Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

majklfly

Tak v tomto snímku se potkali dvě velké hvězdy. Bruce Willis a Richard Gere. Na jedné straně téměř bezchybný padoouch záběr od záběrů v jiném obečení a dokonalým nadobíčkem, na té druhé už o poznání slabší vrah s policii za patama, ale charismatickou osobností. Prostě blbina s hvězdným obsazením, kterou jsem si dooost užil. 90% ()

CrashHP

Kiež by filmy tohto žánru mali takú vysokú úroveň ako tento. Skvelý Bruce Willis, no ešte lepší Richard Gere. Drsňák Bruce tentokrát na zlej strane, Richard Gere je opak a snaží sa o jeho dolapenie a stojí na strane zákona. ,,Nevieme o ňom nič. Práve naopak, vieme o ňom dosť: bol to hajzel a nikomu nebude chýbať." Super poznámka na konci. ()

BEZHLAVY

Čistokrevná Willisova exhibice!!! Ten chlapík se vyžíval ve své roli! Bravo Bruci:o) Určitě nejde srovnávat s ostatními "šakaly", to jsou jabka a hrušky. Zvuk a hudba nadupané až jde z toho husina! Mnoo a co se týče obsazení Richardem Geerem---pro ty scény se svou spolubojovníci ano--ale celkově mi tam spíše neseděl. A taky závěrečná akce v metru--tím tvůrci úplně shodili chlad a cynismus Šakala, kterým si mě za ty dvě hodky naprosto získal:o) Jo, a ještě bych vyzdvihl velmi dobrý výkon mé oblíbenkyně Diane Venory! ()

Daninja

Film právem zařazený mezi béčkové až céčkové. Dílko začíná slibnou zápletkou, kvalita filmu však klesá s každou odehranou scénou. Největším zklamáním je však závěrečný "hon na Bruce", který scénáristi přizpůsobili tomu, aby byl Bruce za každou cenu polapen a zvítězilo dobro. Bruce je celý děj filmu zobrazován coby špičkový nájemný vrah, který nic neponechá náhodě a zvládne i víc soupeřů najednou, leč v poslední scéně je z něj udělán doslova moula, který až má dávno zamířeno na svou obět a mohl by ji okamžitě zabít, šteluje si svůj hledáček a dává tím spoustu času Gereovi, který naopak celý film je spíše na ústraní a nijak nevyniká, avšak v poslední scéně se z něj najednou stane superhrdina, který ze spousty zaparkovaných aut neomylně detekuje právě to, ve kterém se nachází smrtonosná zbraň a včas ji zlikviduje. Jako anděl, který ztratil křídla, prchá Bruce před Gerem, následuje pár velmi "napínavých" chvil, kdy Gere překonává veškeré fyzikální zákony a nesmete ho ani tlaková vlna mezi dvěmi protijedoucími vlaky, a toto vše ústí ve finální scénu, ve které se Willisovi podaří pomocí rukojmí donutit, aby Gere odhodil svou zbraň. Bruce stojí naproti Gereovi s nabitou zbraní asi minutu, "klábosí o životě", místo toho, aby ho zabil a Bruce doslova čeká, až ho někdo zezadu zabije, protože to má ve scénáři. Film samozřejmě končí tím, že Gere je postaven do postu hrdiny, a je mu dovoleno, aby utekl, přestože by si správně měl jít odsedět trest. Výsledný dojem? Šakal je jeden z filmů, který vychází z vynikajícího námětu, ovšem neumí s ním pracovat. V závěru filmu je doslova vidět neobratnost scénáristů, kteří navzdory tomu, že je hlavní hrdina líčen jako jednička, nechávají vyhrát dobro v podobě stejně neobratného a v roli nepřesvědčivého Richarda G., a to aniž by Bruce udělal nějakou znatelnější chybu, která by zapříčinila jeho prohru. Je dopaden prostě proto, že ve správném hollywooďáku zlo prohrává a dobro žije. Pokud však nečekáte film se složitější dějovou linkou a přesvědčivými výkony herců a pouze chcete zaplácnout nudný víkendový večer nějakou akční střílečkou, může být i Šakal vaší volbou. Hodnocení: 60%. ()

belinda1

Jeden z nejelpších Bruceových snímků. Dynamický děj, skvělé herecké výkony a vynikající herečtí představitelé. Nejen vskutku charizmatický Bruce, ale o nic horší Richard Gere a opět dokazuje své místrovství také Mathilda May (začínala v LifeForce). Filmu nemám co vytknout, je to fakt nadupané a nápadité. CHybí tu sice humor, ale ten by se sem ani moc nehodil. Měl bych snad jedinou výtku. Bruce je tady na můj vkus až příliš zápornou postavou. Závěr je skvělý ()

3logix

Mozno by som tomu dal lepsie hodnotenie, keby som od toho necakal remake skveleho pribehu... toto nebol remake povodneho sakala, toto bol klasicky pribrzdeny hollywoodsky pribeh a imbecilita niektorych pasazi bola zarazajuca...Nemyslim si, ze Willis alebo Gere to zahrali zle....ale myslim, ze scenar bol zbytocne prehnany a samozrejme sa vobec nechytal na povodnu verziu. Fakt, ze sa sakal v podani Willisa rozhodol zamaskovat sa najkriklavejsou zltou farbou na vlasy aku v USA mozno zohnat, ma ale fakt pobavil :D Kazdopadne pozriet sa to da, ale so sakalom to nema absolutne nic spolocne. takze u mne neeeedobry :D ()

gomecz

rozhodoval jsem se mezi tremi a ctyrmi hvezdami, ale kdyz jsem videl puvodniho sakala a pochopil ze tohle je jen dalsi z mnoha americkych dabingu, tak proste nemuzu jinak. ()

shakeXL

Bylo by to nošení dříví do lesa, již několikrát jsem zde psal, že ty špionážní thrillery z konce devadesátých let se mi moc moc líbí. (Šerifové, Nepřítel státu apod.) Takže 4 hvězdičky bez uvažování. ()

Milda4444

Skvělí Thriller, ani chvilku jsem se nenudil. Willis opět nezklamal a Gere mě mile překvapil. 67 procent si myslím, že je hodně málo...škoda. ()

Oxytocin

Někdo plánuje někoho zabít (obvykle je to ve filmech prezident) a druhý mu v tom chce zabránit a jak to tak bývá, tak také úspěšně. Jde však o obsah a napětí, kdy se konečně po přípravách dospěje k tomu momentu, kdy se misky vah převažují mezi nezdarem a úspěšně splněnou zakázkou. (btw - moc jsem si přál, aby umřel Gere a Willis žil). ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)