Mel Coplin (Ben Stiller) sa vydáva hľadať svojich biologických rodičov. Počas pátrania po jeho koreňoch ho sprevádzajú dve ženy – jeho manželka Nancy (Patricia Arquette) a atraktívna študentka sociológie Tina Kalbová (Téa Leoni). Dostáva sa z jednej bláznivej situácie do druhej - a on náhle zisťuje, že pôvabná spoločníčka zvádza nielen jeho, ale i jeho manželku! Vo chvíli, keď nájdu Melových voľnomyšlienkárskych rodičov sa celá situácia úplne vymkne kontrole. Mel si ani zďaleka neuvedomuje, aké komplikácie si svojím rozhodnutím spôsobil... Jeho adoptívni rodičia sú opäť konfrontovaní s problémami, ktoré ich pred rokmi viedli k adopcii. Nancy sa síce snaží svojho muža podporovať, ale po jeho poslednom odchode na cestu naprieč Amerikou má pocit, že ju odsúva na vedľajšiu koľaj a cíti sa čoraz osamelejšie. Nedokáže sa povzniesť ani nad to, že ho sprevádza neúnavná Tina, ktorá si chce nahrať Melovo stretnutie s rodičmi na video pre svoju doktorskú prácu... (TV Markíza)

Desperado

Americká situačno-bláznivá komédia v štýle starších francúzskych komédií. Čo na ňom oceňujem ešte viac, je to, že popri prvoplánovej zábave núti diváka sa zamyslieť aj sám nad sebou. Lebo takéto zrkadlo zamrazí ešte viac. ()

wipeout

Celkom príjemná komédia, ktorá sa ale nemá čím odlíšiť od záplavy preimerných amerických situačných komédii a ani Alan Alda to nezachráni. Ben Stiller v kalsickej polohe, nijako nevybočujúc zo svojich zabehaných kolají. Keď chcete na čas vypnúť a nemáte nič lepšie po ruke tak toto je film pre vás. Inak len slabší priemer 2,5* ()

otík

Film, který se mi vůbec nelíbil. Místy zcela podivný hlavní hrdina, nesympatičtí herci, zcela zbytečný příběh. Mladý Stiller ještě nedokáže diváka přimět pozornosti, baculatá Patricia Arquette ničím nepřitahuje a Téa Leoni je klasicky prkenná. Zbytečný a hloupý film. Hudba: Stephen Endelman ()

zsn

Nuda. Když stárnu, tak už mne ani ten Ben Stiller v roli ňoumů nebaví. A to jsem ho tak milovala. Zato Josh Brolin je jiné maso. O čem, že to jinak ta ptákovina byla? :-D ()

Cement73

Dobré a veľmi zábavné scény striedali slabšie a málo zábavné. Ben Stiler zahral svoj štandard. Príbeh o hľadaní biologických rodičov bol sám o sebe zábavný, ale chýbala mi pri tom filme taká iskra akú mal napr. "Fotr je lotr". ()

Shitonit

Komedie ?? Dokonalý uspokojovadlo ! Megaprdel! Začátek mě zděsil, že to jako bude blbost, ale po pár minutách se to tak suprácky rozjíždí.. Popis filmu vynechám, páč to nechci pokurvit, a jestli má někdo pochybnosti jestli to sjet či nikoli, tak bez zaváhání doporučuji na vylepšení sebeblbější nálady. ()

koty2201

Na túto komédiu s Benom Stillerom som len náhodou narazil v telke, tak že si to pozriem. A nakoniec nie som až tak spokojný ako som pôvodne dúfal. Veľmi mi to svojim štýlom pripomína Foter je lotor. Popravde to však zo začiatku vtipné vôbec nie je a rozbeh je veľmi pomalý. Naopak to začína naberať grády až ku koncu, kde Mel konečne dorazí k biologickým rodičom, ktorých celý film aj so svojou ženou a zamestnankyňou agentúry, hľadá. Máme tu klasické klišé s rozpadnutým manželstvom a že sa hrdina v biologických rodičoch sklame. Je škoda, že to bolo aj zle poňaté. Najviac ma však pobavili hlášky Alana Aldu, pre mňa známeho zo seriálu M*A*S*H. A všetko by bolo na závere v poriadku, ale ten úplný koniec… to zabolelo. Proste čakáte na pekné zakončenie a ono vlastne žiadne nepríde. Je to škoda. ()

Jonatthan

Trochu ujetý, ale párkrát jsem se i zasmál. Oplácaná Patricia Arquette, hipies Alan Alda, sypatická Téa Leoni... jo - docela dobrý... ()

kolodej1

docela příjemná komedie, ve které se lze občas nahlas zasmát, povětšinou ale spíš úsměvný film, ve kterém se kromě hledání rodičů řeší už jen banality, stokrát omleté. Ale ani tak to jako zábava není špatné, zvlášť díky poslední třetině filmu, kdy nezvykle, narozdíl od řady komedií, kterým spíš dochází dech, tady platí, že konec s v rodině nalezených rodičů je jasně nejlepším úsekem filmu, ze který bych dal i 4 hvězdy. Takhle to vidím tak na 70% ()