Masakr na holčičím večírku

(neoficiálny názov)
  • USA The Slumber Party Massacre (viac)

Osmnáctiletá Trish je sama doma, a tak se rozhodne pozvat holky na mejdan. Jedna z nich je nová a lepší než ostatní v basketu, takže ji tam holky logicky nechtějí, a než aby se nechala prosit, rozhodne se zůstat doma (což je náhodou hned přes ulici) se sestrou. Mezitím se ale uprchlý vrah pěti lidí rozhodne zúročit svojí náklonnost k vrtačkám a s jednou vyrazí přímo za holkami. A kdo jim pomůže než právě jejich vyvržená kamarádka... (ČSFD.cz)

Gilmour93

Takhle to dopadne, milé vnadné studentky, když se necháte uvrtat do pyžamové párty.. Nemluvný vrahoun s vizáží revizora z tramvaje to na omladinu zkouší s opravdu dlouhým vrtákem a jak poznáme v jednom ze záběrů (nepatrně rozdílném od posteru), supluje mu penis. Jakmile mu jej zlomí, nejede do Hornbachu pro nový, ale už je prostě impotentní.. Celé je to jako jedna z úvodních scén, kdy děvčata hrají v tělocviku basket. Možná oceníte ženské křivky, ale co se týká technických dovedností a kvality provedení (jako třeba driblink s gore, výběr místa na palubovce lekaček nebo zakončení), nedá se na to dívat.. ()

PetrPan

To špatné z 80. let. Slumber Party Massacre selhává téměř ve všech směrech. Tam kde klasická žánrovka obvykle buduje atmosféru, stupňuje napětí nebo odkrývá mystérium tajemného maniaka, je tady divákovi pouze suše oznámeno, že odkudsi kdosi utekl a je to vrah. A je vymalováno. Místo vraždícího monstra pak na scénu přichází jen vykulený ňouma v riflové soupravě, který toho, ač vybaven vrtačkou s dlouhým vrtákem, moc nepředvede. Nějaké té krve se sice dočkáme, nejvíc asi v závěru, ovšem ten je kapitolou sám pro sebe. Odhadnout, zda to Amy Holden Jones skutečně myslela vážně nebo se pokusila hrát na parodickou strunu, se mi nedařilo. Ale ať tak či tak, nebylo to děsivé ani vtipné, jen blbé. A tak se dá jen trochu pochválit tradiční ozdoba slasheru, tedy kozy zúčastněných hereček, které sem tam bez většího studu odhalovaly. Vzhledem k tomu, že však zůstalo jen u několika málo záběrů a kamera se jinak netoulala v zakázaných oblastech ani voyersky nesledovala žádné pořádné mechtle, není ta pochvala zas bůhvíjaká. Vyjádřeno hvězdami, za dvě. ()

Kudly4

Tak jsem opět po delší době dostal chuť na nějaké to retro a jelikož včera vyšel v pořadí 5. díl The Slumber Party Massacre, tak byla povinnost vidět tenhle původní. Musím ale říct, že se mi to vůbec nelíbilo, vrah tu běhá bez masky, přišlo mi to všechno odfláknutý, Gore nic moc, občas mimo kameru, žádná zapamatovatelná scéna. Atmosféra skoro žádná. Hodně, hodně průměrný až podprůměrný Slasher. Aspoň ty holky tu jsou některý pěkný a nechybí mírná nahota, ale to je asi tak jediný co bych pozitivně ohodnotil + top scéna - naháněčka v šatně ve škole. ()

darkrobyk

Ukázkový příklad vyvražďovačky 80.let, kterých se v té době urodilo jako hub po dešti. A také zde jde jen o hru kočky s myší, kdy si můžete tipovat, kdo půjde na řadu. Vrah s vrtákem je fajn, jen jsem měl zpočátku obavu, že mám vystříhanou verzi. Další vraždy byly naštěstí šťavnatější až ke krvavému finále. Ovšem každý, kdo vezme vrták do ruky, není ještě zákonitě Fulci. Film je zbytečně plný falešných překvapení a lekaček, kdy už pak víte, že vrah to opravdu není. Občas vtípek - roztáčející se vrták mezi nohama vraha imitující penis, či variace na sprchovou scénu z Psycha. Vrah je klasicky téměř nezničitelný, takže pokud mu neuseknete rovnou hlavu, počítejte s tím, že nemáte vyhráno (děvenky to samozřejmě nenapadlo). Škoda nevyužitého motivu bouře (jen pár blesků bez deště). Hudba velmi průměrná, moc napětí nenavodila. To kombinace scény v TV s děním venku mělo náboj i vtip. Závěr u bazénu měl být nejspíš mrazivě strhující, já ale propukl v nekontrolovatelný smích (což je špatně). Hvězda navíc za vcelku hojné předvádění obnažených zbrojních pasů... ()

obitus

Dalsi z rady slasheru stavicich na uspechu prvnich Patku 13. Nastesti je tu kompletne zastoupeno vse, co by mel poradny slasher mit a dycha z toho ta spravna atmoska. Holky jsou celkem pekny a ani trochu se nestydej, vrahoun je sice bez charismatu, ale jeho kamaradka obri vrtacka vetsinu vynahrazuje. Skoda, ze nektera zabiti probihaji mimo zaber. Prakticky jsem se nenudil a pripoctu-li k tomu nekolik hodne povedenych zaberu a par lehkych vtipku vychazi mi hodne slusna zalezitost. ()

• V jednej scéne je možné v izbe Trish (Michelle Michaels) vidieť knihu "Rubyfruit Jungle" od spisovateľky Rity Mae Brown, ktorá je spoluautorkou scenára k filmu. (beso74)
  • Keď si Trish (Michelle Michaels) spomenie, že nechala zapnutý horák, vezme z neho kanvicu s kávou holými rukami, akoby ani nebola horúca. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Los Angeles a West Hollywood (Kalifornia, USA). (Arsenal83)