Americké námořnictvo si již od 30. let pohrávalo s myšlenkou nejlepšího způsobu kamufláže – neviditelnosti. Řada tajných pokusů dostala souhrnný název Filadelfský experiment a vyvrcholila v roce 1943 na bitevní lodi Eldridge. Právě do této chvíle se vrací také americké dobrodružné sci-fi, jehož hlavní hrdinové – námořníci David a Jim se účastní Filadelfského experimentu. Loď skutečně zmizí, ale k údivu vědců se ztratí nejen opticky, ale i fyzicky. David s Jimem v panice skáčou přes zábradlí a opouštějí palubu. Nedopadnou však do vody, ale do roku 1984... (oficiálny text distribútora)

pepa3rd

Trochu nevyvážené, především tu chybí v podstatě téměř jakýkoliv zajímavý motiv plynoucí z konfrontace setkání minulosti a budoucnosti. To je v podstatě hlavní tahák filmu, který si hraje s cestováním časem a hlavní důvod, proč i tématicky podobná "přehlídka vojenské techniky" v podání Tajemné záře nad Pacifikem, vyznívá o dvě hvězdy lépe. 50 % ()

Psycho.R

Čekal jsem něco víc zaměřeného na samotný experiment, ale to je tím, že jsem nečetl předem o čem film je. Samotný děsivý efekt pokusu je az na úplném konci, ale i tak film zabaví. ()

haffen

Pre fanúšikov tajomného experimentu Philadelphia a Montauk je tento film slepou uličkou. Laik sa dozvie možno zaujimavé veci že niečo takéto existovalo, ale ostatní budú viac menej hodne sklamaní, pretože tvorcovia filmu hodne prifarbili to, čo sa (vraj) stalo. Tvorcovia filmu vás priamo vhodia do vody bez toho, aby sa opýtali či viete plávať. Aspoň troška mohli ozrejmiť čo sa tým experimentom chcelo dosiahnúť, akým spôsobom a podobne. Pre laika preto tento film bude len ďalším radovým sci-fi na spôsob Tajomnej žiary, ktorej tento film nesiahá ani po kotníky. Až by bol natočený dokumentárnejším spôsobom (District 9), tak by získal na dôveryhodnosti. Film na mňa pôsobil príliš necelistvým dojmom akoby bol narýchlo zbúchaný a pozliepaný. Chabé herecké výkony posúvajú tento film hlboko do B-čkových vôd. Nuda... nuda... nuda... a sklamanie. Tým že si ho nepozriete o nič neprídete. P.S. škoda, že vo filme nebolo spomenuté aké muka prežívali vojaci, že trpeli samovznietením, dokázali vojsť do steny a už sa nevrátili a pod. V dobrých režisérskych a scenáristických rukách by to bol hodne zaujímavý mysteriózny film. P.S.S. v reale hlavný hrdina po návrate do 80-tých rokov extrémne rýchlo zostarol a zomrel. Dávam 1,5* ()

MaxForValue

Geniálny nápad sa Stewartovi Raffillovi vymkol spod rúk - ono to vlastne nie je vyložene zlé, triková sekvencia na dobu vzniku (1984) tiež ujde, len herci nemajú čo hrať - jedna väčšia dramatická scéna za sto minút je fakt málo. Stará dobrá pacifická žiara! ()

Ludo444

V osemdesiatkách bolo očividne cestovanie časom v kurze, tu to ohli do námetu na pozadí údajného experimentu z r. 1943. Nepozerá sa to zle, aj keď priemernosť je v každom zábere. Na zabitie nudy tak akurát. Len jedno mi nedá - kde je kua Tesla? ()

Pitryx odpad!

Totální blbina i z pohledu záhadologa. Experiment jen slouží jako zástěrka pro naprosto banální příběh. Snímek nezasluhuje pozornost. Efekty primitivní, love story tam vůbec být nemusela, prostě béčko jako dělané. 201411059735/10113 ()

Stejšn

Nic moc. Takový hodně slabý odvar Tajemné záře nad Pacifikem, bez náborového podtextu, zato s přiblblým cestováním časoprostorovým vírem. Začátek dobrý, ale pak se z toho stala krávovina. Krásná urban legend o filadelfském experimentu se zatím dočkala třech filmů a ani jeden z nich se v podstatě nevěnuje experimentu samotnému, což je hrozná škoda. ()

Pythonator

Jako film je to slabota, ale námět je velmi zajímavý. Rozhodně to stojí za shlédnutí už kvůli seznámení se s tímto přísně utajovaným projektem. Pro film musely být změněny datumy obou pokusů a taky se musela změnit lokace. Americká vláda měla spoustu připomínek ohledně filmu a nedovolila filmařům natáčet v místech, kde chtěli. V některých kinech se film nesměl vysílat a nakonec šel velmi rychle do videopůjčoven. Filadelfský experiment by si zasloužil daleko lepší zpracování. Ve filmu mi chyběla zmínka o špičkových vědcích, kteří stáli za těmito pokusy. Celé to vycházelo z myšlenek Einsteina (ten na experimentu též spolupracoval) a vedl to sám Nikola Tesla. Díky těmto dvěma jménům dostává celá tato údajně "konspirační" událost úplně jiný rozměr. Hráli si tehdy s ohněm a dost možná si s ním hrají dodnes v novodobých a ještě tajnějších experimentech. Kdo ví? Třeba se právě teď někdo snaží vymazat z českého parlamentu Kalouskovu Ligu nepřemožitelných. ()

violik

Miluju tento námět, notabene když to navazuje jakoby na možnou skutečnost. Tenkrát se mi film moc líbil - nebylo v podstatě moc co srovnávat. Teď to cítím jako standartní záležitost. Paré se moc nevyznamenal a triky slabé. ()

TylerD.

Bohužel to trpí takovou levnou přiblblostí, postavy se někdy chovají divně a hlavní hrdina je občas přímo na facku. Nebýt velmi zajímavého námětu, byl by to film úplně naprd. ()