Luis Martinetti, Contortionist

všetky plagáty
Krátkometrážny
USA, 1894, 1 min

Hadí muž provádí na kruzích akrobatické kousky. (Mertax)

Jara.Cimrman.jr

Akrobat Luis Martinetti předvedl skvělé číslo. To jsou veškerá pozitiva tohoto několikasekundového díla. A jelikož bylo tradičně němé, tak ani netuším, jestli mu za hadí výkon někdo zatleskal. Já tedy tleskám. ()

dwi

Revoluční Edisonův vynález kinetoskopu v roce 1893 umožňoval individuální promítání krátkých filmů dle libosti. První „kinetoskopický“ salon pro veřejnost byl zbudován 14. dubna 1894 v New Yorku. Za 25 centů divák mohl vidět na pěti strojích necelé jednominutové filmy (a za 50 centů celých deset). Počínající výnosný byznys umocňoval fakt, že za první den salon vydělal okolo 120 dolarů. Jak už to ale s novými „atrakcemi“ bývá, každá se časem přejí zvláště pokud na programu byly neustále vaudevillové performance. Luis Martinetti jako nebojácný akrobat s neomezenými dovednostmi hýbal tehdejšími novinářskými rubrikami kuriozit, o čemž svědčí např. adorující reportáž v New York Clipper. Třicetivteřinové „hadí kroucení“ budiž ukázkou jeho umu. ()

MM_Ramone

Dňa 11. októbra 1894 natočil Američan William K.L. Dickson, v spolupráci s Edison´s Black Maria Studios vo West Orange, New Jersey, ani nie dvadsať sekundový záznam náročnej, cvičnej zostavy gymnastu Luisa Martinettiho. Prišlo mi až byzarné, aké pózy predviedol tento chlapík na kruhoch. Historicky vzácny snímok z konca devätnásteho storočia. Jednoduché, nesmelé, začiatky kreatívnej kinematografie. ** ()

Webb

Vždy jsem obdivoval akrobaty a ty jejich vyrýsovaný proporce. Tento snímek patří mezi ty lepší z konce 19. století. ()

MikeCool

Krátkometrážní snímek. Jedna z mnoha krátkých filmových abstrakcí, natočena Williamem K.L. Dicksonem. Aneb zde se píše historie filmu! Prakticky jeho počátek. ()

Dr.film

Akrobat, který cvičí na kruzích. Snímek pořízený v době kinematografického rozbřesku ve studiu Černá Mary Thomase Alva Edisona. ()

Marek1991

Nuž toto bol zaujímavý a originálny motív. Ten muž mal výrazné vlohy na túto akrobaciu, vidieť, že je akoby bez kostí, je veľmi ohybný. Historická hodnota je nepopierateľná, akurát vás to musí zaujať, lebo je to jednoduchá vec. ()

Trevor

Krok za krokom Dickson točí stále náročnejšie filmy. Na tú dobu, prirodzene. Dlhšie, v náročnejšom prostredí, zachytávajúce oveľa viac pohybu. Už to nie je iba o kýchnutí. ()

wosho

Jako zábava pro masové publikzm své doby to muselo být dokonalé. A nad schopnostmi hadího muže musí smeknout i dnešní divák. Dickson a spol byli nejen vědátoři, ale jak je vidět i hokynáři co chtějí vidělat na nové technologii. ()