Rusty James (Matt Dillon) je vůdce malého, bezvýznamného gangu na předměstí metropole. Žije ve stínu vzpomínek na svého zmizelého staršího bratra Motorcycle Boye (Mickey Rourke), který byl šéfem gangu v dobách jeho největší slávy. Předtím, než Motorcycle Boy zmizel, však zakázal jakékoliv pouliční šarvátky mezi gangy. Rusty James neváhá porušit dohodu a dochází k boji s šéfem další bandy otrapů Biffem Wilcoxem (Glenn Withrow), při níž je James díky své horké hlavě málem zabit, nebýt nečekaného návratu bratra. Ten, se však už nezdá být oním pověstným hrdinou – zmatený a deziluzovaný tráví více času v obchodě se zvířaty, než oprašováním zašlé slávy. Tam pozoruje dravé ryby v akváriu (jediné kolorované objekty v černobílém filmu) a střeží tajemství minulosti. Během následujících pár dnů bude nejen Jamesův život balancovat na ostří nože. (kwietitze)

Perverz

Directed by Francis Ford Coppola, známe ho, Ford prostě umí. Tenhle film se mi naprosto trefil do noty, zamiloval jsem si ho. Protože film nepřináší jednoznačný příběh, či zápletku, ale jen jakýsi pohled do života pár postav (bylo to o Rusty Jamesovi nebo spíše o Motorcycle Boyovi?), měl jsem podezření, že je to režisérova zpověď, jenže není, je to totiž podle knihy. I tak, je to metafora, metafora o vyprázdněnosti. Výtečně se na dívá, Diane Lane je tak krásná, a tolik mladých hvězd. Film si pohrává s existencionalismem. Všechno to chození po barech, černobílá slast, tak parádní hudba, pára, měl jsem u toho pocit jako po kopnutí panáka dobrého chlastu. A ještě jednou zmíním tu hudbu, úůů. Je to kousek života na plátně. ()

Mikino00

Překvapivě obstojné drama natočené velice zajímavým stylem, výbornou kamerou a dokonce i ve filmu o motorkářích najdeme smyslupné dialogy i děj. Rourke i Dillon pod Coppolou herecky bodují. ()

Klajnik

80s byly plné filmů o dětech a Coppola udělal jeden poněkud netradiční. Pojal to artově, takže film je B&W, obsahuje plno krásných/netradičních záběrů či se využívá expresionistického vizuálního vyprávění (po rozchodu odejde bývalá přítelkyně do mlhy vzpomínek). Osobně mi jsou sympatičtí i Matt Dillon a mladý Mickey Rourke, jehož frajerský úsměv mi svou nenuceností připomíná mladého Bruce WilliseScénář však nedosahuje takových kvalit, které by si látka žádala. Jednak to není zrovna dramaticky zacílené, ale uznávám, že je to podmíněné hlavním motivem filmu. Jestliže by však témata byla aspoň rozpracovanější a dialogy autentičtější, tak by to emocionálně fungovalo lépe a působilo by to celé dotaženěji. Takhle mě to nechalo poměrně chladným. ()

sandinista

Způsob tohoto umění, zdá se mi poněkud nešťastným. Mám rád Matta Dillona, Mickeyho Rourka (toho fešáka z 80. let), Dennise Hoppera a koneckonců i Nicolase Cage. Ale tady to celé nějak nefungovalo. Smysl filmu mi zcela unikl, jakoby snové scény mě vůbec ničím neoslovily a ani s hlavním hrdinou sem se neztotožnil. 1080p ()

Joll

Půjdu asi trošku proti všem hodnocením, ale vážně s čistým svědomím nemohu jinak, jen proto, že to tu lidé hodnotí vysoko nebudu shovývavý.Film je naprosto o ničem a to že Rourke podává skvělý výkon je sice pravdou, ale co z toho i De niro podal výborný výkon třeba v Mean Stret, ale tam byl děj, který to držel nad vodou tu není naprosto nic.Hopper si střihl skoro na vlas stejnou roli opilce jako v Hoosiers, ale tam měl více prostoru a byl lepší.Když tento film srovnám třeba s jemu nejblíž srovnatelným filmem třeba outsiders, vychází mi Rumble jako jasný poražený a to jsem se na něj vážně hodně těšil.Promiň Coppolo, ale tohle se ti nepovedlo. ()

agassi68

Hm, málokedy sa podarí nájsť v jednom filme toľko hviezd ako tu. Aj keď to boli vtedy len vychádzajúce hviezdičky. Svetoznámy režisér sa podujal na cestu, ktorá mu veľmi nevyšla. Aj keď filmársky to bolo urobené výborne celkový dojem /okrem krásnej Diany Lane/ chabý. Vyzeralo to ako dokument o mládeži v nevýznamnom meste.. ()

mala_kea

Mělo to být něco klidného a "primitivního", jedná se však o velmi silnou makačku na hlavu, která ovšem ztrácí smysl o logiku. Člověk musí dávat pozor a hodně přemýšlet a to mi u gangsterského filmu přijde sakra zbytečné. Těch 90 minut se řítí pořád jednou rychlostí po dlouhé rovné silnici a tímhle tempem by film mohl jet třeba 2 dny, proto to Coppola udělal klasicky, po americku , poté hned nahodí záberečné titulky. Jednoduše řečeno-film bez nápadu, bez nějaké kloudné zápletky, ani ty výkony některých nejsou nějak oslnující. Abych jen nehanil, tak Hooperovy ožralé pasáže jsou fakticky vyjímečné. Buďte rádi, zachránil vám 2 hvězdičky. ()

Luk Skywalker

Vůbec mě to nechytlo, viděl jsem půlku a tak jsem se nudil, že jsem do konce nevydržel. A ani barevné rybičky jsem neviděl. Děj je o ničem a postavy taky nejsou zdařilé. ()

Lyžař

F.F.Coppola je pro mě zatím jednou velkou neznámou. Jeho hrátky se stíny jsem si ale oblíbil rychle. Příběh je také ucházející, seč ne vyloženě Coppolův. No a M. Rourke??Zamiloval jsem si ho, ač zde mluví opravdu jenom sporadicky. ()

helloween93

“Throwback Thursday #86” - V roce ‘83 Coppola natočil dva filmy o problematice teenage gangů, které spojovala autorka předlohy S. E. Hinton. První z nich The Outsiders byl komerčním úspěchem a průlomovým filmem pro většinu mladého castu. Druhým filmem byl černobíle natočený Rumble Fish, který se na gangy díval umělecky. Absence hlubšího děje vedla k tomu, že film v kinech nedokázal diváky zaujmout a propadl. Na filmu je vtipné, jak v každé scéně Rourke šeptá. Shlédnuto na SkyShowtime. 3* ()

nmafan

Je mi rozhodně sympatické, že v době, kdy se Coppolovi souputníci Spielberg či Lucas vrhli do "výroby" studiových hitů, pustil se Coppola do tvorby malého, takřka "nezávislého" filmu. Smůla je, že na artové filmy už v osmdesátých letech diváci nechodili, a tak se stal Rumble fish celkem jednoznačným propadákem. Jedná se však o film, který rozhodně stojí za pozornost, a to nejen v předešlých komentářích zmiňovanou formální stránkou, ale i nepopsatelnou atmosférou - scéna s Dillonovým "duchem" létajícím nad městem je úžasná. ()

waska

Skvělá režie, skvělá kamera, skvělý Mickey Rurke, ale bohužel trochu nuda. Coppola je nepochybně velikán mezi režiséry a i tenhle film se mu povedl, jen v něm chyběla špetka většího napětí a větší akce. Barevné rybičky jsou ovšem naprostá bomba! ()

josieaddms

Tenhle film výborně vystihuje píseň "He was my Brother" od Simona s Garfunkelem. Obzvláště některé pasáže. Mám ráda typy filmů jako byl tento, vizuálně byl velmi nápaditý, a Dillon s Rourkem to hráli velmi dobře. Speciálně Rourke s jeho obličejem nevinného štěněte a postavou drsného boxera se mi na tuto roli výborně hodil. Příběh byl takový mírně tragický, zoufalý, poučný a tak trochu symbolický. Je to takový snímek co vám zpestří nudné odpoledne, ale k zopakování to není. ()

crjules

Na svou dobu originalne natoceny snimek vyssi umelecke kvality. Videt, tehdy jeste mlade herce, vetsinu z nich stojicich na zacatku svych karier / Rourke,Ch.Penn,Dillon,Cage /, urcite stoji za to. Vyborny Mickey Rourke! ()

Energie-G

Výborné pouliční drama s dokonale temnou atmosférou a působivě disharmonickou hudbou jednoho z nejosobitějších bubeníků - Copellanda. Rourke v roli depresemi užírajícího přemýšlivého drsňáka směřující nevyhnutelně k tomu jedinému možnému konci předvádí svoji životní a nepřekonatelnou roli, které se už nikdy ani nepřiblížil. Dillon a Hopper předvádí rovněž svůj nadstandard a jediné co mi zde nesedělo byla nevýrazná role N. Cage, který to bez pochyby dotáhl ze všech nejdál a role vyšinutců nebo alkoholiků mu vždy náramně seděly ale tady ho Dillon jako jeho vrstevník přehrává na celé čáře. Silné čtyři hvězdy - 85% ()

Shanen29

Opravdu režijně povedený film,který je pro užší sortu diváků.Film,který má opravdové herecké hvězdy,které dávají tomuto snímku tu pravou patřičnost. ()

Brooks

Prázdnota, nízka životná úroveň, každodenný stereotyp a apatia, neschopnosť s tým čokoľvek urobiť, újsť alebo zabojovať. Coppola to vystihol dobre. Síce takmer bezdejovo, nejaký vývin nastane až ku koncu, ale podstatu sa mu podľa mňa zachytiť podarilo. Finálne vyústenie ma emocionálne minulo, ale musím oceniť jeho myšlienkový podtext. Atmosféra pôsobivá, čb kamera oku lahodiaca. ()