Heinrich Harrer (Brad Pitt) je rakúsky občan, ktorý opúšťa krajinu v roku 1939, kde zanecháva svoju ženu Ingrid (Ingeborga Dapkunaite) bez ohľadu na to, či sa jej to páči alebo nie. Spolu s ďalšími mužmi ide do Himalájí, kde podniknú horolezeckú výpravu na horu Nanga Parbat. Tam ho však čakajú rôzne nepredvídané okolnosti a keď vypukne vojna, stane sa aj on vojnovým zajatcom. Tam mu Ingrid odpovedá na list a oznámi mu, že sa im narodil syn. Ingrid sa chce rozviesť a synovi, ktorý má teraz dva roky, už povedala, že jeho otec zahynul. Táto správa posmelí Harrera k rozhodnutiu - jemu a ešte niekoľkým mužom sa podarí ujsť z väzenského tábora, avšak len Harrer a Peter Aufschnaiter (David Thewlis) prežijú a stanú sa jedinými cudzincami v tibetskom zakázanom meste. Harrer sa pokúša skontaktovať so synom, ale ten mu napíše, aby mu viac neposielal listy - veď nie je jeho otec... Harrera to veľmi zarmúti. Vtedy mu však doručia aj list od malého Dalai Lamu (Dorjee Tsering), ktorý ho pozýva na návštevu. Po stanovení pravidiel, čo Harrer počas návštevy smie a čo nie, prichádza na stretnutie. Postupne sa Harrer s Dalai Lamom spriatelí, stane sa jeho blízkym dôverníkom a jeho život sa definitívne a navždy zmení. V tom čase sa však stupňuje napätie medzi Tibetom a Číňanmi... (TV Markíza)

junxi91

Brad Pitt jako příkladný árijec vyslaný do Tibetu, aby pokořil jednu místní osmitisícovku, ale nakonec se seznámí s mladým dalajlámou a vznikne tím pevné přátelství, které trvá dodnes! A že jsou čínský komouši svině to všichni dost dobře víme, ostatně to platí o všech komouších. A ty hluboké myšlenky jakože "vy Evropani si chcete pořád něco dokazovat, my žijeme v klidu a neřešíme takové kraviny", by se měly tesat do kamene, protože příliš ambiciózních a ctižádostivých debílků akorát rozesírá tuhle společnost a lenoši jako já se pak cítí méněcenní asi jako židé v Rajchu. ()

Tanner

Také patřím mezi ty, jež viděli dříve Scorseseho Kunduna. Je těžké se ubránit srovnání, i když těžiště obou filmů tkví v něčem jiném. Sedm let v Tibetu vlastně ani tak o Tibetu či dalajlámovi není, spíš o proměně hlavní postavy. Ta je bohužel taková nepropracovaná. Film je hezký hlavně vizuálně, solidní jsou i herecké výkony, naopak hudebně mě více zaujal Glass. Celkově to ale rozhodně není špatný film, za zhlédnutí stojí. Ale Kundun mě prostě dostal více. ()

MRPitivier

Autobiografický snímek rakouského horolezce Heinricha Harrera založený na vlastních zážitcích a sedmi letech v Tibetu je krásnou ukázkou Himalájí, tibetského života a tradic. Skvostné dílo o krutém osudu této mírumilovné země, která se musela uklonit před silou Čínské lidově demokratické republiky. Výprava krásná, hory jsou natolik lákavé, že toužíte být vedle Harrera a Aufschneitera a dobývat vrcholy "střechy světa". Hudební doprovod byl vybrán s citem pro velehory a hudba pana Johna Williamse Vás povznese nad vrcholky hor. Brad Pitt splnil svůj úkol dokonale a zahrál velice přesvědčivě a s odhodláním hlavní postavu. Scény s Dalajlámou jsou perfektně zahrané, lidsky! Film je krásný a bez chyb, pro milovník svobody a velehor jako stvořené! Doporučuji! ()

BruceW

Film mě absolutně zklamal. Pečlivě jsem četl knižní předlohu, což mi ani nedalo moc práce, protože jsem byl příběhem Heinricha Harrera naprosto unešen. Věděl jsem sice, že film psanou verzi asi jen těžko překoná (i když i to mohl dokázat), ale i tak jsem čekal alespoň něco. Nejen že nepřicházelo pořád nic, ale naopak původní kouzlo a myšlenka děje odcházely dál a dál ode mě. Zápletka je neuvěřitelně zničená, duchaplné pozadí se rozplynulo, z Henricha se stává přízemní imbecil a z malého Dalajlamy uřechtané děcko. Všem doporučuji již zmíněnou knihu, ale jestli autoři chtěli skutečně vzdát hold předloze a prohloubit Harrerův příběh, tak ty 2 hvězdy bych měl ještě snížit. ()

papadoce

Brad to hral skvele, v podstate ako vždy, lenže toto je viac ako dvojhodinová nuda. Pútavých bolo prvých 40 minút, to ostatné sa ťahalo a ťahalo a ťahalo a ..........Nuda. ()

topi80

Taková hezká pohádka, jak se hezky žilo a rozjímalo v hierarchické otrokářské společnosti :-) Ale dokážeme-li se oprostit od toho, že skutečnost byla značně odlišná (prostě úplně jiná), je to docela pěkný utopický film. ()

Mkartaylas56

Možná, že jsem čekal trošičku jiné pojetí, ale i tak se mi snímek Jeana Annauda zalíbil. Nese se ve velmi poklidném duchu, což umožňuje nádherné prostředí Tibetu a Himalájí, příjemná hudba Johna Williamse a příběh, který je sice z určité části ovlivněn nepříjemnou politickou historií, ale jelikož se jí snímek nezabírá v příliš vysoké míře, tak dává dostatečný prostor jiným motivům. A to třeba samotné tehdejší kultuře, jenž na mne dýchala každým záběrem a já se jí oddaně nechal unést. Krom ní jde ale ve filmu především o životní cestu Heinricha Harrera, který tu i za pomoci kvalitního výkonu Brada Pitta projde proměnou, po které, se z mladého "floutka" stane, pomocí vlivu tehdy ještě dětského Dalajlámy, duševně vyrovnaný a uvědomělý muž. Takže ano, i přes to, že pro spoustu diváků nemusí jít o moc záživný počin, tak mně osobně se povedlo na Sedm let v Tibetu naladit, v poklidu jej vstřebávat a nakonec mohu říct, že mne ani v nejmenším nezklamal. 75% ()

Knor

Je to krásnej film se spoustou úžasných záběrů a napínavýho dobrodružství. Očekával jsem jen o něco emocionálnější zážitek, neříkám, že by tu nebyly silnější momenty, ale kromě závěru se mě tu toho tak moc nedotklo. Ale i tak je to výbornej film. ()

Murphy123

Nemůžu říct, že by to nebyl zajímavý film, nebo že by neměl doboru myšlenku, to určitě ne. Ale v podstatě jsem se u toho celkem nudil. Pitt se do té role moc nehodil. Líbilo se mi prostředí kde se to odehrávalo.... A tak jsem film shlédl, řekl si dobrý deme dál. Ten průměr hodnocení je tak akorát. ()

Romeroo

Ehhm jak bych to jenom popsal..už to mám, pro mě neuvěřitelná nuda, kterou nemohl zachránit Pitt ani krása hor a přírody...takové mírně lepší 2* ()

boombang

Jeden z těch výborných filmů, které však nemusím mít ve svém vlastnictví. Asi proto, že je to víc o vizuálnu než o herectví. I když Brd Prt a hlavně malý Dalajláma rozhodně nezklamali. ()

WolfIssen

Pro mě je tohle absolutně největší filmové dílo. Jedinečný film, můj nejoblíbenější a nejlepší, který jsem viděl. Ikdyž se skvělé knižní předlohy drží spíše rámcově a není tak obsáhlý. Kniha: Sedm let v Tibetu / Sieben Jahre in Tibet, autor: Heinrich Harrer, rok vydání originálu: 1953. ()

Barghest

14. tibetský Dalajláma je tak úžasná osobnost, že nad každým filmem, v němž se (byť zastoupen hercem) vyskytuje, ochotně přivírám oko. ()

Vykuk

Film, na který jsem musel jít kdysi povinně se školou:) Tenkrát to byla pro mě nuda, dnes je to pro mě nuda, rozjímání nad životem ano, ale ne takhle a ne s Piťákem (nic proti němu, mám ho celkem rád). ()

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

15.10.2008

Taky vám už Jean-Jacques Annaud chyběl? Jeho návrat k „dobrodružnému přírodopisu“ Dva bratři se sice kdovíjak nevydařil (a určitě nedosáhl kvalit legendárního Medvěda), ale stejně je škoda, že tvůrce… (viac)

Sláva, drogy a sebevražda

Sláva, drogy a sebevražda

15.01.2007

Jako již tradičně vám přinášíme ty nejzajímavější aktuality, které se o právě skončeném víkendu ve světě filmových pásů a movitých celebrit vyrojily. Zavzpomínáme na nejznámějšího novodobého… (viac)