Pro pět ran - buď mojí ženuškou!

• Česko Buď mou ženou (festivalový názov) (viac)

Druhý celovečerní film Maxe Lindera natočený v USA nám představuje Linderova hrdinu usilujícího o ruku své milé. Její tetička má o nastávajícím své neteře poněkud jiné představy. Max musí využít mnohých převleků, úskoků a akrobatických kousků, aby přesvědčil tetičku, zbavil se svého soka v lásce a otravného hlídacího psa. (Weissik)

ScarPoul

Veľmi podarená komédia. Nech sa snažím akokoľvek, tak na nej nedokážem nájsť nejakú výraznú chybu, pretože má správne tempo a aj napriek typickému príbehu sa invencií o získanie ruky svojej milej v tomto filme žiadne medze nekladú. Je to moje prvé stretnutie z Max Linderom, ale pevne verím, že nebude posledné. Bitka zo zlodejom, bola nezabudnuteľná. ()

Katullka

Myslím si, že tento film dostal gradací hlavně kvůli Nastymu jako beatbox doprovodu. Bylo to neuvěřitelné a natolik zábavné, že všichni doslova brečeli smíchy. Úžasný Linder a skvělý doprovod! // 36. LFŠ UH ()

Iggy

Druhý Linderův celovečerní film natočený v USA. Do dneška se z něj dochovalo ovšem pouze 13 minut. V nich Max opět zažívá milostné trable. Agáta, tetička jeho milé Mary, má o jejím budoucím manželovi poněkud jiné představy a tak se Max musí s Mary scházet potají, převléká se za polního strašáka nebo fousatého učitele zpěvu a nakonec musí zinscenovat přepadení. ()

Rosana

Groteska, kde se stále něco děje. Klasické téma boje dvou mužů o jednu ženu a pozdější strach z nevěry přivodí spustu vtipných situací a gagů. Bohužel o nic víc v grotesce nejde a některá místa jsou hluchá. Ačkoliv to napatří k filmu, ale doporučuji s Beatboxovým doprovodem, jako v Hradišti 2010!!! ()

Vampireman

LFŠ 2010 | Nejenom, že je Max Linder zábavnější a sympatičtější než Chaplin, ale tato jeho groteska, Buď mou ženou, přeplněná fůrou skvělých gagů (jak je u Lindera normální) na LFŠ způsobila naprosto jedinečnou zábavu, u které jsem poprvé v kině brečel smíchy ... "Hudební doprovod" "pana beatboxera" Crhy úžasně podtrhoval celý film a většinu gagů ještě umocňoval a ze všech doprovodů byl jednoznačně nejlepší. ()

mortak

Pět už jen kvůli tomu psovi. Jak se tak koukal na Maxe v převleku za učitele hudby. Kam se hrabou žvížátka z disneyovek! ()

czejny

LFŠ 2010 - V rámci cyklu Film a živá hudba. O Maxi Linderovi jsem už slyšel mnohé, o beatboxu také. Že to jde obojí smíchat dohromady, jsem ale netušil. Nicméně odvážný krok pořadatelů LFŠ i tentokrát opět vyšel a myslím, že nepřesvědčil jenom mě, že beatbox a groteska může fungovat. Bohužel v silách i těch nejlepších beatboxerů není udržet po celou dobu své vystoupení v takovém tempu jako na začátku bez toho, aniž by se melodie opakovaly a ve výsledku se to všechno rychle oposlouchalo. Komediální um Maxe Lindera je nepochybný a i když ho proslavily spíše krátké scénky natočené ve Francii, díky tomuto filmu budu mít v paměti některé scénky, které mne opravdu rozesmály. Musím se přiznat, že mnohdy tomu velkou měrou přispěl "situační beatbox", ale dokážu si představit, že se dobře pobavím u tohoto filmu i s poněkud obvyklejším hudebním doprovodem. ()

Weissik

A já myslel, že Chaplin byl prvním velikým pánem grotesky... Úžasné artistické výkony, souboj za závěsem, neodbytný hlídací pes a nad tím vším vždy elegantní Max Linder. ()