příjezdem dvou sester za tátou a macechou, ale po čase začne přituhovat, atmosféra houstne, že ani mačetou by nešla nakrájet a poté následuje finále, ze kterého mi šla hlava kolem, jak perfektně je natočený. Ostatně celej film opravdu stojí za to. Horové kousky a lekači nechybí :) Můžu jen doporučit a určitě kouknu někdy zas!!! 9/10 ()

Shaleman

Jednou jsem jedl karbanátek. Po pár soustech jsem se zakuckal a nechápu jak, kousek mi uvízl v nose. Dlouhé dny jsem se šťoural, smrkal, tahal hlen až z paty... až najednou po dvou týdnech se něco uvolnilo a já zjistil, že je to kousek zelí, které jsem přes půl roku neměl. A protože tenhle zážitek je pro mě daleko lepší, napínavější a s lepší pointou než tenhle film, tak je vám snad jasné co si o tom myslím. Opravdu nechápu, proč je tenhle snímek mezi nejlepšími asijskými horory. Buď jsem moc jednoduchý, abych taková velkolepá díla pochopil a uznal, nebo jsou všichni kolem blbci. ()

flu

Po druhém shlédnutí zvedám hodnocení na čistokrevných 5* Totálně hustá atmosféra a příběh, který lze chápat hned několika způsoby (kdo chce duchy, má je mít, kdo má radši racionální vysvětlení, také si je najde). Jak moc nemusím žánrové mixy, tak tahle směs duchařského hororu, psychologického thrilleru a rodinného dramatu mi sedla naprosto dokonale. ()

merlinovic

v první třetině filmu se nic neděje, budiž aspoň na vykreslení atmosféry... po polovině filmu se konečně film začne pomaličku rozlouskávat, nicméně "vysvětlení" se vysype v posledních pár scénách a minutách a rozhodně není dostačující a když film skončil tak sem se asi poprvé lekl protože sem nechápal, že je konec a čekal sem nějaké konečné rozluštění... celý film je poměrně dost nudný a místama dost postrádá smysl ale co nechápu ještě víc to hodnocení jaké ten film má a to 77% tolik si rozhodně nezaslouží.... ()

Shredder

Reziser nam sice predviedol ze dokaze natocit uzasne mrazive sceny ale co z toho ked tie tvoria ani nie 10 minut z 2 hodinoveho filmu? Zvlastne spojenie hororovo - rodinno dramatickeho - psycho zanru mi akosi cely cas neslo dokopy. Film je neskutocne prekombinovany a snazi sa pohravat s fantaziou divaka - podobne ako to bolo v Donnie Darkovi, Ji-un Kimovi sa to vsak narozdiel od Kellyho velmi nepodarilo. ()

JohnyTrava

All Haunted Houses have to be burn! Klasický ázijský horor? Alebo geniálny psycho-thriller?! Alebo žeby predsa len ten horor? Práve táto nerozhodnosť docielená tak trochu ku koncu je chybičkou krásy na tomto filmu, spolu s občasným chaosom v postavách. Ale to finále, ktoré stoji za to samo o sebe, dáva celému filmu nový uhoľ pohľadu a robí z neho naozaj lahôdku, aj keď si poviete však tak nejak som to tušil, nebyť len... . Skvelú atmosféru dotvára aj hudba, ktorá je miestami tvorená len tichom prerušovaním skokmi, ale hlavne finálny song, ktorý udrel po klinci a vyšvihol film z tesnej hranice obyčajných na zlaté kúsky kórejskej tvorby. Rozhodne 8-9 bodov. Netreba sa odradiť nutnosťou sa pri pozeraní zamyslieť. ()

Tormentor665

Ten úvod mi těžce nesedl a uniklo mi spoustu věcí, které jsem pak musel pomalu hádat. Ovšem ta propletenost, u níž do poslední chvíle nevíte, k čemu vlatně došlo a dojde, je vpravdě fascinující. Atmosféra silná, duchové slabší, ale na jejich dopilování potřebuje Jižní Korea ještě tak 50 let imperialismu. ()

Shanen29

Zvláštní a nesmyslný horor plný nudy,ve kterým jsem se opravdu místy ztrácel a čekal na něco,co nepřicházelo.Velmi slabý duchařský horor a o infarktové scény nemůže být ani řeč. ()

Chuppa

Film se dost vleče. Herecký výkony hrozný. Musím teda přiznat, že finální unusual twist jsem moc nepochopil, přišlo mi to moc překomnbinovaný. Docela nuda.. ()

pepino

Jo musím uznat že celkem povedenej horor. DOkonalost to není ale za podivání stojí určitě... Kdo má rád komorní dramata která postupně budují atmosféru a způsobují nepříjemné mrazení bude určitě spokojen. Jen ti duchové už by mohli vypadat jinak. Černovlasí plazící se zrůdy už mě nebaví. Jak se říká OPAKOVANÝ VTIP NENÍ VTIPEM. ()

Filmasia 2008

Filmasia 2008

30.11.2008

Čtvrtý ročník festivalu asijských filmů se uskuteční 4. – 7. prosince v pražských kinech Světozor a Aero a přinese filmy z Číny, Koreje a Japonska. Z nejznámějších režisérských jmen se v programu… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)