Metro

• Slovensko Hrôza v metre (viac)

Londýn. Půlnoc. Chladný zimní večer. Kate (Franka Potente) nemůže sehnat taxi, a proto zamíří na metro. Když mírně opilá čeká na poslední vlak, na chviličku jí spadne hlava... a když se probudí, zjistí, že není sama. V panice se pokusí utéct, ale metro mezitím zamkli. V tu chvíli přijede vlak a Kate, stále ještě nervózní, nastoupí. V soupravě je zdá se jediným cestujícím. Její úleva se však změní v děs, když uprostřed tunelu vlak zastaví a její vagon se ponoří do tmy. To, co číhá v černočerném bludišti metra, je něco nepředstavitelného. Něco, co nazývá skrytou laboratoř domovem... Něco, co nechce nechat Kate na pokoji. Metro je děsivým seskokem do temného podzemí Londýna, noční můrou ukazující krajní meze holého přežití. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Hulk Hogan

Pěkná prasárna. Zezačátku to ještě mělo určitej potenciál a tajemnou atmosféru, ale to vydželo sotva pár minut. Pak se to zvrhne v úplnou blbost. Hlavní děsivost filmu spočívá v nechutnejch scénkách s nějakym mutantem s rezavou pilkou. Fakt hnus. Navíc hlavní hrdinka se chová jako úplná kráva, což mě celej film neskutečně vytáčelo. Zařvou kvůli ní ty houmlesáci i ten černoch. Takhle si teda dobrej horor nepředstavuju... ()

Ondr@932

Opravdu docela slušný horror sice mam tedy radši horrory jiného typu, ale tento se mi také líbil. Děsivé podzemní prostředí má skvělou atmosféru! Dávám 6/10 ()

chrispe

Řekla bych, že až do "odmaskování" měl horor docela dobře našlápnuto dobrou atmosférou. Tísnivé prostředí zavřeného metra a kanalizace mi nedělalo zrovna dobře. Co mi hodně vadilo byla viditelná brutalita, kterou nikde ve filmech nevyhledávám a taky určité nedotažení v reálnosti příběhu. SPOILER: Hodně mě naštvala Kate na konci, kdy jen kvůli ní umřel George. Měla jsem zaražený nehty do dlaní a řvala, ať tu zrůdu proboha zabije! // Ale dokoukala jsem v pozdních hodinách až do konce a to se počítá. Btw: pro ty, které to vždy trápí jako mě (jakože fakt) - pes nepřijde k úhoně. :) ()

Mayers

Na svojí dobu docela slušný hororový počin. Nepříjemné prostředí metra a pár brutálních scén mi připravilo několik nehezkých chvil. Jenže mi chybělo víc informací o hlavním záporákovi (glum??) a taky nevysvětlený řev ženy ze začátku. Někdy je sice děsivější nevědomost ale v tomhle případě mi to vadilo (stejně jako jedna totálně nelogická scéna - slitování nad šmejdem WTF?). Není to sice žádná dechberoucí záležitost ale jako taková podzemní hororová perlička na jedno shlédnutí to funguje dobře. ()

Vabr

,,GLO,GLO". ,,Vožeru se aby film měl aspoň nějakou zápletku, potom usnu a nakonec se (skoro) (ne)nechám znásilnit." Teď aspoň víte co si hlavní hrdinka doopravdy myslí. Obluda vypadá jak z plastelýny. Když jsem si četl popisek tohohle filmu, čekal jsem, že ta laboratoř bude vypadat jinak a bude větší. Nejvíc je, jak dá tý borce 20 liber, i když by jí stačilo 1,50 liber. Vadila mi ta logika, když utekli z těch klecí a neprobodli ho WTF. Očekával jsem něco jiného a ten konec je takový nijaký. VYHODNOCENÍ: A TEĎ SE SVLÍKNI!!! ()

Odpadlik

Je to takové divné. Zezačátku atmosféra opuštěného metra a děsu z někoho či něčeho neznámého celkem ujde. Pak následuje pár drsnějších scén, občas jakoby se tvůrci snažili vyvolat určité pochopení (?) k ----- (nebudu prozrazovat). Mám pocit, že se z toho ale dalo vytěžit víc. Tady, stejně jako u různých sci-fi filmů typu Kontakt, Koule nebo Leviathan, je prostě atmosféra "než se ukáže, kdo zatím je" lepší. Bohužel se to dozvíme už tak ve třetině filmu a pak už jen následují klasické honičky v různých tunelech a chodbách, i když o pár překvapení či působivých scén nouze není. Ale že by tvůrci vše úplně vysvětlili, to se říci nedá ... ()

Louie

Je vidět, že Franka si celej film užívala spíš jako dovolenou anebo jen takovou zkoušku jaký to asi je hrát "v takovym horororu". Navíc jí ta role vůbec nesedí, i když si v ní taky celkem slušně zaběhá. Hlavní záporák je takovej divnej. Mě připomínal rozpadajícího se ghoula z Falloutu a než aby se ho člověk bál, tak se mu musí smát, zvláště, když chudinka herec, co ho hraje se pod nánosem masek snaží alespoň hrát a kýčovitě vše přehrává. ()

chaturga

Čekal jsem dobrý film. Byl jsem zklamaný. Mnoho nelogického smýšlení postav, filmové chyby a prázdná dějová linie. A ukrutný český dabing - 0%. Téměř o ničem a o nikom. Jako rohlík s hořčicí, ale bez párku:) ()

waska

Kate ( Franka Potente ) je opravdu krásná ženská a i tady ji to sluší. Trochu jsem nepochopil, jak je možné, že v celém metru skoro, vlůastně vůbec ( až na pár zoufalců ) nikdo neni? Co nějaké kamery, strážnící? Copak je Londýn nějaká malá díra? Ale budiž. Jako horor to není až tak špatný, příšera z metra je však ubohá, ale i tak mě párkrát vylekala :-) ()

haWranka odpad!

Tak já myslela, že když v tom hraje Franka Potente, nebude to tak hrozný. A víte co? Bylo to ještě horší! Jenom krvárny a nechuťárny absolutně bez originality a bez jakýhokoliv rozřešení. Hrůza! ()

10Domik10

Kvalitný hororík na dobrú noc. Žiadne zbytočnosti ako u niektorých "akože" hororov, dobré, priame, napínavé scény nechýbali takže určite nadpriemerný film svojho žánru. Franka Potente svojim výkonom určite zaujala. ()

danny_21

Metro se stalo jednou z těch nejnudnějších a nejzdlouhavějších záležitostí v horrorovém žánru, kterou jsme za poslední dobu viděl. Celé to Glumovské počínání je neobjasněné, Franka jako hrdina ani oběť nefunguje, celkové jednání těch pár postav postrádá aspoň krapet reálnosti - pro celý film by byla výhra, kdyby tu němku hned někdo ze začátku zkrouhnul a bylo by - 25 % ()

sarfian

Celkom sa to dalo. Hodnotenia sú tu trochu prísne . Ale toho čuráka mohli zlikvidovať už keď vyliezli z tej klietky vo vode a jema spadla tá kopia či čo to bolo. Trochu nelogické ale nevadí. Prežil som to v pohode a film svoj účel splnil. VIDENÉ 2x ()

Likan7

Dobrý horor děsí atmosférou, nikoliv mírnou brutality nebo humusáren, jako je tomu tady. Metro bohužel neděsí, nedojme a na druhou stranu není ani moc brutální. Naopak splňuje všechna, i ta nejtrapnější kliše, které v hororu čekáte. Pokud je ve filmu, který má 85 minut (a přesto je to na něj prostě moc) nejlepší jedna scéna ke konci na doktorském křesle, tak je to zoufale špatně. ()

Hellknight12

Druhý krát pozreté po rokoch ale nič som si z filmu nepamätal, takže prakticky premiéra. Film, ktorý sa snaží hrať na atmosféru hlavne po hudobnej stránke ale za mňa sa mu to veľmi nedarí. Herecký je to nadpriemerne ale celý film zabíja scenár. Je tu síce gore aj zabijak nevyzerá zle ale mohli ten príbeh vymislieť zaujímavejší. Na postavách mi vôbec nezáležalo. To je podľa mňa chyba u každého filmu ale zvlášť v horore, ak niekomu sú ukradnuté postavy, tak horor sám o sebe stráca atmosféru a nemáte sa o koho báť. Nazval by som to slabým predchodcom Polnočnému Vlaku. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. Film aj napriek mojej kritike môžem odporučiť. Chápem prečo sa môže tento film bielu páčiť.. ()

tony_2

Ja viem, že to bola hlúposť pri ktorej som v tretine vedel ako sa skončí a, že tu bol škriekajúci mutant( ti jeho zvuky ma fakt pobavili), ktorý ma absolútne nevystrašil, leda maximalne znechutil v určitých pasážach,ale nemôžem si pomôcť. Mňa ten film skutočne bavil a bol som naozaj v napätí ako to bude pokračovať. Ja si nepomôžem a hoci je to blbosť dávam 3 hviezdičky ()