Lidské tělo

• Veľká Británia The Human Body
Veľká Británia, 1998, 394 min

V tomto unikátním seriálu televize BBC prozkoumáváme a vysvětlujeme život uvnitř nejsložitějšího machanismu na Zemi - našeho těla. Nejmodernější zobrazovací technika nám umožňuje cestovat cévami, vejcovody i po mozku, abychom pochopili, jak naše tělo pracuje. Tato série mapující nejen narození, ale i smrt oslavuje také naši mysl, vědomí a pocity.

Epizody:
- Příběh života
- Každodenní zázrak
- První krůčky
- Bouřlivé dospívání
- Síla mozku
- Jak jde čas
- Konec života
- Bonus (oficiálny text distribútora)

Autogram

Prvý všeobecný diel ma nezaujal, akoby ho vytvoril nejaký iný tím tvorcov. Druhý mi ale všetko vynahradil a úplne vyrazil dych zobrazením vývoja ešte z obdobia spred počatia pohľadom zvnútra až na bunkovú úroveň. To všetko kombinované s vonkajšími občas odvážnymi zábermi a tiež časozberným snímaním. Tak som ochotný na prvý diel úplne zabudnúť. – Ostatné diely nezaostávajú, každý prináša na jednu problematiku pohľad zvonku - zo strany človeka - a pohľad zvnútra - zo strany medicíny a pokročilých zobrazovacích metód. Všetko spojené pútavým komentárom, v ktorom nechýba množstvo zaujímavostí a netušených detailov. Predposledný diel o zomieraní stavil trochu viac na sentimentálnosť a duchovnú stránku. – Posledný bonusový diel sa venuje spôsobu natáčania a použitým filmárskym a vizualizačným metódam. ()

pfa

Opravdu jedinečný a velmi zajímavý podrobný pohled na nás všechny a hlavně do nás. Produkce BBC opět nezklamala. [1O/1O] ()

skinnee

Neviem ci som videl vsetky casti (ale podla nazvov sa mi zda ze aj hej) kedze som to sledoval v TV ale viem, ze prave taketo dokumenty ma dostavaju. Ak je dokument z anglicka a este od BBC o zazitok je postarane. ()

kisha

Na to, že de o 14 let starej dokument, nemam slov. Tenkrát tyhle vejlety tělním útrobím musely všem připadat jak z jinýho světa. Každopádně dneska už to čpí zastaralostí a nic moc novýho se člověk nedozví. ()

NeosinneR

Výborný dokument o človeku. Videný síce až po skončení strednej školy, avšak o to zaujímavejší. Najpútavejšie mi prišli diely 3 a 4, zachytávajúce etapy života, ktoré už som si prešiel. Tiež sa mi páčilo spracovanie dokumentu, rôzne príbehy ľudí v každej časti, obzvlášt záverečný príbeh Herbieho. Zaslúžených 5*. ()

Paity

Lidské tělo je další z řady britských dokumentů, které zkoumají "vnitřek" v přírodě. Tentokrát se zaměřili lidské tělo a opět je to něco, co by se mělo dětem pouštět ve škole. Z tohoto totiž načerpají informací více, než za 20 hodin přírodopisu. ()

lareinna

Natočené tak, že pochopia aj laici. Je potrebné zosilniť zvuk a sústrediť sa, aby vám nič neušlo. Takéto dokumenty sú aspoň pre mňa zaujímavé stále a pozriem si ich často aj niekoľkokrát. ()

Luqi

Bolo natočených veľa dokumentov o ľudskom tele, ale tento mi príde asi najprepracovanejší. Zrejme aj preto, že bola pri ňom použitá najmodernejšia technológia a seriál prinesie divákom zábery aké ešte nevideli.............. Samozrejme technika sama o sebe nezaručuje úspech...............ani Stradivari nehrajú sami od seba. ()

Tryman

Jeden z nejlepších dokumentů, které jsem měl v hodinách biologie možnost shlédnout. Podává pro normální lidi zajímavé, pro studenty užitečné informace velice zábavnou formou. Můžu s klidem prohlásit, že tenhle dokument mě jako jeden z mála v biologii neuspal. ()

Lipi21

Dokument je to určitě zajímavý. Pro naprostého laika určitě poutavý, ohromující, revoluční. Bohužel, jako biolog musím seriálu vytknout přílišnou povrchnost, místy nešťasně zjednodušený a zavádějící výklad a hodně hluchých míst nicneříkajícího balastu (především téměř celý 1.díl a 5). U dílu síla mozku si troufnu říci, že je povrchnost a nezáživnost přímo trestuhodná, když si představím jak ohromný potenciál pro diváka toto téma představuje. Zavádějící je také název "Lidské tělo" - trochu jsem čekal, že to bude o fyziologii, ale seriál je převážně ontogenetický (vývoj člověka). Vydařené díly jsou určitě především 2. a 3. ROZHODNĚ JE DOBŘE ŽE TAKOVÉTO DOKUMENTY VZNIKAJÍ. URČITĚ DOPORUČUJI SHLÉDNOUT. MÉ NIŽŠÍ HODNOCENÍ JE ZPŮSOBENO TÍM, ŽE Z HLEDISKA PODANÝCH INFORMACÍ MOHL BÝT SERIÁL PRO DIVÁKA DALEKO DALEKO PŘÍNOSNĚJŠÍ A ZAJÍMAVĚJŠÍ ! SNAD PŘÍŠTĚ... ()

yaqwsx

BBC prostě neumí natáčet špatné dokumenty. Ať už jsou očekomliv, vždycky to podá velice zábavnou, nevlezlou formou. A cyklus Lidské tělo naštěstí není vyjímkou. ()

Vojtas12

Skvělý dokumentární cyklus (jak už to tak u BBC bývá), kde můžeme získávat zajímavé informace přímo z první ruky, jako by nám je sděloval natáčecí štáb, který nás provází v podstatě každou vteřinou. Přidám k tomu bonusový díl a ty úžasné "záběry" kamerovým pásem a dostávám opravdu poctivých pět hvězdiček. ()

route60

Absolutně vrchol dokumentu o lidském těle, seriál sleduje člověka od zrození po smrt chytře a nesnaží se šokovat ale krásně a zábavně ukazuje náš vývoj , výborný dokument do škol. 100% ()

Teachman

Tento televizní pořad je vhodný nejen do hodin přírodopisu nebo výchovy ke zdraví. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o různých částech lidského těla. ()