V spálni

• Česko V ložnici (viac)

Film velmi nápaditě a důkladně zobrazuje život americké rodiny Fowlerových žijících na pobřeží Camdenu. Frank Fowler tráví své poslední léto před nástupem na universitu se starší, právě se rozvádějící Natalii. Frank pracuje na půl úvazku na škuneru lovící humry. Společnost na moři mu často dělá jeho milující otec Matt, jinak městský doktor. Frankova matka Ruth (Sissy Spacek) pracuje jako vedoucí místního pěveckého sboru. Jak Matt, tak i Ruth cítí povinnost svému synovi ve všem pomáhat, i s jeho vztahem ke starší Natalii a výchovou jejich dvou dětí z předešlého manželství. Zdánlivě vypadá vše idylicky, dokud se neobjeví hrubiánský, stále ještě Nataliin manžel Richard V místním žargonu se kleci na humry říká ložnice. Každá taková ložnice je určena pro max. dva humry. V jednom místím rčení se říká, že jakmile se do klece chytí humři tři, nevěstí to nic dobrého - můžete se připravit na nevítaného hosta, nebo problémy ve své vlastní ložnici... (oficiálny text distribútora)

senor

Nevím proč tento film měl u kritiky v USA obrovský úspěch a v Evropě jsme ho odzívali. Asi proto, že tyhle věci umí Evropané točit a dělají to tak často, že podobný snímek z druhé strany Atlantiku nás nepřekvapí. Ale tohle je opravdu dobré. Každopádně hodně podhodnocené. ()

Stegman

Jedno velké utrpení. Pro postavy filmu i pro diváky. Depresivní Drama s velkými D, které mi nic nepřineslo. Za herecké výkony jedna hvězdička. ()

lennyd

Matt a Ruth Fowlerovi (Tom Wilkinson a Sissy Spacek) nejsou nikterak nadšeni ze vztahu svého dospívajícího syna Franka (Nick Stahl) se starší Natalií (Marisa Tomei), matkou dvou dětí s nedořešenou minulostí se svým bývalým manželem, násilníkem Richardem (William Matpother). Tomu se nelíbí, že se s ním Natalie chce rozvést, a jednou, v alkoholovém opojení, se rozhodne si to s Frankem vyřídit... Z filmu mám trochu rozporuplné pocity - na jedné straně hodně zajímavý příběh, a moc hezky zpracovaný - člověk ani nemá pocit že se kouká na film, ale jakoby se koukal z okna na vztahy v sousedství. Na druhé straně film působí hodně zdlouhavě, a obsahuje dlouhé pasáže kde se nic moc neděje, a divák se tak trochu nudí. Sice mu to hodně nahrazují herecké výkony - hlavně Toma Wilkisona a Sissy Spacek - po tragédii - jenže jenom to nestačí. A ani krása Marisy Tomei to bohužel úplně nezachrání... ()

cross

Dlouho se nic neděje, pak vás brutální zásah do příběhu srazí na kolena a film pomaličku dospěje do předpokládaného zakončení. V podstatě nuda, nicméně psychologicky nesmírně přesvědčivá. Tím pádem musím vychválit herecké výkony a psychologické rozpitvání postav. Žádný patok, jen skutečný život... ()

Paity

Námět nijak originální, zavražděný syn, zdrcení rodiče, vrah ex-manžel synovi přítelkyně s dětmi. Přesto dávám 4*. Herecké výkony byly totiž dle mého na vysoké úrovni. Především matka (Sissy Spacek) a skvěle ztvárněný otec (Tom Wilkinson) jsou hlavními devizami tohoto snímku. Hlavní cíl "V ložnici" byla ale podle mého splněn. Divák nejprve neví, jak se rodiče vyrovnají se ztrátou syna, neví jaký trest (jestli vůbec nějaký) si odnese vrah od soudu a hlavně zda rodiče bez svého syna dokáží žít "normální" život nebo kolem sebe budou chodit jako těla bez duše. Rozuzlení je možná očekávané, ale přesto splní svůj účel..... spravedlnosti je učiněno za dost. Přesto musím říct, že se v mé filmotéce tehnle film neobjeví a stejně tak, že se k němu těžko někdy vrátím. ()

DannyBoy80

Hodně zajímavý námět a scénář. Zahráno výborně. Cesty života jsou nevyspitatelné a životní veletoče můžou potkat i zajištěnou inteligentní rodinu z předměstí. Škoda pouze natahovaného závěru, který je asi třičtvrtě hodiny očekáván. ()

slunicko87

Tento film, který zpracovává nelehké téma vyrovnávání se se smrtí dítěte, nabízí vyzrálejší pohled než jiné filmy tohoto typu. Hned na úvod dává daleko více prostoru na seznámení se se stavem věcí přes "zvratem", zároveň se však zdatně vyhýbá lacinému a zjednodušenému pohledu na "perfektní šťastnou rodinku". V druhé části pak jde dál za pouhé rozebírání psychického stavu pozůstalých. Činy postav nehodnotí a ponechává tak divákovi větší prostor než obvykle na to, aby si s nastoleným morálním problémem poradil sám, což je paradoxně působivější než častější naivní a povrchní, avšak společensky stravitelná řešení, kdy například pozůstalí vrahovi odpouštějí a nedej bože ho do vězení ještě chodí navštěvovat. (3,5*) ()

Geller

Drsné, moc moc drsné, skvělé zahrané psychologické dílo, které jako málokteré jiné věrně popisuje žal a bolest po strátě někoho blízkého a touze se pomstít. ()

GOREGASM

Todd Field umí jít do hloubky, což se u těžkotonážního dramatu In the Bedroom počítá trojnásob. Úvodní romantická idylka dává tušit, že přijde něco zlého, přesto Field drží vědomí diváka v poloze opojenosti láskou dvou mladých lidí, kterým sice znepříjemňuje život jeden nepřizpůsobivý exmanžel, ale co víc, než že dá někomu přes držku, by se mohlo stát... Přehození nejen příběhové výhybky je mistrné a bolí, ale teprve v tuto chvíli snímek vyloží téměř všechny triumfy na stůl. Beznaděj je hlavním motivem, stejně jako položení si otázky: "Jak dál?". Pocitovou bezvýchodnost hlavním hrdinům (brilantní Tom Wilkinson a Sissy Spacek) nelze netolerovat, stejně jako akceptovat koncovku. 100% ()

nula87

Velmi dobrá komorní studie vývoje charakterů a vztahů po tragické ztrátě v rodině. To, že už od poloviny tušíme (víme) jak to dopadne, není vůbec na škodu, protože mnohem důležitější je ta cesta, po které se k vyvrcholení dostaneme. ()

jafuska

drama, kdy se v jednom momentu změní celý koloběh života, manželství, odpuštění, nenávisti, smrti, toto je věčné téma, kdy se nedá ničím co zkazit, smrt vlastního syna, to vše je obsáhlé v tomto filmu, takže bylo to fajn ()

seba

Souhlas s Golfistou, ale přidávám jednu hvězdu. Že jsou Wilkinson, Spaceková, Tomeiová dobří herci to víme, takže mohl překvapit pouze Nick Stahl. A překvapil pozitivně. Docela změna oproti T3. Tohle mu sedlo o dost líp. ()

gédé

Film se zvláštní atmosférou, která nemusí každému úplně sednout. Nádherná muzika, nevíte někdo, kde by se dal sehnat soundtrack? ()

foils

Po pravdě mě znechutil už úvod s mořskými potvorami, přesto jsem snímku dal druhou šanci a díky tomu získal možnost docenit na americkou kinematografii nezvykle psychologický počin o tom, jak je těžké vyrovnat se s nespravedlností, smůlou, zlobou a podobnými, Hollywoodem nepříliš oblíbenými tématy. Velkým plusem filmu je také casting, jenž podtrhuje uvěřitelnost postav včetně jejich slabostí. V závěru nás však přece jen nemine připomínka, že sledujeme americký film - skoro by se dalo říct, že to co tvůrci většinu velkorysé stopáže budovali, na konci zase efektně rozbijí. Nepůsobí to sice vyloženě neuvěřitelně nebo hloupě, pořád je to ale přílišné tlačení na pilu. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Daniel Craig míří do televize

Daniel Craig míří do televize

02.06.2016

Představitel Jamese Bonda stále nepotvrdil, zda si znovu obleče ikonický smoking. Všechno ale nasvědčuje tomu, že je s agentem 007 hotový. Na jedné straně máme setkání bondovských producentů s Jamiem… (viac)