Janghwa, hongryeon

• Južná Kórea 장화, 홍련 (viac)

Sestry Su-mi a Su-yeon jsou propuštěny z psychiatrické léčebny a vrací se zpět domů, kde je čeká macecha, zamlklý podivínský otec i jedno skryté tajemství v podobě zvláštních nočních zvuků a přeludů. Su-mi obviňuje nenáviděnou macechu, ovšem jsou to právě její prsty, jež mají co dočinění s tajuplnou atmosférou, která pomalu ale jistě zaplňuje celý dům i jeho obyvatele? Režisér a scénárista v jedné osobě - Ji-woon Kim vychází z korejské variace na nám dobře známou Popelku. Děj zprvu plyne líně a nenuceně, je prokládán melodramatickými záběry, aby se vzápětí mohl změnit v bezmála dvouhodinový nervy drásající snímek, který stojí za to shlédnout večer jen na vlastní nebezpečí. (Saishi)

Holina

Film se jmenuje Příběh o dvou sestrách, ale jak já to vidim, jde tu hlavně o strašidelný dům, ve kterém je strašidelná skříň a všichni uvnitř jsou psycho. Dokonce na návštěvu přijedou známí a taky jsou psycho. Dlouho jsem asijskou duchařinu neviděl (přiznávám - bojím se). Málem jsem zapoměl, že v každé lze najít něco hrůzyplného. Ono totiž k vyděšení není potřeba lekanec při otevírání a zavírání toaletní skříňky v koupelně, ale třeba jen podivně stojící postava (nebo lezoucí z pod umyvadla). ()

Káronoš

A Tale of Two Sisters je žánrový mix mezi mysteriózním hororem a mrazivým dramatem o rodinném neštěstí, přičemž zkušená a obstojná režie záživně žánry kombinuje a nedává divákovi čas na vydechnutí. Hororové prvky jsou sice velice jednoduché, ohranné, triviální a předpovídatelné, ale požadovaný záměr plní skvěle a děsivá (strašidelná) atmosféra se snímku v žádném případě nedá upřít. Z čehož vyplívá, že Janghwa, Hongryeon sklízí ovoce spíše za svoji dramatickou stránku a já nemůžu jinak, než směle souhlasit. Stylizase všech postav je úžasná, výprava a scénář též, deprimující prostředí záhadného domu nahíní hrůzu a herecká výkony (jak je již pravidlem u korejského filmu) nemají chybu. Má oblíbenkyně Su-jeong Im hraje báječně a "neposkvrněný" svět jenž se odehrává v její hlavě, mě dodnes straší ve spánku. Nezbývá než pochválit neposednou kameru či dobrý střih a Příběh dvou sester všem doporučit. Hodnocení: 9/10. ()

alenka

skvela silenost. moc se mi libilo, ze ze zacatku nebylo tolik poznat zanrovy vymezeni, a tim padem to bylo daleko strasidelnejsi a zaroven neocekavatelnejsi. navic celou dobu nebylo jasne, o co presne tam jde, a kdo je vlastne blazen. nemluve o tom, ze jsem si film pustil bez toho, aniz bych si zjistovala, co je to zac, takze to byl ve vysledku docela ulet :) ()

Oxymoron

Těšil jsem se hodně - asijské horory mám rád a většinou po nich nechodím dva dny na WC (první den ze strachu a druhý den kvůli zácpě, kterou mi přivodil ten první den nechození). Jenže tohle je bohužel jedna z výjimek. První půl hodinu vypadá film jak nějaká poetika Takeshi Kitana. V druhé půlhodince konečně uvidíte jednu pěknou strašidelnou scénu. Ve třetí půlhodině se začnete ztrácet a v poslední půlhodině se ztratíte úplně totálně. Navíc si uvědomíte, že dvě hodiny života jsou fuč a to celkem zbytečně. A ono by to vcelku i mohlo být strašidelné, jenže tvůrci si vůbec nevyhráli s hudbou. Ta tady vyloženě chybí, až je to do uší bijící - ono když se plíží hlavní hrdinka předsíňkou ve tmě, všude ticho jak v hrobě a ani jeden smyčec nevrzne, tak to prostě není ono. ()

Mr.Mick odpad!

Nič, absolútna nuda. Ako sa toto môže nazývať hororom? A vôbec, ako to môže byť v červených číslach? Za to, že na konci sa to pletie viac ako slúchatka vo vrecku? Radšej ani nepokúšajte pochopiť čo tým chcel básnik povedať, lebo zistíte, že to stojí za kurevské hovno a zbytočne ste mrhali svojim drahocenným časom. Postavy vám taktiež veľmi nepomôžu keď prehovoria, čo sa nestáva často, vypadnú z nich akurát nezaujímavé pičoviny. O atmosfére sa tu nedá ani len hovoriť nieto ešte o schopných ľakačkách. Sú úbohé hudba zle načasovaná a to všetko dopomáha k už aj tak nefunkčnému zlepencu. No musím uznať, že sa mi páčilii 3 zábery ktoré dokopy majú asi 30 sekúnd (film ma takmer 2 hodiny). P.S. Vifonka čo som jedol mala hrôzostrašnejšie zloženie ako tento film! Avšak zvyšné filmy Ji-un Kima stoja za zhliadnutie. ()

Flopik odpad!

Ťahavé ako sopeľ. Prvú pol hodinu sa nedeje absolútne nič, skoro sa ani nerozpráva, no ja som veril, že zvyšok to vyšvihne, nestalo sa.Ten film je tak neskutočne zamotaný, že ak dávate pozor, stratíte sa. No a ak ho na chvíľu nedávate, ste v úplnej riti. Ja som patril do druhej skupiny, najhoršie však bolo, že som nemal ani najmenší záujem zisťovať o čo ide. Pretože za tú hodinu, kde sa nič nedeje len sa všetko motá, mi film vysal všetku energiu. Po hororovej stránke 0 bodov, no teda dostaneme 2 scénky za 2 hodiny ale stoja za hovno... Postavy nesympatické, dej zamotaný, ale nie tým štýlom, že chcete vedieť čo sa deje, ale tým štýlom, že dúfate v koniec.No a koniec nikde a nikde... 2 hodiny vyloženého trápenia. Tešil som sa na nejaké dlhovlasé, strašidelné,dolámané ženy.. Dostal som 2 hodiny nefalšovanej nudy. Nemôžem inak ako odpad. ()

Badel

první půlka se mi líbila víc, právě to kritizovaný pomalý tempo s tou línou a tajemnou poetickou atmosférou. scény s duchem jsou sice opět stejný jak v Kruzích a Ju-On, ale furt mě to dokáže vylekat. Ovšem děj byl fakt zbytečně příliš ve druhý polovině schizofrenní a nakonec i to vysvětlení mě moc nevzalo. ()

Ulrich

Asijský horor, který je přesně takový, jaký očekáváte. V tom dobrém i tom špatném. Tohle Asiati zkrátka umí - vybudovat nepříjemné dusno, šroubovat napětí a oddalovat šok až je to skoro neúnosný. Atmosféra funguje a příběh kupodivu doklopítá do celkem logického závěru, ale člověk se neubrání pocitu, že něco takového v poslední době viděl minimálně tucetkrát. Na zvýšení nočního adrenalinu je to ale dobrá jednohubka. ()

xargos

Neposlechl jsem varování, co jsem tu četl, a film si pustil na dobrou noc. Jak je mým zvykem, usnul jsem po té v pohodě. Ale jak říká filmový táta Tomáši Holému ve "velrybě": Nemusíš po mně opakovat každou blbost. Nedoporučuji to provádět nikomu, kdo normálně nespí hlubokým klidným spánkem a má sám se sebou nějaký problém...:) Přiznávám, že jsem se místy ztrácel v tom, co je realita a co jen výplod choré mysli. A závěrečné minuty jsem sledoval lehce přimražen. Tohle je skutečně mysteriózní záležitost, krutá hra s minimem herců. Asijská mentalita tomu jen dodává to správné podbarvení. Na pět hvězd mi tam schází větší rozpracování charakterů postav - jsou takoví, jací jsou, ale místy... proč? Nicméně děj končí a běží titulky - "rozsypaný čaj" a já s povislou bradou oněměle zírám dál... ()

Martyr

12.8.06 prva projekcia . **** 11.1.2011 druha projekcia ***** Podobne ako u Lady Vengeance aj tu mi trvalo zopar rokov aby som pochopil obrovsku kvalitu korejskych pocinov rokov Nultych, coho priamym dokazom je aj "pribeh 2 sestier" .Roky, ked korejski profesori filmu vyucovali svet su uz asi prec ale nastastie je este zopar kuskov, ktore sa oplati pozriet si aj po dlhom case a dokazu vas stale zaujat. Toto je jeden z nich. ()

Corvaxus

Tak to je přesně má krevní skupina. Z filmu přímo sálají všemožné emoce od prvního do posledního záběru. Protáhlé záběry gradují a nenudí. Vyloženě jsem v jistých scénách to napětí a chlad nebo vítr cítil. Nádherně se prolínajíci drama s hororem. ()

reaper

Cekal jsem od tohohle filmu hodne a bohuzel se dostavilo zklamani. Zbytecne sceny, zabery(zed,postel,schody,strih)a samoucelne lekacky. Tenhle film predchozi veta pro me vystihuje a asi nikdy plne nepochopim asijskou mentalitu a jejich chovani, ktere musi leckteremu evropanovi prijit prinejmensim ujete. ()

GOREGASM

Vynikající drama s ryze japonským feelingem, které pro navození patřičně napnuté atmosféry využívá fanouškům asijské tvorby dobře známé hororové prvky, při kterých občas zapomenete dýchat. Závěrečná pointa v tomto případě plní úlohu megatunového kladiva, které plně stvrzuje mé 80% - ní hodnocení. ()

Ippolito

Nápad celkově dobrý, dobře zpracovaný, ale když se na film koukne jedinec, který trvá na naplnění Čechovova pravidla ("když je na začátku puška, na konci se z ní musí vystřelit" - toto pravidlo nevnímám nikterak striktně, spíše jen v tom smyslu, že vše má mít v díle nějaké své opodstatnění, svůj účel, nic tam není jen tak jako výplň), unešen rozhodně nebude. Kostra příběhu svou logiku rozhodně má, pointa je dobře vykonstruovaná (i když nikoli originální), ale detaily nesedí. Hapruje tam spousta věcí (motivů, scén), přičemž nevěřím tomu, že se jednalo o záměr být nedořečený a nechat interpretaci pootevřené dveře, spíš jde o nedomyšlenost a nedotaženost - škoda snímku, jehož námět měl dobrý potenciál. ()

stendroid

Věděl jsem že půjde o film těžký na pochopení, tak jsem se během sledování snažil pekelně soustředit...bohužel asi málo. Zhruba ve 2/3 filmu už jsem ani nevěděl která postava je která, takže velké rozuzlení na konci se nekonalo. 3 hvězdy dávám za perfektní hudební doprovod, velice dobrou kameru a za dva opravdu creepy (tohle slovo mi přijde jako nejvýstižnější) momenty. ()

Filmasia 2008

Filmasia 2008

30.11.2008

Čtvrtý ročník festivalu asijských filmů se uskuteční 4. – 7. prosince v pražských kinech Světozor a Aero a přinese filmy z Číny, Koreje a Japonska. Z nejznámějších režisérských jmen se v programu… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)