Dicksonův pozdrav

• USA Dickson Greeting
všetky plagáty
Krátkometrážny
USA, 1891, 1 min

Jde o první film, který byl ve Spojených státech promítnut širšímu obecenstvu a novinářům. (selviskhed)

Turiec

Z tohoto snímku priam srší história. Pravdepodobne prvý pozdrav filmovým fanúšikom. Čokoľvek ďalej napíšem by bolo spoilerom. ()

ABLABLABLA

Pomocí tzv. kinetoskopu byl veřejnosti, respektive obecenstvu, poprvé promítnut snímek. Význačný krok, který dopomohl bratrům Lumiérům k sestrojení jejich kinetografu a odtud už to byl krůček ke skutečným filmům s příběhem u Méliése. Jinak co se týče tohoto pozdravu, tak prostě Dickson drží klobouk v ruce.. celé.. teď když se na to člověk dívá a nehledá v tom tu historickou hodnotu, tak je to vlastně "nic". K vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=bN0PiRt2a5A ()

selviskhed

"Dicksonovo uvítání" Pokud si správně dovozuju, tak jde o první film, který byl veřejně promítnut publiku a novinářům. To také vysvětluje zvolený název, nejde o ledajaký pozdrav ale o uvítání diváků do světa filmu. Mnohem kvalitnější záznam než u o rok staršího snímku "Monkeyshines No.1" Myslím, že je to také poprvé, co osoba před kamerou vstupuje do nějakého druhu interakce s divákem sledujícím záznam Třetí zastávka na mé pouti filmovou historií (viz. profil) 4.1.2008 ()

Flyer

Tohle se fakt nedá hodnotit jako normální film, jelikož těch pár sekund, (pozor, přijde spoiler!!!) ve kterých si pán přendavá klobouk z jedné ruky do druhé, moc vzrušujících není. Na druhou stranu musím dát 5*, jelikož nebýt tohodle filmečku, težko říct, kde by byl filmový průmysl dnes. ()

blueskin

Přijde mi trochu zcestné tenhle "film" hodnotit. Ne že by pro mě neměl určité kouzlo, pod slovem film si ale předtavuju něco trochu jiného. ()

wosho

V mých očích zatím mezi pionýry filmu Dickson zabíra to nejspodnější místo. Asi v té době vůbec nechápal nové medium a nesnažil se ho nikterak rozšiřovat po umělecké, či dokumentární stránce. Byl to jen technik co skoší novou technologii. Nic víc. ()

GTS_PUNK

Pri začiatkoch filmového umenia mnohokrát vznikali zábery každodenných činností či bežných úkonov, ktoré mali diváka upútať tým, že ich dokáže sledovať nielen "naživo", ale aj na filmovom plátne koľkokrát chce. Toto dielo však snáď ani nemožno považovať za krátku metráž. William K.L. Dickson, ktorý tu vystupuje ako jediná postava a je zároveň aj režisérom, si v sekvencií trvajúcej približne tri sekundy prehodí klobúk z pravej do ľavej ruky. Celý tento pohyb je navyše nedokončený a záber končí niekde v polovici úkonu. Dickson Greeting sa radí medzi prvé "filmy", ale pokladať ho za revolučný rozhodne nemôžeme. Jedine v tom prípade, že sa na neho budeme pozerať tak, že sa jednalo o prvé tri sekundy premietnutého filmového diela v Spojených štátoch amerických. ()

niska98

Je to zase něco jiného.Několikrát opakovaný záběr muže s kloboukem.Filmy předtím byli zase o něco lepší ale stejně i tomuto snímku dávám z úcty 5 ()