The Negro Soldier

Dokumentárny / Krátkometrážny / Vojnový / Dráma
USA, 1944, 43 min

Réžia:

Stuart Heisler

Jesse Owens (a.z.), Joe Louis (a.z.), Adolf Hitler (a.z.), Max Schmeling (a.z.), Davis Roberts (a.z.)

Rozjimatel

2,5 Toto som akosi nepojal. V rámci série amerických propagandistických dokumentov pôsobí tento kúsok dosť čudne. Najskôr dlhý a nudný výpočet snáď všetkých známejších černochov v histórii, potom zase strašne patetické vystúpenia (napr. matka vojaka). Mám pocit, že to muselo ako propaganda fungovať veľmi biedne. Pár pozitív by sa ale našlo, ako napr. čítanie v kostole z knihy Mein kampf (namiesto biblie), pekná kamera a v rámci série neobvykle vysoká technická kvalita. ()

M.E.J.L.A.

Válečná propaganda, která se soustředí (jak už z názvu vyplývá) na černošské příslušníky americké armády. V úvodu jsou vypočítávány úspěchy Afro-američanů v různých oblastech (sport, věda...), druhá polovina pak na osudu jednoho z vojáků zdůrazňuje důležitou roli této menšiny v bojích během druhé světové války. ()

Lukin413 odpad!

Propaganda mířící na černošské obyvatelstvo v době vrcholné segregace, to nevymyslíš. Jinak je film strašně nudný, Göebles by je měl vzít na školení. I když i takový Věčný žid je o ničem, takže spíš remíza. ()