Štyria maskovaní zločinci prepadnú v Seattli banku a prítomných vezmú ako rukojemníkov. Ich veliteľ Lorenz je ochotný jednať o podmienkach prepustenia rukojemníkov jedine s detektívom Quentinom Connersom. Skúsený policajný detektív je však v súčasnosti suspendovaný v dôsledku predchádzajúcej nevydarenej akcie. Všetko nasvedčuje tomu, že zločinci chcú len zdržiavať situáciu a naťahovať čas, aby ho získali pre svoje zámery. Aby sa prípad čo najrýchlejšie vyriešil, policajné velenie vráti odznak Connersovi a pre istotu mu pridelia mladého kriminalistu Shanea Dekkera ako nového partnera. Obaja policajti sa spoločne pokúsia zločincov prekvapiť a vlákať do pasce, ale lupičom sa podarí z banky uniknúť. Kým kriminalisti zaisťujú a vyhodnocujú stopy, lupiči sú stále krok pred nimi. Dekker začne lúštiť Lorenzov skrytý odkaz, ale neúspešne. Zdá sa celý prípad nedáva žiadny zmysel. Alebo áno, len ho zatiaľ nikto nevidí? (TV JOJ)

Lobotomas

Třetí film s Jasnonem Stathamem v řadě a musím přiznat, že mě s ním opravdu ty jeho béčkové střílečky chytly. "Detektive Connersi jenom pár slov.. řeknu Vám dvě polibte si." Zklamání ze znovuzrození je snad poprvé originální, nebo alespoň jedno z těch co mají nějaký smysl. A konečne byl k vidění i pořádný konec, na který dojíždí většna snímků. "Systém selhal" ()

mala_kea

Filmy s Jasone mám až na pár výjimek rád. Tento film se mi ze začátku dosti zalíbil, mělo to klidný a pomalý spád, jenže těsně před koncem se ten spád najednou ztrojnásobil a já nevěděl, nad čím dřív přemýšlet, neboť nevyřešených otázek rapidně stouplo a při "konečném" telefonátu se mi to zamotalo uplně. Krimi to bezpochyby bylo, akce také nechyběla, ovšem drama na konci snímku upadá. 55% ()

Dement

Solidní B-čko, až na ty občasné dialogy - kdy člověk neví jestli je to myšleno jako vtip - což bohužel není :D a podprůměrnou hudbu. Slušné obsazení, prostě, dalo se to. Aspoň ten konec nebyl podle klasického scénaře. ()

Hapretor

Konečně jsem natrefil na nějaký chytřejší a lépe zpracovaný (lépe zahraný) thriller. Spím 7 hodin, ne obvyklých 8. P.S. 3 hvězdy jen kvůli ne úplně jasnému ději. Divák by měl odpočívat a mít jasně dané spojitosti. Ne, aby je hledal sám. Alespoň to já očekávám od akčního thrilleru. Prostě mi pár věcí nezapadlo. Až budu chtít přemýšlet, pustím si třeba špionážní thriller, atd. ()

Lyžař

Bez komentáře. Tohle jsou přesně filmy, na které se dá koukat pořád dokola. Jsou plné napětí, zajímavých situací, zvratů, můžeme sledovat hned několik známých herců. No bomba. Jasně, někdo určitě objeví díry v ději. No a co. Príma napínavý filmek. Hudba: ***; Herci: ***; Scénář: ****; Režie: *** ()

KNTRFKT

Jason Statham vs Wesley Snipes. Škoda, že rozpočet nebyl dost širokej na to, aby si tihle dva dali pořádně do držky. Je to sice už stokrát omleté klišé, ale role Džejsna nakonec nabere větší obrátky, což sice nebylo žádný překvapení, ale aspoň v něčem to vybočuje. 50% ()

Johny M.

Asi nejslabší "stathamovka" (s poněkud předvídatelnym koncem) a zároveň asi poslední slušná role Wesleyho Snipese. Ale Jason umí tak pěkně nadávat... :) 3,5* ()

Stefan_M

Ved je to uplna blbost. Ta jedna * je za Jasona. (No a hlaskami sa to len tak hemzi - Je to skvelej policajt, chodil do skautu. Este mi tam chybalo - je to taky komunista a dobrej soudruh). ()

chaotic

Další film balancující na hranici s odpadem, čili vyloženou ztrátou času. I přes nadějné herecké obsazení z toho zdaleka není ani zpola výtečná buchta, jako spíš prohnilý koláč. Celým filmem se vydatně plíží nuda, snad, aby se člověk náhodou necítil pobaven. "Logika" mnoha scén mi zůstává záhadou, avšak kdybych viděl tento počin před filmem "Spojenec" s Danzelem Washingtonem a Clivem Owenem, patrně bych i přese všechnu tu haldu nudy co by se dala lopatou přeházet dal hvězdy dvě, ale protože tak tomu není, nejsem ochoten přistoupit na hru, kdy ze mě budou dělat velmi podprůměrně bystrého amerického diváka, jež ani neví jak to chodí s tamní policií. Promiňte, ale průměrně bystrý americký divák, natožpak evropský divák toto nemůže považovat za ucházející film. ()

darkreider

Trochu Krimi, trochu Heist-movie, skromná dávka akcie. Rozhodne tu chýba nejaký drive, ktorý by diváka prikoval ku kreslu, ale posledná 15 minútovka to trochu zachraňuje a priznávam, že bez nej by som bol sklamaný . Takto ma koniec milo potešil a zaradil film k zaslúženému nekonfliktnému priemeru aj napriek hluchým miestam. Ostrieľaný znalec filmových lúpežných klasík nebude prekvapený, ale ani veľmi sklamaný a pre mladých začínajúcich fanúšikov žánru to môže byť solídny zážitok. Herecky príjemné (Hlavná trojica ma potešila a nesklamala) aj keď na začiatku po vstupe detektíva na miesto činu, tuším Bernie Callo sa volal, som bol na pochybách. Väčšieho šupáka svet nevidel, ale tak aj horšie pózy a policajné karikatúry dokáže moje plátno uniesť a našťastie dlho na scéne nevydržal. ()

Lucas87

Skvělé herecké obsazení (Statham a Snipes), ovšem teorie chaosu mě přesvědčila, že to není průměrný film co si zaslouží jen tři hvězdy. ()

Torgal

Keď sa začnú do Stathamovky nasilu tlačiť filozofické keci o teórii chaosu, výsledok musí byť prinajlepšom rozpačitý. Príbehu navyše kvôli nevýraznej réžii a hudbe chýba akýkoľvek drive. Človek sa tak musí doslova prenudiť kvázi prekvapujúci zvratmi (identita tajomného bankového lupiča musí byť každému jasná ešte predtým než k lúpeži vôbec dôjde). Záverečný twist ma ale každopádne prebral - bol tak na hlavu, že som ho už vážne nečakal. Ku kladom tak radím hlavne zvučné obsadenie a herecký výkon Phillippeho, ktorý si zrejme neuvedomil, že hrá v čistom béčku. 5-/10 ()

E lan

Vcelku zamotaná detektivka bez vážnějších chyb a tentokráte charismatickým Jasonem Stathamem. Scénář se docela povedl a zpracování je také profesně dobře zvládnuté. Lehký nadprůměr... ()

ecis

Tuctove, predvidatelne, nelogicke. Prestrelky, vybuchy, drsna tvar Stathama, sladka Phillippeova, zbytocna Snipesova. Teoria chaosu v takomto jednoduchom filme mi pripadala smiesna a tvariaca sa ako hlboko-myslienkova filozofia. Nenarocne akcne pozeranie vhodne po prehltnuti zopar piv a cipsov. ()

waska

Ryana Phillippea mám hodně rád, s chutí jsem se tedy podíval na tento film. Akce slušná, příběh trochu hapruje, ale když zavřu jedno oko, dá se to překousnout. Dva zvraty o 180 stupňů, z čehož ten druhej je průhlednej od začátku. Ryan mě ale nezklamal, stále od něj čekám nějakou pořádnou pecku. ()