Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Heinrich Harrer (Brad Pitt) je rakúsky občan, ktorý opúšťa krajinu v roku 1939, kde zanecháva svoju ženu Ingrid (Ingeborga Dapkunaite) bez ohľadu na to, či sa jej to páči alebo nie. Spolu s ďalšími mužmi ide do Himalájí, kde podniknú horolezeckú výpravu na horu Nanga Parbat. Tam ho však čakajú rôzne nepredvídané okolnosti a keď vypukne vojna, stane sa aj on vojnovým zajatcom. Tam mu Ingrid odpovedá na list a oznámi mu, že sa im narodil syn. Ingrid sa chce rozviesť a synovi, ktorý má teraz dva roky, už povedala, že jeho otec zahynul. Táto správa posmelí Harrera k rozhodnutiu - jemu a ešte niekoľkým mužom sa podarí ujsť z väzenského tábora, avšak len Harrer a Peter Aufschnaiter (David Thewlis) prežijú a stanú sa jedinými cudzincami v tibetskom zakázanom meste. Harrer sa pokúša skontaktovať so synom, ale ten mu napíše, aby mu viac neposielal listy - veď nie je jeho otec... Harrera to veľmi zarmúti. Vtedy mu však doručia aj list od malého Dalai Lamu (Dorjee Tsering), ktorý ho pozýva na návštevu. Po stanovení pravidiel, čo Harrer počas návštevy smie a čo nie, prichádza na stretnutie. Postupne sa Harrer s Dalai Lamom spriatelí, stane sa jeho blízkym dôverníkom a jeho život sa definitívne a navždy zmení. V tom čase sa však stupňuje napätie medzi Tibetom a Číňanmi... (TV Markíza)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (376)

Fanucci 

všetky recenzie používateľa

Strašně...prvoplánově protibetské. Nejsem příznivcem komunistické Číny (ani trochu) ale scénář nám podsouvá situaci tak okatě a zjednodušeně, že jsem se občas neubránil úsměvu (např. jak se generálové projdou po znaku míru, nebo "vy máte čáru života dlouhou, narozdíl od ostatních", jednoznačné odsuzování "benešovského" jednání tibetského politika za podepsání kapitulace). Všechno ve filmu se odehrává velice předvídatelně a proto, když si mám vybrat mezi 7 lety v Tibetu a Kundunem, jednoznačně volím Scorseseho informačně bohatší a zajímavější dílo. ()

berg.12 

všetky recenzie používateľa

Pokud bych chtěl vidět zfilmované téma okupace Tibetu sáhnu raději po filmu "Kundun", pokud bych se chtěl kochat himalájskými scenériemi tak raději třeba s filmem "Himaláj - Karavana". A pokud jde o putování za poznáním a hledáním sebe sama, tak by jich bylo asi více. Na druhou stranu je tenhle film přeci jen o něco filmovější než uvedené dva lehce dokumentaristické snímky a má řadu hezkých momentů. Kdyby ho dostal pod ruku jiný režisér, tak možná. Tím nechci říct, že Annaud je režisér špatný, jen se v rámci svého stylu veze po standardně líbivém povrchu. Ale když nebudeme hledat ve filmu něco víc, i tohle může mít své filmové kouzlo. ()

Reklama

tron 

všetky recenzie používateľa

„Náš vodca je nadšený, že je vo výprave Nemec ako vy.“ – „Som Rakúšan.“ Fajn, ale pridlhé. Francúzsky mág Annaud (BOJ O OHEŇ, MENO RUŽE, MEDVEĎ, MILENEC) rozpráva príbeh kedysi skutočne žijúceho rakúskeho horolezca (Brad Pitt), ktorý sa s vodcom družiny (skvelý David Thewlis) na 7 rokov stratí v majestátnom, kúzelnom, mystickom Tibete. Bohužiaľ, bombastická výprava/kamera sú jedna vec a plytká zápletka a zjednodušujúci (vzťahy, vojnu, politiku) scenár druhá. Faktom tiež je, že Bradovi Pittovi kamera pristane, má ju rád a ona jeho tiež, ale akonáhle má dojsť na herecký výkon, jeho tvár sa krčí rozpakmi a veľmi sileným Čímsi (najlepší bol vo filmoch, kde podstúpil výraznú fyzickú premenu - KLUB BITKÁROV, 12 OPÍC, PODIVUHODNÝ PRÍBEH BENJAMINA BUTTONA). Zdĺhavé, zjednodušujúce a príliš málo poetické (zato riadne patetické). Trocha vážnosti nestačí, treba mať aj dobrý príbeh, ktorý strhne. Lenže SEDEM ROKOV V TIBETE je tak „vážne“ nakrútený film, až sa divák hanbí vykríknuť „Nudaaaa!“. ()

castor 

všetky recenzie používateľa

Místo na vrcholu Nanga Parbatu skončil v britském internačním táboře, ze kterého pláchl, aby se dostal do bájného města Lhasy. Našel klid i přátelství. Zprvu sebevědomý blonďatý náfuka odchází z vlasti posedlé ideály nacismu a z vlasti, ve které nechává těhotnou manželku, aby všemu tak nějak unikl. Jenže plány jsou jedna věc. Příběh rakouského horolezce Heinricha Harrera dokonale posloužil režisérovi Jean-Jacques Annaudovi, který se zajímal o odlišnosti několika kultur, o nitro a proměnu jednoho zatoulaného muže. Čínská agrese i nacismus jsou vyobrazené jednoduše jako ti zlí, prostě konec jednoho snu o svobodě, a víc s tím neotravujte. Pár velkých okamžiků to má, ale celkově mi ta „bezproblémovost“ a „nekonfliktnost“ vlastně vadily. Brad Pitt už tehdy spolehlivě dokazoval, v jakých polohách se cítí dobře. ()

Marek1991 

všetky recenzie používateľa

Filmy o skutočných udalostiach mávajú väčšinou jedinečnú atmosféru, tento nevynímajúc. Brad Pitt v čase, keď ho milovali ženy z celého sveta a duchovný príbeh, ktorý dáva veľa možností zamyslieť sa nad podsunutými témami. Film je síce dlhý, ale krásny. Príroda, stvárnenie Tibetu a celková atmosféra, ktorá má niečo do seba. Iste existujú rôzne filmy z horolezeckého prostredia, z prostredia Tibetu, či Číny, ale tento ma upútal už dávno a je akýsi vnútorne bohatý a to oceňujem. ()

Galéria (58)

Zaujímavosti (24)

  • Když Heinrich Harrer (Brad Pitt) vysvětluje Dalajlámovi (Brad Pitt) časová pásma, otáčí glóbem špatně (tedy podle hodinových ručiček) a říká: "Když slunce vychází ve Lhase, tak v New Yorku možná právě zapadá.“ Ve skutečnosti je tomu ale právě naopak. (džanik)
  • Heinrich Harrer (Brad Pitt) nosí hodinky značky Omega Chronograph. (dyfur)

Súvisiace novinky

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

15.10.2008

Taky vám už Jean-Jacques Annaud chyběl? Jeho návrat k „dobrodružnému přírodopisu“ Dva bratři se sice kdovíjak nevydařil (a určitě nedosáhl kvalit legendárního Medvěda), ale stejně je škoda, že tvůrce… (viac)

Sláva, drogy a sebevražda

Sláva, drogy a sebevražda

15.01.2007

Jako již tradičně vám přinášíme ty nejzajímavější aktuality, které se o právě skončeném víkendu ve světě filmových pásů a movitých celebrit vyrojily. Zavzpomínáme na nejznámějšího novodobého… (viac)

Reklama

Reklama