Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

benda02

S kvalitou stoupá akce, ovšem s délkou nudné chvilky, ale i tak je to více jak 3/4 filmu kvalitní zábavy jak pro harryho fanoušky, tak i běžbé rodiny. ()

Scaevola

Jednička se ujala, takže byla natočena dvojka... Příběh sice nemá tak dobrý scénář jako první díl a stopáž je neudržitelná, ale postavy na druhou stranu začaly konečně hrát; R. Grint poprvé projevuje svůj komediální talent. - A aby bylo jasno: nesnáším Dobbyho. ()

Simir79

Jakožto potterovský nefanoušek jsem si udělal HP maraton, kdy jsem během několika dní shlédnul celou ságu. Tu jsem zakončil grandiózní Relikvií smrti 2 v kině ..... vlastně kvůli tomuto dílu jsem to vlastně dělal. Nebudu hodnotit díl po díle. Z mého pohledu to cítím jako celek. Zatím co ty první byli víceméně pohádkové, nebyli zas tak výjimečné. Pokud bych to měl srovnávat s filmy podobného žánru, tak například "Hvězdný prach" by je s přehledem převálcoval. Nicméně zajišťovali velmi dobrou rodinnou zábavu a položili slušný základ fenoménu, který rostl zároveň se svými čtenáři. Od třetího dílu výš jsem začínal pociťovat deficit nečtenáře Potterovských knih. Spoustu věcí mi unikalo, některé věci nedávali tak úplný smysl. Nejvýrazněji je snad znát u "Prince dvojí krve", kdy hlavní dějová linie se jen velmi střídmě dotýkala toho, co, či kdo je takzvaný Princ a čím, je vlastně tak výjimečný. Konečné rozuzlení ve mně nezanechalo vlastně žádný dojem, protože se neměl o co opřít... prostě se řešili věci, které dle mého názoru nebyli zas tak důležité. Co nemůžu upřít, je postupné zkvalitňování digitálních triků a celkové grafice. Díl od dílu jsou filmy "dospělejší" a mířeny vždy na trochu náročnějšího diváka, než ty předcházející. To samé i herecké výhony, kdy paradoxně největší postup vidím zejména u vedlejších postav jak u té hlavní. Pokud budu hodnotit Harryho Pottera jako celek, uděluji mu krásných 80%. Plně zaslouženě, protože udržet si úroveň, diváky a ustát tlak, který je na tvůrce kladen ze strany obdivovatelů Rowlingovských knih nebylo jistě nic jednoduchého. Gratuluji ()

Don Martini

Z pohádky a sentimentálnosti se pomalu dostává do dramatického prostředí. Oproti prvnímu dílu se dějová linie výrazně zlepšila. Opakující se dialogy kazí dojem filmu. Lepší, než si hrát s dětmi na pískovišti. ()

Muf911

Pokračování dle nastaveného směru, téměř celá knížka převedená na plátno. Vizuálně velice atraktivní podívaná. ()

Bornd

Pro mně nejlepší z celé série HP. A to hlavně díky skvělému dějí a scénáři. Nejvíc se mi na dvojce líbí, že je to jakoby ve stylu detektivky a celou dobu se snaží odhalit kdo stojí za útoky. K tomu ještě skvěle ztvárněný Lokhart jako by z knížky vypadl. Celkový dojem z filmu prostě skvělý... škoda že takové už nejsou další díly. ()

Dekovnik

Ano je to pohádka, ale "zatraceně" skvělá jak by řek Ron. Tak proč to vytýkat? Kniha je pro děti od 12 do 99 let, navíc režíruje Chris Columbus a hraje John Williams! ()

N0X.

Tešil som sa na pokračovanie príbehu a musím uznať, nesklamalo ma. Atmosféra sa trochu zmenila, už nie je taká rozprávková. Výkony zasa dobré, nechýbali ani vtipné hlášky. Nevybadal som veľké odchýlky od predlohy a to ma potešilo. Nemám problém pustiť si to znova. Pri pozeraní sa vždy vrátim do detských čias. Verdikt: 80% ()

luke86

Bohužel, pro mne horší jak výborná jednička. Stopáž zbytečně dlouhá. Co mne nejvíce odrazovalo, byl non-stop uchylný scare-face mistra Ruperta (i přítelkyně uznala, že byl více než odpuzující)..ptám se proboha proč? ()

DansteR

"Never try to save my life again."...První náznaky v odchylení se od pohádky se mi fakt líbí. Sice celkový výsledek až na pár úseků je pořád pohádka, občas z filmu sálá napětí a ona fantasy akce, která nás určitě čeká v dalších dílech série. Na jednu stranu mi chybí to skutečně pohádkové vypravění jako v jedničce, na stranu druhou jsem nadšen ze směru kam má sága namířeno. Takže výseldek 70% ()

Eeve

Možno budem jedna z mála, ale táto časť HP ságy sa mi páčila o čosi menej ako tá prvá, i keď tá bola oveľa viac infantilná. Efekty určite na vyššej úrovni, postavy približne na tej istej. Je málo vecí, o ktorých by som mohla povedať, že sa mi fakt páčili (jedine panické stavy Rona:)). Som rada, že som videla o čosi viac čar a kúziel, nestačí to ale nato, aby to bol zážitok. ()

Bruce_cz

Asi nejlepší HP, i knihu mám nejraději v celé sérii. Líbí se mi ten hororový nádech, ten strach z něčeho ve zdi je velmi silný a to se mi moc páčí. ()

zigy

Čáry máry fuk, a Chris Columbus vykouzlil další dobrodružství, a ještě lepší než minule, hlavně nové postavy se povedly, zejména učitel Zlatoslav byl vtipný týpek. V dabingu potěšil Trávníček jako slizký záporák. Jinak se jelo dle očekávaného mustru od minule, a přibylo lekacích scén, např. s pavouky. Co se týče ústředního tria, Hermiona s Ronem to prostě táhnou, nemůžu si pomoct, Harry musí přidat. Jo, a ten skřítek opravdu připomíná Putina, jak tady někdo poznamenal:) ()

Tsuki003

Harry se vrací a opět (nečekaně) to nebude mít jednoduché! Obdivuji, jak se podařilo vystihnout proměnu z ještě absolutně dětského Kamene Mudrců do už trochu víc dobrodružné Tajemné Komnaty. Protože ta změna tam je a provází všech 7 Harryho let, knihu od knihy se atmosféra přiostřuje. Dobby byl zlatej, doteď považuju za jeden z jeho nejkrásnějších záběrů ten, jak si smrká do toho svýho hadru, co nosí. Druhý díl už dává trochu tušit, že Voldemort se jen tak nevzdá a pravděpodobně skrývá v rukávu ještě nejeden trumf. Kdyby tedy nějaký rukáv měl, tak daleko se mu ještě dojít nepodařilo. Znovu si neodpusím srovnání s knihou (kdo ji nečetl tak mazejte, o hodně přicházíte!), protože s filmem v tomto případě přichází několik situací, které při bližším zkoumání nedávají smysl. Například moment, kdy v hodině přeměňování profesorka McGonagallová zadá Ronovi proměnit jeho krysu v pohár... no, není náhodou Prašivka ve skutečnosti Pettigrew? No, jestli kouzlo funguje i na lidi nevím (hlavně by asi tak obtížné kouzlo nezvládl zrovna Ron se zlomenou hůlkou...). Ale co už je sporné je, že po přeměně Harryho a Rona pomocí mnoholičného lektvaru - jim zůstaly vlastní hlasy? Ale vždyť celý čtvrtý rok v Bradavicích se díky stejnému lektvaru Barty Skrk junior vydával za Pošuka Moodyho - a neříkejte mi, že by Brumbál, jeho přítel, nepoznal že má jiný hlas? A za třetí, a to už nikdo neokecá - v závěru filmu se Malfoy pokusí zaútočit na Harryho se slovy "Avada..." - přece mi nechcete říct, že by se Lucius pokusil zabít Harryho Avadou, a ještě ke všemu před Brumbálovou pracovnou. Chmm... Oproti těmto úžasným tvůrčím detailům (...) musím říct, že se mi hrozně líbil způsob, jakým je zpracován hadí jazyk. To ssss a chhhhh je úžasný :) Další věc, která mě teď napadá. Když se Harry a Ron promění v Crabbeho a Goyla, ti dva herci (jejichž jména opravdu nevím, pardon) předvedli dost dobrý výkon. Takže ve výsledku to sice vypadá, že si jenom stěžuju, ale já mám ten film ráda. Ale vlastně jo, ještě jsem si chtěla postěžovat na něco - nakopněte za mě Bonnie Wright, protože její Ginny je PŘÍŠERNÁ! ()

JoeSO

Po rozjížděcí jedničce se to začíná zlepšovat. Kenneth Branagh se mi, nevím proč ani, hrozně líbil a ta role mu krásně seděla. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)