Volá sa Sam Gillen (Jean-Claude Van Damme) a podarí sa mu ujsť z väzenského autobusu, za pomoci svojho priateľa Billyho (Anthony Starke). Ďakuje mu, že bol vo väzení namiesto neho, pretože práve on kedysi pri krádeži strieľal na strážnika, ktorý Sama ohrozoval. Polícia chytila iba Sama. Billy však za odvážnu záchrannú akciu zaplatí životom. Samovi sa podarí uniknúť a s peniazmi, ktoré mu priateľ zanechal, sa utáborí v blízkosti skupiny farmárskych domov. V noci, prilákaný hudbou, pozoruje mladú vdovu Clydie Andersonovú (Rosanna Arquetteová), ukladajúcu do postele svoje dve deti, syna Mikea, prezývaného Mookie (Kieran Culkin), a dcéru Bree (Tiffany Taubmanová). Vláme sa do domu, ale len preto, aby sa zmocnil soľničky... (TV Markíza)

danny_21

Druhý Žánův pokus o dramatičtější roli, který si zatím vybavuju, je o chloupeček vyvedenější než Lví srdce. Příběh mi přišel dobře postavenej i přes to, že rubaček je jak pomálu, ale dá se to dokoukat bez prskání i díky tomu, že to má nějaké emoce a herci se opravdu snaží a možná i díky odvážně hambaté Rossaně. Někdy mám pocit, že si JCVD až takovu sodu nezaslouží, většina těch kousků 80. a 90 let byly pro náctiletého kluka výbornou zábavou. Jo co se pak dělo dál, to už je smutné. Není Úniku řadím k těm lepším Belgičanovým filmům, pro mě to mělo určité kouzlo - 55 % ()

Likan7

Jeden z těch filmů s JCVD, kde jsem byl zklamaný, že tam hraje zrovna on. Pochopte, bylo mi 10 a byl pro mě bůh, který vymlátí půl Severní Koreje... ()

Psycho.R

Spíše drama, než akční film. Ale myslím, že celkem povedený filmek. Ač bych v hlavní roli očekával spíše Seagala v době Aljašky v plamenech. ()

Acrobat odpad!

Toporní herci v základoškolskej zápletke, kde akcia tomu celému dala pekné zbohom a chémia medzi Jeanom a Rosannou je vylúčená. Vyfrabikovaný, sťaby osudový záver má navodiť dojem realizmus. Nehrozí, lebo sa stalo to predtým. (videné 2.8.2019 Dajto archív) ()

dustur

Za mňa výborná vandammovka, ktorá nestráca svoju kvalitu ani po rokoch. Robert Harmon odviedol veľmi dobrú prácu - čo sa týka filmu, čo sa týka príbehu filmu, čo sa týka akcie. A samozrejme hlášok ktoré v tomto filme je dosť ( jsem hlídač parkoviště a rušíte mí zákazníky ; nechto být lebo půjdeš do pekla - Na co lovíte? Ružový plameňáky ). A Rosanna Arquette bola čerešničkou v tomto filme, Ted Levine výborný záporák spolu Jossom Acklandom, a samozrejme Jean-Claude van Damme ( kde mi občas chýbali jeho kopi - keďže v tomto filme nič neukáže zo svojho bojového umenia ), čo je škoda. Ale ako film aj po rokoch obstojí na plné hodnotenie - takže aj po rokoch mu dávam ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️. ()

IronRocky

Na tento film se hodně dobře kouká a je to taková odechovka na víkend. Dějově je to hodně jednoduchý, ale divák se nenudí. Teda aspoň já ne. A Van Dammovi role docela sedla a zahrál to dobře. ()

papadoce

Príbeh o zločincovi so srdcom matky Terezy má toľko chuťoviek, že ani neviem kde začať. Či už to bude preskok auta motorkou bez nájazdovej rampy, strela z brokovnice, ktorá robí jednu veľkú dieru jak pri hode guľou, alebo ukážkové dojímavé objatie chlapca s putami na rukách, och a áno nezabudnime na nikdy nekončiace posily miestnej vidieckej polície :), proste všehochuť. Lenže aj ja starnem, a všetky tieto lahôdky mi prídu fajne. Dokonca som už časom odpustil Žánovi aj to, že nekopal. Na druhej strane, ak ku všetkému tomu zlatému pripočítam sympatických detských hrdinov a Rosannu v najlepšej fyzickej forme s očami plnými sexu, niet nad čím váhať. Dal by som ju krížom krážom. No dosť bolo, však počkaj v pondelok. Dnes za tri. ()

monty.cl

JCVD ve filmu,ve kterém o něco míň kope a o trochu víc hraje,kupodivu ne úplně zle...je jasný, že na Oscara to nebude nikdy, ale rozhodně milé překvapení...55% ()

L3G1ON4R

Jeden z mála filmů JCVD kde si nehraje na těžkého karatistu či kickboxera. Po úniku z vězeňského transportu za pomoci jeho parťáka, o kterého nakonec přijde. Dostane se k jiné šlamastice o kterou nestál, ale nakonec se jí postaví aby pomohl ženě o kterou má i osobní zájem... ()

Dinsberg

Jean-Claude trochu jinak, než jsme ho do té doby znali. První dramatická role, zvládnutá podle mě na výbornou. Výsledek je ale neuspokojivý spíš kvůli scénáři. Mohla se více prohloubit dramatická rovina vnitřního boje Sama, když se rozhoduje mezi útěkem a pomocí jinému. Takhle z toho vzešel je neúměrně dramatizovaný akčňák, těžící z účasti tehdy zvučného jména JCVD. Je to škoda, protože příběh byl rozběhnutý velmi slušně, první polovina se rozbíhá jímavě, když se na scéně objeví první bagry, už se divák neptá co, ale jak. ()

horor2

Klasika! Akční drama, ve kterém je Fandam na útěku a dostane se do zapadákova, kde se rozhodne pomoct jedné bezbranné mamince se dvěma děťátkama. Konec dojemný a já jsem spokojený :-) ()

Gamekeeper77

Myslím, že ve velký míře hlavně kvůli pohrdání VanDamovýma hereckýma kvalitama docela podceňovanej film. Pro mě příjemnej, pozvolně plynoucí kousek zasazenej do pěknýho prostředí, bez velkých přehnaností a rušivých zvukových a jiných technických elementů. Za mě 90kový béčko jak se patří. 75%. ()

moviepill

U mě dobrý. :-) Pekný príbeh, solídna akcia a nejaká tá romantika k tomu. Plus citlivo vykreslený vzťah Sama a malého Mikea. Ten z lepších Van Dammových filmov, na vrchole u mňa kraľuje Dvojitý zásah. ()

walkingdead

Film z doby, kdy byl ještě Van Damme ve formě a točil dobré akční filmy. Tohle má i docela dobrý příběh o týpkovi, který v mládí udělal chybu a teď má nečekaně možnost jí napravit. Líbí se mi i prostředí, kde se film odehrává, problém je akorát v tom (a u JCVD dost zásadní), že tu není zase tolik akce (když už tam ale je, tak není špatná) a hlavně rvaček. I kvůli tomu, že tam Van Damme nemá rovnocenného soupeře pro pořádný fight a vzájemné okopávání ksichtu na 100 způsobů. Takže tak lehce nad 50 % a 3*. ()

johnsnow

Nejak veľa akcie sa tam neukáže ale je vidieť, že na nej film až tak nezáleží, no a keď nejaká príde tak stojí zato. Toto a skvelý Van Damme je to prečo päť *. ()

calculus

No jo, Jean Claude:-) Po pravdě, každý ho ve své době dost žral, stejně jako další hvězdy akčního žánru. Jenomže, Arnold i Sylvester si ze svého neherectví dokázali vystřelit, JC zůstal jen u pózerství, a to je zrovna tady vidět víc než hodně... ()