NCIS - Námorný vyšetrovací úrad

• Slovensko NCIS (viac)
Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2003–2024), 336 h 43 min (Minutáž: 40–87 min)

Sean Murray, Mark Harmon, David McCallum, Brian Dietzen, Pauley Perrette, Rocky Carroll, Michael Weatherly, Cote de Pablo, Emily Wickersham (viac)

Producenti akčnej drámy z prostredia námornej kriminálnej polície, inšpirovaní seriálom JAG, ktorý pomaly stráca vo svete dych, sa rozhodli pre novú, dynamickejšiu a zatiaľ veľmi úspešnú verziu. Tím špeciálnych agentov, vedený skúseným, tvrdým vyšetrovateľom a vyjednávačom Leroy Jethro Gibbsom (Mark Harmon), je schopný riešiť zločiny, ktoré sú spáchané vo vojenskom námorníctve a námornej pechote, bez ohľadu na postavenie, či hodnosť. Napätie, akčnosť a dobré herecké výkony sú hlavné atribúty, vďaka ktorým seriál získal obrovskú divácku úspešnosť a televízne stanice ho zaraďujú do Prime Time.
V snahe presvedčivo zobraziť prostredie námorného vyšetrovacieho úradu, si autori pomohli skutočnou existenciou NCIS. Stretávali sa s agentmi NCIS, aby odpozorovali ich reálny život a mali prehľad o každodenných operáciách.
Herecké majstrovstvo a talent Marka Harmona bolo ocenené udelením ceny Emmy a jeho filmové úlohy mu priniesli niekoľko nominácií na udelenie Zlatého glóbusu. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Horryx k tomuto seriálu (11)

Posledný zostáva (2008) (S06E01)

Jeden z nejlepších dílů této epizody......jde to i bez hlavních postav a stačí když je náhradníci kopírují.Scéna Tony policajt na válečné lodi kde není nikdy sám je top. ()

Agent na vode (2008) (S06E02)

Tony je jediný polda na lodi pro 5000 lidí. Škoda mohl tam zůstat déle. ()

Na juh juhozápadnou dráhou (2009) (S06E17)

vtipná scéna, když na místo činu má přijít Abby a místní policista jí nechce pustit...podpříběh Tonyho dědictví..... ()

Vzdor (2011) (S08E15)

Nevím proč se pářou s fiktivním státem z Belgrávie když jiné státy zde otevřeně nazývají správnými jmény. Navíc o reálných státech je zde často mnohem více lží a fikcí než zde o pravděpodobném Srbsku. ()

Posledná akcia (2011) (S08E17)

U některých dílů jako např. tento je hlavní zápletka zbytečně překombinovaná. ()

Nech vedia všetci (2011) (S08E19)

Bohužel některé díly trpí zbytečnou překombinovaností a toto je jeden z nich. ()

Baltimore (2011) (S08E22)

Bylo pěkné jak ukázali Tonyho předchozí práci a první setkání a oťukávání se z Gibsem plus počátek náboru do NCIS. ()

V zajatí, 1. časť (2011) (S09E08)

Jsem v šoku NCIS v USA vyšetřuje i letecké nehody. Co je moc to je moc. Jinak tento dvojdíl patří zatím k mým nejoblíbenějším. ()

Dobrý syn (2012) (S09E19)

Jeden z podařenějších dílů. Zajímavé konečně nepřekombinové vyústění případu. ()

Krajné riešenie (2012) (S10E01)

Tak bohužel konec tohoto dílu mě nemile vyrazil dech. Bohužel propracovanost jednotlivých dílů občas ztrácí jakýkoliv nápad. ()

Admirálova dcéra (2014) (S11E23)

Spousty dílů je zbytečně překombinovaných a toto je další z nich. ()